{{preheader}}

יום שישי | 20.12.2019

שוב

אחרי שבועיים של שקט חזרנו לעוד יממה של אזעקות צבע אדום. אני מבטיח לכם שלילות כמו הלילות האחרונים, לא נעלמים מסדר היום שלי. אני, יחד עם פורום ראשי הרשויות בעוטף עזה ושדרות פועל כל הזמן כדי שמקבלי ההחלטות, גם בעיצומה של תקופת בחירות שלא נגמרת, ידעו- זוהי לא מציאות ראויה לאזרחים במדינה דמוקרטית וחזקה. זוהי לא מציאות שמותר לנבחרי ציבור לכפות על אזרחים. המציאות הלא מוסרית שלא נסכים להתרגל אליה, לא תמנע מאיתנו בניה, ולו של בית אחד. לא נפסיק ליישב את גבולות מדינת ישראל ולא נפסיק לזרוע עד המטר האחרון. אני נמצא בכל פורום בו אני יכול להשפיע ואני משמיע את קולנו בכל הזדמנות. עד שמדיניות ההכלה הכושלת תוחלף בהרתעה והפסקת הירי אל עבר אזרחי מדינת ישראל.

דיור בר השגה

אנו נמצאים בעיצומה של תנופת בניה. שכונות חדשות נבנות ומשפחות חדשות מגיעות. גם בשער הנגב, כמו בכל מדינת ישראל, העלויות הכרוכות בבניית בית הן גבוהות. בנוסף ישנן עלויות קליטה ותהליכים נוספים בהם הישובים שלנו מצויים בשנים האחרונות. כל אלו הביאו למצב בו זוגות צעירים, לפעמים אפילו בנים חוזרים, מתקשים לבנות או להיקלט ביישובי המועצה. בשבוע שעבר קיימנו מפגש חשיבה בפורום שהורכב במיוחד במטרה לקדם פתרונות יצירתיים לדיור בר השגה ביישובי שער הנגב. הפורום נוהל על ידי נפתלי סיון מהמטה האסטרטגי של המועצה ולקחו בו חלק מרכז הצעירים ונציגיו, נציגים מהתנועה הקיבוצית, נציג מפורום מנהלי הקהילה, נציגים ממחלקת ההנדסה של המועצה, מרכז המועצות האזוריות והנהלת המועצה. הדיון היה משמעותי ויעיל וכבר בקרוב תתחיל בחינה של חלק מהרעיונות שהוצעו בשיח.

מדרום אפריקה באהבה

השבוע חזרה לישראל משלחת ילדי שכבה י' שיצאה למחנה קיץ של הבונים דרור בדרום אפריקה. המשלחת יצאה מטעם המחלקה לחינוך חברתי של המועצה ולקחו בה חלק עשרה בני נוער. מלבד כיף אדיר וחוויות של פעם בחיים, בני הנוער שלנו קשרו קשרים מיוחדים במינם עם בני נוער בצד השני של העולם. הקשר הזה הוא לא רק של ילדינו אלא שותפות גורל אמיתית בין המחלקה לחינוך חברתי אצלנו לבין תנועת הבונים דרור. בני הנוער האלו שימשו ועודם משמשים כשגרירי שער הנגב. הם חשפו את עמיתיהם בדרום אפריקה לאתגרים הבטחוניים ולדרכי ההתמודדות שלנו כקהילה. הם סיפרו על הטוב ועל הרע תוך שהם מפגינים בגרות, חוסן וערכיות. הקשרים שאנו יוצרים בעזרת הדור הבא של קהילת שער הנגב מתרגמים לשיתופי פעולה ועבודה משותפת על פרויקטים עתידיים. כיף גדול לשמוע את החוויות של הילדים המיוחדים שלנו. תודה מכל הלב לתנועת הבונים דרור- דרום אפריקה ולפדרציה של דרום אפריקה, וכמובן שאפו ענק למחלקה לחינוך חברתי על הניהול של האירוע.

עובד בקצרה על השבוע האחרון:

ביום חמישי ציינו את יום המחנך הארצי. מועצה אזורית שער הנגב רואה בקהילה כמקור הכוח הגדול ביותר שלה. אנשי החינוך שלנו הם אלו הדואגים שהדור הבא של קהילת שער הנגב יהיה דור ערכי, נבון, פעיל בסביבתו ובקהילה. המסירות והמקצועיות שהם מפגינים בכל יום ויומו מאפשרים לנו, ההורים, להרגיש בטוחים. אני רוצה להודות לכל נשות ואנשי החינוך בשער הנגב, מהגיל הרך ועד התיכון, בחינוך הפורמלי ובחינוך הלא פורמלי, על שנים של מסירות, חריצות ואהבה שאין לה תחרות. יש לנו בשער הנגב צוות חינוכי מנצח. אלו אדריכלי דור העתיד של קהילת שער הנגב. בשמי ובשם כל תושבי שער הנגב, תודה!

ביום שני האחרון התקיימה לעובדי ועובדות המועצה סדנה לגיבוש מדיניות מגדרית, בהובלת יועצת לקידום מעמד האישה, הדס טריקי לוי. את הסדנה העבירה נעמה שקד לוי והיא עסקה בשירות לתושבים מותאם למגדר, חשיבה מגדרית בתוך שירות הארגון והשוני בצרכים של כל מגדר. השיח היה מרתק ומעמיק. תודה לכל העוסקים במלאכה.

מחר יתקיים חצי הגמר והגמר של טורניר הכדורעף הקהילתי שלנו. כידוע, הטורנירים הקהילתיים שלנו הם תמיד שמחים ומלאי בהשקעה. לחצי הגמר עלו ארז, דורות, ברור חיל ואור הנר. הולכים להיות משחקים צמודים וגמר יוצא מן הכלל. אני מזמין את כולם להגיע לעודד.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

21 בדצמבר

אולם שקד בקרית החינוך

טורניר כדורעף- שלב ההכרעה

24 בדצמבר

בכל רחבי שער הנגב

מְאִירִים ומַכִּירִים את שער הנגב

24 בדצמבר

אולם אור הנר

תום יער במסגרת מאירים ומכירים את הנגב (מגיל 18 ומעלה)

25 בדצמבר

בכל רחבי שער הנגב

מְאִירִים ומַכִּירִים את שער הנגב

25 בדצמבר

אולם דורות

דודו טסה אקוסטי במסגרת מאירים ומכירים את הנגב - מקומות לא מסומנים

29 בדצמבר

מועדון כפר עזה

טקס חלוקת המלגות של קרן גרשוני

נשלח לכתובת מהכתובת doveret@sng.org.il
שולח: מועצה אזורית שער הנגב
כתובת השולח: ד.נ. חוף אשקלון 78100
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה