{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

  ניוזלטר מס' 18
תל"ם - כחול לבן
מידעון תל"ם אחת לשבועיים על הנעשה במפלגה

הבחירות השלישיות כבר כאן ואנחנו עם הפנים קדימה! זה הזמן להצטרף אלינו!
כמו כל אזרחי מדינת ישראל, גם אנחנו לא רצינו למצוא את עצמנו ניצבים בפני בחירות שלישיות ברציפות. אך כעת כשזה המצב – אסור לנו להתייאש! אסור לנו לוותר! אנחנו חייבים להציב גם כעת, ובמיוחד בימים אלו, אלטרנטיבה לאזרחי ישראל. אנחנו נביא את התקווה והשינוי שכולנו זקוקים להם כל כך. אנחנו נחושים להחזיר את מדינת ישראל למסילה

להרשמה!

www.telem-il.org

מבוגי אליכם - 5 נקודות על המצב

"האחריות למשבר הפוליטי שנמשך כבר תקופה ארוכה, שגורם למצב משברי בתחומים רבים, אינה מתחלקת. האחריות היא של איש אחד: בנימין נתניהו. מול מה שהוא מייצג, "כחול לבן" בראשות בני גנץ מציעה מנהיגות אחראית, נקיית כפיים, עם יכולת ביצוע, מנהיגות שהתגייסה לפני פחות משנה והקימה את "כחול לבן", כאלטרנטיבה להובלת המדינה״. הקשיבו לדברים שאמרתי בישיבת הסיעה ביום רביעי 25.12

 

<< מילה לנתניהו – אצלנו "ישראל מעל הכל", לא "נתניהו מעל הכל"! >>

אנו עדים לסדרה של מינויים וניסיונות מינויים, מתוך ניסיון לקדם אנשים שיהפכו לחייבים למי שממנה אותם - לפוליטיקאים, ולא למדינה.

הנאשם נתניהו, שעומד קרוב לשנה בראש ממשלת מיעוט וממשלת מעבר - ממשיך לדאוג לעצמו, ומנסה להחריב כל חלקה טובה במערכת האיזונים והבלמים של הדמוקרטיה הישראלית, רק כדי להימלט מספסל הנאשמים, ולהיות מעל החוק.

אנחנו כאן כדי למנוע ממנו להרוס את מה שנבנה בעמל רב. אנחנו נחזיר את ישראל למסילה. כי ישראל לפני הכל!

האזינו לראיון עם אילנה דיין בגלי צה"ל.

 

<< התעשיה הישראלית וכל מה שניתן לעשות למענה >>

מדיניות שאינה מעודדת תעשיה; רגולציה מכבידה; בירוקרטיה חונקת; קושי אדיר במציאת עובדים - כל אלה הם מנת חלקם היומיומית של בעלי המפעלים והתעשיינים שפגשתי במפעל באלון התבור. אסור לנו להזניח את התעשייה הישראלית, צריך לפתח את החינוך הטכנולוגי! תנו לנו את המנדט ואנחנו נחזיר את ישראל למסילה! 

  

<< ראש גדול או ראש קטן זו ההחלטה שלכם! – ביקור במכינת תבור >>

בני ה- 18 שלנו, אותם אני מקפיד לפגוש באופן תדיר מאז שמלאו לי 18 – הם פשוט נהדרים! ממליץ לאלה שנוטים להתייאש ולאבד תקווה, נוכח משבר המנהיגות המתמשך, לפגוש את המכיניסטים במכינות הקדם צבאיות ברחבי הארץ.

אני לא מוותר על הזכות הזו, וביקרתי בנוף הגליל, שם פגשתי את חניכות וחניכי מכינת תבור. הם שואלים את כל השאלות הקשות, כי אכפת להם. הם דואגים לערכים שלנו והם חדורי מטרה להצליח, ובעיקר הם מוכנים לקחת אחריות - הם מחממים את הלב, כי הם העתיד של כולנו! 

 

 << אנחנו פועלים ונפעל תמיד למען כל אחד ואחד מכם >>

גם מתוך האופוזיציה בכנסת משותקת, כמו מערכות שלטון רבות במדינה, הצלחנו להביא לאישור תקציבים למוסדות חינוך לילדים בעלי צרכים מיוחדים, למערכות החוסן ביישובי עוטף עזה, למכינות הקדם צבאיות, ועוד.

ברור לנו, שכאשר נקבל את הגה השלטון, נצטרך לאשר תוכניות רב-שנתיות בכל התחומים (היום, ובעשור האחרון, רק משרד הביטחון פועל לפי תכנית כזו, שאני אישרתי כשר הביטחון). למשל, תכנית לעשור בחינוך, תכלול העברת מעונות היום לגיל הרך לאחריות משרד החינוך (היום, באחריות משרד העבודה והרווחה). קביעת תנאי סף והכשרת הגננות, המטפלות והסייעות. בתוכניתנו להחיל חינוך חינם מגיל לידה (ולא רק מגיל 4). המהלך יביא גם להקלה משמעותית על זוגות צעירים, שמשלמים מעל 2,000 ₪ לחודש על ילד.

אנחנו נחושים לדאוג ולשרת את האזרחים, ולא את עצמנו.

 

<< ומילה אחת אחרונה לכבוד החג, כי מה יותר רלוונטי בימים אלו מ"באנו חושך לגרש..."? >>

אין כמו לחגוג את חג החנוכה בבית, ביחד עם משפחת 'כחול לבן'!

תודה רבה לכל הפעילים/לות ולחברי וחברות הכנסת - כל אחת ואחד מכם הוא אור קטן ויחד כולנו אור איתן. אור של שינוי ותקווה! אני מאחל לכם ולמשפחותיכם חג של אור ואהבה. מעריך את העבודה הנהדרת והקשה שלכם.

ביחד נעשה ונצליח!
חג חנוכה שמח לכולנו!
 


הח"כים שלנו פועלים בכנסת
החוקים שבדרך
והפעם החוק שמוביל חה"כ צבי האוזר

הרחבת מעגל המצביעים לכנסת

הגשתי הצעת חוק שתאפשר לישראלים ששוהים בחו"ל באופן זמני להצביע בבחירות. כך נוכל, בדומה למדינות רבות בעולם, לאפשר לאותם אזרחים ישראלים לממש את זכותם הדמוקרטית, להגדיל את אחוז ההצבעה ולהעמיק את מעורבות אזרחי ישראל במערכת הפוליטית.

הצבעה בבחירות היא זכות וגם חובה לכל אזרח ישראלי.
הצעת החוק קובעת אמות מידה ברורות לזכאות להצבעה מחוץ לישראל, מתוך התחשבות בהשלכות הלוגיסטיות, התקציביות והחוקתיות של צעד זה. הצעת החוק מאפשרת רק לישראלים השוהים זמנית מחוץ לישראל ושהשתתפו בבחירות הקודמות בישראל, לממש את זכותם להצביע, גם במדינת חוץ.

הצעת החוק מעצבת הסדר מאוזן ומדוד, בכך שמאפשרת לתקן עיוות כלפי אותם ישראלים השוהים שהות מוגבלת בחוץ לארץ בעיקר לרגל הצבה זמנית במקום עבודה או לרגל לימודים או טיפול רפואי.

ומי שמצביע- משפיע!

להצעת החוק המפורטת הקליקו כאן


ראיון קצר עם ח"כ שלנו
והפעם אנחנו עם חה"כ יועז הנדל

מה חושב חה"כ הנדל על המאבק הפוליטי שמתחולל בימים אלו נגד הרשות השופטת? .... האם מצביעי הימין ומצביעי הציונות הדתית יכולים למצוא בית בתל"ם-כחול לבן? וגם מילה אחת מיועז אליכם... הפעילים שלנו.

אל תפספסו את הראיון המיוחד שערכנו עם אחד מחברי הכנסת הבולטים ביותר ב'כחול לבן'!

לראיון המלא - הקליקו כאן

תל"ם בשטח וברשתות החברתיות

עשור אבוד לרמת הגולן
חה"כ צבי האוזר

 

בעשור האחרון גדלה האוכלוסייה הישראלית ברמת הגולן בכ – 5000 נפש בלבד. גידול דומה לקצב איכלוס של שני בנייני מגורים בשנה. מסתבר שהדרג המדיני קיבל החלטה "לא לעשות" דבר בגולן בעיקר לא את פעולות הנחוצות שיקבעו את הריבונות ברמת הגולן ואשר יהדהדו בעולם "אנחנו כאן כדי להשאר". הגולן הוא שטח שעלינו להבהיר כי לא נישא וניתן עוד על עתידו. כדי לוודא זאת יש לקבוע עובדות בשטח על ידי בנייה, הכפלת ההתיישבות, פיתוח, ויצירת תמריצים למתיישביו היהודים והדרוזים כאחד. 

צפו בדברי בסיור חשוב שערכנו ברמת הגולן

-------------


ושוב נמנעה ממני הזכות לשרת את עם ישראל...
חה"כ אורלי פרומן

 

הגעתי מלאת תקווה, והתרגשתי להתחיל את שליחותי. האמנתי שיחד עם שאר חברי הבית, אצליח להפוך את המדינה המופלאה שלנו, לטובה הרבה יותר.

עסקתי במרץ בנושאים החברתיים והחינוכיים הקרובים לליבי: הגיל הרך, בריאות, חינוך, מגדר, דאגה לאוכלוסיות מוחלשות ועוד. אלו רק חלק מסוגיות רבות שנמנע ממני להמשיך ולקדם.

בנימין נתניהו, הוא זה שמנע ממני ומשאר חבריי לעסוק בהן. עמדתי לפני מספר חודשים נרגשת, אבל היום אני ניצבת מתביישת. מתביישת שמאה ועשרים החברים שאזרחי ישראל בחרו בהם כדי להוביל את מדינתנו, לא מצליחים לגשר על הפערים ולהקים ממשלה....

נמצאים עימי בכנסת שותפים לדרך מכל קצוות הקשת הפוליטית ולכולנו מטרה אחת: להפוך את מדינת ישראל למקום טוב יותר. ורק אדם אחד עומד בין המטרה הנעלה הזו, של שירות הציבור הישראלי, ובין חברי הבית הזה. אדם אחד שכבר מזמן החליט שטובתו האישית חשובה יותר מטובת מדינת ישראל...

שלא יהיה כאן ספק, מדינת ישראל הולכת לבחירות בפעם השלישית בתוך פחות משנה, בגלל 3 סיבות: שוחד, מרמה והפרת אמונים. 

לפוסט המלא - הקליקו כאן

-------------


קומו עשו מעשה - די לגזענות!
חה"כ גדי יברקן

 

".. אין לנו את הפריווילגיה לשבת באפס מעש ולהתלונן על כך שהחברה שלנו אינה שוויונית ואינה צודקת. אני קורא לכם - קומו! עשו מעשה! היפכו את החברה שלנו לחברת מופת ושוויון.

על גן ההפרדה בקרית גת כולנו שמענו. החלטתי שלא די בשליחת מכתבי תלונה, או בכתיבת סטטוס בפייסבוק.
נכנסתי לאוטו ונסעתי לקריית גת, לביקור פתע בגן. כי אין כמו מראה עיניים. מה שראיתי גרם לי לקבל החלטה - גן ההפרדה הזה חייב להיסגר! אין מקום לתופעות מחרידות כאלו במדינת ישראל בשנת 2019. על המדינה לאסור גם בעתיד על פתיחת גנים שיש בהם הפרדה על בסיס צבע. די לגזענות!.." 

צפו בתחקיר חדשות כאן 11 "הגן הנפרד בדרום"

הצטרפו אלינו!

מחזקים את תל"ם

המדינה במצב חירום. בואו והצטרפו לקהילת הפעילים והתומכים של מפלגת תל"ם וסיעת 'כחול לבן'. ביחד נחזיר את השפיות למדינה!

השלימו את הרשמתכם בקישור הבא, והיו מעודכנים.

הצטרפו אלינו!

לצפייה בגיליונות קודמים הקליקו כאן

 

להצטרפות

עקבו אחרינו ברשתות החברתיותנשלח לכתובת מהכתובת telem@telem.co.il
שולח: תל"ם כחול לבן
כתובת השולח: תל אביב
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה