{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

  ניוזלטר מס' 17
תל"ם - כחול לבן
מידעון תל"ם אחת לשבועיים על הנעשה במפלגה


זמן חירום - צו 8

אנחנו ממשיכים להיאבק על דמותה של מדינת ישראל! הצטרפו אלינו! זוהי קריאת חירום להצטרף למאבק על השמירה על צביונה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אם הדמוקרטיה שלנו חשובה לכם, אם האיזונים והבלמים של שלטון החוק במדינה יקרים לכם, אם התפיסה לפיה אין אדם העומד מעל החוק קריטית עבורכם - הצטרפו אלינו ל'כחול לבן' ויחד נביא את השינוי! אם אכפת לכם מעתיד המדינה ועתיד ילדיכם ונכדיכם, ואתם מבינים את עומק משבר המנהיגות, שאנו חווים; אם אתם מבינים שראש הממשלה היוצא הפך לנאשם בשלוש פרשיות, בעבירות שוחד, הפרת אמונים ומרמה, ומשעבד אינטרסים רבים של מדינת ישראל, כדי להימלט ממשפט צדק – הצטרפו אלינו בדרך לשינוי!

להרשמה!

www.telem-il.org

מבוגי אליכם - 5 נקודות על המצב
מזווית הראיה של בוגי

 

<< מה קרה ולמה יוצאים לבחירות שלישיות >>

למי עדיין לא ברור, שנתניהו גורר את מדינת ישראל לבחירות שלישיות תוך שנה, כדי להמלט מספסל הנאשמים? מי עדיין לא מבין, שנתניהו משעבד את האינטרסים של מדינת ישראל, כדי להימנע ממשפט? לשם כך, מותר לשקר, לזרוע שנאה, לפגוע ברשויות אכיפת החוק, ועוד. בניסיון להקים ממשלת אחדות עם הליכוד, הסתבר שמה שחשוב לנתניהו זו חסינות, בלוק חסינות ולהיות ראשון. אנחנו הצענו ממשלת אחדות עם הליכוד, עם רוטציה כעבור שנתיים, כאשר יו"ר המפלגה הגדולה יכהן כראש הממשלה בשנתיים הראשונות, ויו"ר הליכוד (נתניהו – במידה וינקה את שמו בבית המשפט, או מי שיחליפו) בשנתיים האחרונות. מה יותר נכון מזה? התעקשותו של נתניהו גרמה לי להבין, שהוא אינו מעוניין בממשלת אחדות, אלא בבחירות. הוא חשב שנסכים, למרות התחייבותנו לבוחרינו, ואז מפוצץ את המו"מ ומוליך לבחירות, כאשר אנחנו פגועים, ואולי גם מפולגים, כשהוא מציג אותנו כמי שאינם נאמנים לעקרונותיהם, שכן היינו מוכנים לשבת תחתיו למרות כתבי האישום. לו התקיים התרחיש הזה, כשאנו פגועים ומושמצים על ידו, היה לו סיכוי להגיע ל-61 מנדטים בגוש, לקבל חסינות, לחוקק את פיסקת ההתגברות, ולהמשיך לכהן כראש ממשלה, מעל החוק. לכן, התנגדתי נחרצות לכניסה לקואליציה בראשותו, אף לא לשנייה אחת. למרות שהעדפנו שלא להגיע לבחירות שלישיות, במצב שנוצר, זו האפשרות הפחות גרועה. מבחינתי, הצטרפות לממשלתו הייתה כישלון ידוע מראש, ואובדן האפשרות לשינוי ולתקווה. נערך כראוי למערכת הבחירות, מתוך תחושת שליחות ואחריות, כדי לנצח ולהחזיר את המדינה למסילה!

מוזמנים להאזין כאן לראיון שערכתי הבוקר עם קרן מרציאנו ואודי סגל בגלי צהל.

 

<< כולנו מאוחדים מאחורי יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ, כמועמד לראשות הממשלה >>

עם ויתורו השבוע על הרוטציה בראשות הממשלה, כתבתי לחברי יאיר לפיד: "אתה שותף לדרך, חבר נאמן ומחוייב לטובת מדינת ישראל ולשליחות שמחברת את ׳כחול לבן׳ בדרך לניצחון והחזרת המדינה למסילה.

הוכחת מנהיגות, הוכחת שישראל לפני הכל!"
 

 

<< נתניהו, את הטיפול המסור בבקעת הירדן וסיפוחה הסופי למדינת ישראל - תשאיר לנו! >>

עוד ספין מבית היוצר של נתניהו: פתאום הוא זקוק ל-5 חודשים, כדי להחיל ריבונות על הבקעה... מה הפריע לו לעשות זאת במשך למעלה מעשור בשלטון? אפשר לעשות זאת בזמן קצר יותר מ - 5 חודשים, בממשלת אחדות, בראשותו של בני גנץ.

 

<< אנחנו לא נרפה מפרשת השחיתות החמורה בתולדות מדינת ישראל - פרשת הצוללות וכלי השייט >>

בשורה התחתונה, בעניין החלטת הפרקליטות להגיש כתבי אישום בפרשת השחיתות הביטחונית החמורה ביותר בתולדות המדינה - לא כל האמת יצאה לאור ולא כל מי ומה שצריך להיחקר נחקר. אנו בכחול לבן נקים ועדת חקירה ממלכתית שתחשוף את כל האמת. השחיתות היא רעה חולה, השחיתות בביטחון המדינה היא גם מסוכנת!

צפו בדברי:  

 

 << ומשהו אחרון שמחמם את הלב - הנוער שלנו, דור העתיד של מדינת ישראל >>

אין דבר מרגש יותר מהנוער הנפלא שלנו, חניכי המכינות הקדם צבאיות, שפגשתי מול הנוף היפהפה שנשקף אלינו ממכינת עין פרת שבכפר אדומים.

הצעירים הללו - חדורי מוטיבציה, מלאי תחושת שליחות, מעמיקים שורשים ומתכוננים לקחת אחריות כמנהיגים - משוועים לדוגמא אישית ואנחנו נדאג שתהיה להם מנהיגות כזו!

אתם דור העתיד של מדינת ישראל!

גאים בכם!

מאחל לכם שרות משמעותי!

 


הח"כים שלנו פועלים בכנסת
החוקים שבדרך
והפעם החוק שמוביל חה"כ גדי יברקן

הקלה בהחזרת חובות למדינה

הגשתי את הצעת חוק ההוצאה לפועל - חוק לביטול שלילת רישיון הנהיגה לחייבים. רישיון הנהיגה הוא צורך בסיסי כיום, במציאות הישראלית בה מצב התחבורה הציבורית בפרט, ומצב התחבורה בכלל, אינם יעילים. פרנסתם של החייבים יכולה להיפגע אף יותר כתוצאה מאובדן רישיון הנהיגה. לקיחת רישיון הנהיגה מהם, רק תכניס אותם לחובות עמוקים יותר ותרע את מצבם, שגם כך קשה. הצעת החוק תפעל בכדי להקל את יכולת החזרת החובות של החייבים. כי לכולנו מגיעה הזכות להשתקם!


ראיון קצר עם ח"כ שלנו
והפעם אנחנו עם חה"כ אורלי פרומן

מה חושבת חה"כ אורלי פרומן, אשת חנוך, מי שהייתה מנהלת מחוז ת"א ומנכ"לית משרד התרבות והספורט על המסר הבעייתי שמועבר לילדי מדינת ישראל? איך לדעתה אפשר לפתור את המשבר המתמשך בטיפול בגיל הרך? ומה היא רוצה לומר למורות ולמורים בישראל? וגם- מילה אחת חמה במיוחד לפעילי תל"ם ו'כחול לבן'.

אל תפספסו את אורלי שלנו! 

לראיון המלא - הקליקו כאן

תל"ם בשטח וברשתות החברתיות

לא מאשים אנשים ולא מחנה, מאשים מנהיגות!
חה"כ יועז הנדל

צילום" יוסי אלוני 

הפגנת התמיכה בנתניהו, שהתקיימה בתל־אביב בעקבות ההודעה על הגשת כתבי אישום נגדו, סופגת ביקורת רבה מפיו של הנדל. בייחוד מכעיסים אותו רבני הציונות הדתית שקראו להשתתף בה. קראו את הראיון עמו במקור ראשון: "אני לא מאשים אנשים ולא מחנה, אני מאשים מנהיגות. לכל אחד יש אחריות אישית, אבל מנהיגות היא שקובעת. מדברים על דיפ־סטייט דמיוני, אף פעם לא לקחת אחריות על מה שקורה. אני מצפה לשמוע מרבנים מה הם חושבים על מתנות לאישי ציבור, ואני מוצא פה ושם בודדים כמו הרב שרלו שמעזים להגיד משהו. צר לי, זה עצוב לי. איפה כל הערכים שדיברו עליהם בבני עקיבא? איך פתאום אחרי 72 שנה שמדינת ישראל היא נס אדיר, חוזרים לתפיסה כל־כך גלותית?..."

 

לראיון ב'מקור ראשון' - הקליקו כאן

-------------


להחזיר הביתה את הדר גולדין ואורון שאול
חה"כ אורלי פרומן

 

"ביום זכויות האדם בכנסת, עמדתי על זכות השיבה הביתה. זוהי זכותם של שניים. הדר גולדין ואורון שאול זכרם לברכה, אשר גופותיהם מוחזקות בידי ארגון החמאס בעזה, שלא שבו הביתה למדינת ישראל ולהוריהם. כ- 2000 ימים. 2000 ימים אחרי שנשלחו בשליחות המדינה למבצע "צוק איתן". זוהי תזכורת לראש ממשלת ישראל, עליו חלה החובה להשיב את הבנים. זו משמעותה של אחריות שילוחית: אין שקט ואין מנוחה עד שתבוא נחמה פורתא להורים ומנוחה נכונה לבנים."

 

לוידאו המלא - הקליקו כאן

-------------


הצבעת אזרחים ישראלים השוהים זמנית בחו"ל
חה"כ צבי האוזר

 

"הגיע הזמן לאפשר לישראלים השוהים זמנית בחו"ל, להצביע בבחירות בישראל, כמו ברוב מוחלט של המדינות הדמוקרטיות בעולם. לא רק ״ ימאים״, אלא גם סטודנטים, חיילים שמטיילים בחו"ל אחרי השחרור וכל אלה שעובדים זמנית בחו"ל, ראוי לאפשר להם לממש את זכותם הדמוקרטית להצביע גם אם הם לא נמצאים ביום הבחירות בישראל."

לוידאו המלא - הקליקו כאן

-------------


אירוע תודה לפעילי הקהילה האתיופית
חה"כ גדי יברקן


מדברי חה"כ גדי יברקן: "אין באמת מילים שיכולות לבטא את הערכתי ותודתי לאלפי הפעילים שהתנדבו מבלי שנבקש. יזמתם בעצמכם, וכל אחד פעל בביתו, בשכונה ובעיר בשביל להביא שינוי ענק בבחירות. הצלחתם! הצלחנו! הבאנו שלושה מנדטים שעשו את ההבדל! בשביל להגיד לכם תודה, אנחנו במפלגת כחול לבן ערכנו ערב שכולו תודה ושמחה. מאות האנשים שבאו מכל הארץ ריגשו אותי מאוד."

 

לפוסט המלא - הקליקו כאן

-------------


הצטרפו אלינו!

מחזקים את תל"ם

המדינה במצב חירום. בואו והצטרפו לקהילת הפעילים והתומכים של מפלגת תל"ם וסיעת 'כחול לבן'. ביחד נחזיר את השפיות למדינה!

השלימו את הרשמתכם בקישור הבא, והיו מעודכנים.

הצטרפו אלינו!

לצפייה בגיליונות קודמים הקליקו כאן

 

להצטרפות

עקבו אחרינו ברשתות החברתיותנשלח לכתובת מהכתובת telem@telem.co.il
שולח: תל"ם כחול לבן
כתובת השולח: תל אביב
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה