{{preheader}}

יום שישי | 27.12.2019

שותפים מבית

השבוע התקיים מפגש ראשון מסוגו- כנס ועדים שהוקדש להכשרה לחברי הנהלות הישובים בשער הנגב. הכנס התקיים בגרין פאב ניר עם, והגיעו אלי עשרות בעלי תפקידים ונציגי ועד מכל ישובי שער הנגב. מדובר בשיתוף פעולה של המטה האסטרטגי, המחלקה לשירותים חברתיים ומרכז החוסן שער הנגב. המשתתפים נהנו מהרצאה דר' צבי ברק שנתן לכולנו כלים למימוש הפוטנציאל העצמי למצוינות, ארוחת ערב וכמובן הדלקת נרות משותפת. המפגש הוא חלק מתהליך חיזוק הישובים והקשר בינם לבין המועצה. ככה אנחנו מייצרים סולידריות, חוסן, זיקה ואחריות כלפי הבית של כולנו. תודה לכל העוסקים המלאכה, לסבא שמחה על האוכל המושקע ולאירוח המדהים של צוות הגרין פאב.

שותפים מעבר לים

ביום רביעי הגיעה אלינו משלחת בני נוער מפדרציית סן דיאגו, ידידנו ושותפינו מעבר לים. 19 בני נוער שהתארחו במשך שלושה ימים אצל בני נוער משער הנגב. מלבד כיף ופעילויות משותפות, הביאו איתם בני הנוער גם מתנה מדהימה לילדי בתי הספר היסודיים- ספרים באנגלית שתרמו קהילת בית עם וקהילת בית ישראל מסן דיאגו. יחד עם משלחת הנוער הגיעה לכאן גם מירי קיטאי, מתאמת קשרי החוץ והקשר עם ישראל התפוצות מטעם פדרציית סן דיאגו. מירי סיירה במועצה, נפגשה עם מנהלי המחלקות, מרכז הצעירים, בית מלאכה ועוד. שני הביקורים האלו הם חלק הידידות רבת השנים של שער הנגב עם פדרציית סן דיאגו. אני מודה מכל הלב למירי, לקהילות בית עם ובית ישראל על המתנה המיוחדת וכמובן לבני הנוער הדהימים שביקרו אותנו השבוע. עוד כמה שעות יעלו על מטוס חזרה הביתה בידיעה שתמיד יהיה להם בית גם בשער הנגב.

מאירים את שער הנגב

אחרי עבודה רבה וציפיה גדולה, התחיל ביום שלישי האירוע המרכזי של החג- מאירים את הנגב יחד עם ה- free school שלנו. האירוע התקיים במשך יומיים והיה גדוש בפעילויות, הופעות, סדנאות והרצאות. זוהי שנתו השניה של ה- free school כשכל פעם מחדש אני נפעם ומתרגש מכוחה של הקהילה שלנו. עשרות מחברי הקהילה פתחו את ביתם וליבם לשער הנגב ואירחו תושבים לסדנה, הרצאה או למידה בכל תחום שהוא. אימון פתוח לקהל במכון קרוספיט, סדנת עמידה מול קהל באנגלית, סדנת בישול צמחוני\טבעוני במטבח של קוקל'ה בניר עם ומפגש יוצרים לקראת פסטיבל קולנוע דרום ברוחמה. כל אלו רק חלק קטן משלל הפעילויות של היומיים האחרונים. ביחד עם ה free school התקיים גם פסטיבל מאירים את הנגב עם הופעות מלאות עד אפס מקום באולם דורות, של אמנים מהשורה הראשונה כמו דודו טסה וטום יער. אני רוצה להודות למשרד התרבות על הסיוע. שאפו ענק למתנ"ס שער הנגב ולמרכז הצעירים. תודה מיוחדת ללבנת, פז וגיתית על ההפקה יוצאת הדופן.

חג האור

השבוע חגגנו את חג החנוכה. בכל רחבי שער הנגב הדלקנו נרות כל ערב- בקהילות, בבתים, עם משפחה ועם חברים. בחג החנוכה אנחנו חוגגים את הדברים המשמחים, את האור בחיינו. לאחרונה קשה יותר להתרכז רק באור. חוסר היציבות במצב הבטחוני מאיים עלינו ועל הקהילות החזקות והמלוכדות שלנו. העדר מדיניות מול ארגוני הטרור, ההתנהלות הלא מוסרית של מקבלי ההחלטות יחד עם הפלונטר הפוליטי המתארך, יוצרים מצב בלתי נסבל שהופך קבוע יותר ויותר. ההתמודדויות הופכות מורכבות יותר ומתמשכות יותר. אני רוצה לנצל את חגיגות חג האור כדי לחזק את כולנו. בסולידריות ולכידות אנחנו מגינים על פיסת גן העדן הקטנה שלנו. לאירועים של אזעקות ולילות בלי שינה אנחנו מגיבים באירועים של מופעים וסדנאות קהילתיות. בקהילות היפות שלנו אנחנו מגינים על גבולות ישראל. הדרך כמובן עוד ארוכה ולצערי הרב, הביטחון ותחושת הביטחון לא תלויים רק בנו, תושבי שער הנגב. ולמרות זאת אנחנו- המועצה, הישובים והתושבים, עושים כל שניתן למלא את חלקינו. מדבריו של א.ד. גורדון- "לא יהיה ניצחון של האור על החושך כל עוד לא נעמוד על האמת הפשוטה, שבמקום להילחם בחושך, עלינו להגביר את האור".

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

27 בדצמבר

מועדון קיבוץ דורות

קבלת שבת והדלקת נר קהילתי

29 בדצמבר

מועדון כפר עזה

טקס חלוקת המלגות של קרן גרשוני

6 בינואר

בנייני האומה- ירושלים

ועידת ידיעות אחרונות. כניסה חינם (בהרשמה מראש)

13 בינואר

בית התרבות אור הנר

הרצאה של טל ברייר בן מוחה בנושא חינוך מודע מגדר

30 בינואר

אולם אשכול

מופעי דרום אדום- נסרין קדרי

נשלח לכתובת מהכתובת doveret@sng.org.il
שולח: מועצה אזורית שער הנגב
כתובת השולח: ד.נ. חוף אשקלון 78100
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה