{{preheader}}

יום שישי | 6.12.2019

השמיים הם לא הגבול

ביום רביעי הקרוב הנוער של שער הנגב יעשה היסטוריה כשטכנולוגיית ננו לווין שבנו בשנתיים האחרונות בתיכון שלנו תשוגר לחלל מהודו. הננו לווין- דוכיפת 3, נועד לעבד מידע בנוגע לאקלים ברחבי העולם, במטרה להצליח לשפר ולשדרג את החקלאות באזורי מדבר, למפות התיישבות עירונית ותרחישי מזג אויר. הנוער בפרויקט הלווין- קבוצה מאוד מרשימה של תלמידים מדהימים, הוביל את הכל- מהתכנון של הלוויין ועד להכנת הלוויין לשיגור. שלושה מהם- אביב לוי, מיטב אסולין ואלון אברמוביץ', אף יטוסו השבוע לקחת חלק בשיגור עצמו. זה פעם ראשונה שנעשה ניסיון לאסוף נתונים מסוג זה. זהו הישג ענק לנו כמועצה ולתלמידי שער הנגב בפרט. לפרויקט הנהדר הזה שותפים המרכז למדעים של עיריית הרצליה, סוכנות החלל במשרד המדע והטכנולוגיה, משרד החינוך וקרן יק"א. תודה ענקית לאהרל'ה רוטשטיין, רם תמיר, רונן פנקר, יובל אלמלייח, שם גולסט, מנהל בית הספר יעקב חדד וכמובן לתלמידים המשתתפים- אני גאה בכם על שאתם עושים היסטוריה ומגיעים לשיאים חדשים ומרשימים. אגב, השיגור עצמו ישודר בלייב באודיטוריום של קרית החינוך. אני אהיה שם יחד עם התלמידים והמורים ואחזיק אצבעות לשיגור מוצלח.

החיים פה שווים

השבוע ציינו ברחבי העולם את יום המודעות לאנשים עם צרכים מיוחדים. אחת הגאוות הגדולות שלי היא שלאורך השנה נערכו במועצה אזורית שער הנגב, מגוון פעילויות להגברת המודעות וההבנה כלפי ההתמודדויות היום יומיות של אנשים עם כל קשת הצרכים המיוחדים- מקשב וריכוז, דרך מחוננות ועד התמודדויות מורכבות יותר. אנו שמים דגש מיוחד להכלה וקבלה של ילדים עם מוגבלויות, כדי שכל ילדות וילדי שער הנגב יוכלו לממש את יכולותיהם החברתיות, הרגשיות, הקוגניטיביות והתפקודיות ולהתפתח כבוגרים עצמאיים באיכות-חיים גבוהה ובתחושה של שייכות. באופן סימלי השבוע גם התקיימה ישיבה ראשונה של הפורום הבין מקצועי בנושא צרכים מיוחדים, שחודש לא מכבר וקיבל מתיחת פנים מרעננת. הצוות שמורכב מבעלי תפקידים רבים במועצה, גיבש מטרות ואף דן בתוכנית העבודה השנתית לקראת שנת 2020. הענקת מקום לכל מטריית הצרכים המיוחדים והאחריות המועצתית כלפי מבוגרים וילדים עם צרכים מיוחדים, המשפחות המיוחדות והמעטפת שלהן, היא עקרון חשוב בשער בנגב ולאורו קיימנו את הפורום הבין מקצועי.

עוד בקצרה על השבוע שהיה:

יש לנו אלופה חדשה ישנה בכדורסל! ביום שבת התקיים גמר טורניר הכדורסל הקהילתי של שער הנגב. דורות ניצחה את ארז והוכרזה האלופה זו שנה שניה ברציפות. התרגשתי מאוד לצפות במשחק אך לא פחות מכך, התרגשתי לראות את הטריבונות המלאות במעודדים מכל הגילאים ומכל הישובים. בסוף השבוע הבא יתחיל טורניר הכדורעף ע"ש יובל סלומון. בהחלט יש למה לצפות.

השבוע המשכנו את השיחות עם תושבי המועצה. ביום ראשון הגעתי עם הנהלת המועצה למפלסים וביום שלישי לנחל עוז. במפגשים הצגתי לכולם את תוכנית החומש של המועצה ושמעתי את צרכי התושבים והישובים, להם אני מייחס חשיבות רבה בתוכניות המועצה לעתיד. בשבועות הקרובים נמשיך להגיע לכל יישובי שער הנגב. בואו לפגוש אותי ואת צוות הנהגת המועצה. לשמוע ולהשמיע!


ביום רביעי הקרוב יערך באודיטוריום קרית החינוך שלנו אירוע מיוחד מאוד. יורם חביב, בן קיבוץ ברור חיל שהוריו היו בין מייסדי הקיבוץ, זקוק בדחיפות לתרומת כליה. כדי לקדם את נושא החשיבות לתרומת איברים ועל מנת לסייע באיתור תרומה מתאימה ליורם, יתקיים כאן אצלנו אירוע להעלאת המודעות לנושא החשוב הזה. אני מזמין את כל תושבי שער הנגב להגיע, לשמוע את הסיפור של יורם ולקחת חלק במאבק לעידוד תרומת איברים וכליה בפרט.

ביום חמישי קיבלה מחלקת הביטחון שני טרקטרונים שעליהם מותקנת מערכת לכיבוי שריפות. בטקס סמלי אך מרגש עם מנהלי הקהילות והרבש"צים הם הועברו לקיבוץ אור הנר וארז בתקווה שלא יזדקקו להם. מחלקת הבטחון של שער הנגב באמצעות המועצה עושה הכל על מנת לאפשר לישובים רציפות תפקודית ברמת מוכנות גבוהה, על מנת שבזמן אמת נוכל כולנו לטפל באירועים באופן המיטבי. תודה לארגון לייף שילדס על התרומה הנדיבה, בתקווה שלא נצטרך.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

8 בדצמבר

Game On

11 בדצמבר

19:45 | מתנ"ס איבים

להציל את יורם - ערב להעלאת המודעות לתרומת כליה והצלת חיים

13 בדצמבר

ימסר בהמשך

טורניר כדורעף שער הנגב

16 בדצמבר

10:00 | מרכז מיינדפולנס שער הנגב

סדנה ייחודית: להיות אמא עצמאית
בהריון / בחופשת לידה

20 בדצמבר

ימסר בהמשך

טורניר כדורעף שער הנגב

24 בדצמבר

בכל רחבי שער הנגב

מְאִירִים ומַכִּירִים את שער הנגב

24 בדצמבר

בכל רחבי שער הנגב

תום יער במסגרת מאירים ומכירים את הנגב (מגיל 18 ומעלה)

25 בדצמבר

בכל רחבי שער הנגב

מְאִירִים ומַכִּירִים את שער הנגב

25 בדצמבר

בכל רחבי שער הנגב

דודו טסה אקוסטי במסגרת מאירים ומכירים את הנגב - מקומות לא מסומנים

29 בדצמבר

בכל רחבי שער הנגב

טקס חלוקת המלגות של קרן גרשוני

נשלח לכתובת מהכתובת doveret@sng.org.il
שולח: מועצה אזורית שער הנגב
כתובת השולח: ד.נ. חוף אשקלון 78100
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה