{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון דצמבר 2019               نشرة اخبار كانون اول ٢٠١٩                   כסלו טבת תש"פ

שלום

שנת 2019 הסתיימה בכישלון נוסף בהקמת ממשלה. אנו טוענות ששיתוף נשים במו"מ הקואליציוני יכול היה להביא לתוצאה אחרת. על כך תקראו בסיכום הפרויקט "נשים למען אחריות מדינית".

איך מסכמות שנה של פעילות במדינה המנוהלת ע"י ממשלות מעבר וכנסת בתת תפקוד? כדי להתעודד אתן מוזמנות לקרוא את הסיכום השנתי של צוות קשרי חוץ על הפעילות הדיפלומטית הברוכה בארץ ובעולם.

ובמבט קדימה: על ההתארגנות המחודשת לקראת הבחירות המתקרבות ועל מה שעשינו החודש, בידיעון שלפניכן.

מי ייתן ושנת 2020 תפתח לא רק עשור חדש אלא גם תקופה של עשיית שלום בינינו ועם שכנינו

לקראת מערכת בחירות נוספת
تحسبًا لانتخابات إضافية

באפריל 2019 חברות סיירת הבחירות שלנו הגיעו לכנסים ולחוגי בית של כל המפלגות ושאלו את המועמדים מה התכנית שלהם לפתרון הסכסוך. התפרסנו על כל הארץ ופוליטיקאים שזיהו אותנו לבושות בלבן וטורקיז, התייחסו לנושא עוד לפני שפתחנו את הפה... לפני הבחירות לכנסת ה-22 בספטמבר דרשנו מהדוברים להתחייב לנושא במצע המפלגות שלהם ועודדנו את הציבור כולו – יהודים וערבים, לצאת מהאדישות ולהגיע לקלפי ביום הבחירות. במערכת הבחירות השלישית הצפויה במרץ 2020, נקרא לראשי כל המפלגות לשלב נשים במוקדי קבלת ההחלטות המדיניות ובפרט בדיונים בנושאי שלום וביטחון. פרטים על הפעילות יפורסמו בקרוב באתר התנועה.

סעו לשלום - גם בחורף! سافروا للسلام - أيضا في فصل الشتاء

שנתיים וחצי אנחנו עומדות בדרכים ובצמתים וקוראות להגיע להסכם מדיני ולשתף נשים בתהליך. פעם בחודש ביום חמישי, נשים עושות שלום מתפרשות בעשרות צמתים בכל רחבי הארץ. אנחנו עומדות צומת אחר צומת, מניפות שלטים עם מסרים של שלום, ביטחון ושוויון!

יצאנו לפגוש אותן בצמתים אחדים, ולשאול מה הן מרגישות, מה מביא אותן לחזור פעם אחר פעם. התשובות שקיבלנו בקישור זה

ביום חמישי 16.1.20 15:30-17:00 אנחנו שוב לפני בחירות וכאילו הכל עומד... אבל לא אנחנו! נמשיך להיראות בצמתים עם אמירה ברורה שאין דרך אחרת פרט לשלום, ביטחון ושוויון!

לרשימת הצמתים והרכזות הקישו כאן לפרטים: תמנע 050-5943427

נשים למען אחריות מדינית نساء ملتزمات سياسيا

אנחנו לא מוותרות על הקול הנשי!

פיזור הכנסת בעקבות כישלון המאמצים להרכבת ממשלה אחרי הבחירות בספטמבר היה יום עצוב לדמוקרטיה הישראלית.

מתוך תחושת אחריות עמוקה ולמען פתרון הפלונטר הפוליטי, חברות נשים עושות שלום – המצביעות מרכז, ימין ושמאל, יהודיות וערביות, פעלו בשבועיים שלפני 17.12 ללא לאות בכל רחבי הארץ: בכנסת, במדיה וברשתות החברתיות, בקריאה לראשי המפלגות: "שלבו בדחיפות נשים וח"כיות במו"מ הקואליציוני! רק כך נגדיל את הסיכוי להוציא את המדינה מהפלונטר הפוליטי". נשים הן 51% מהאוכלוסיה, ולא ייתכן שבישראל 2019 הן מודרות מהתהליכים הפוליטיים הקובעים את גורלן ואת גורל המדינה!

נכנסנו למשכן הכנסת ושוחחנו עם חברי הבית מכל המפלגות, עמדנו מול מרכזי המפלגות ומול בתי הפוליטיקאים המשפיעים, הפצנו את הקריאה ברשתות החברתיות והתראיינו בתקשורת. בימים מועטים הצלחנו לעורר את המודעות לנושא הן בקרב ראשי המפלגות, הן בקרב 28 חברות הכנסת ה-22 והן בקרב הציבור.

הרחבה בטור של מרילין סמדג'ה במעריב. סיכום הפעילות כאן

הביאו את היום! עדכון בנושא קמפיין תרומות חודשיות أحضروا اليوم! حتلنة بموضوع حملة التبراعات الشهرية

בתחילת אוקטובר יצא צוות גיוס משאבים ביוזמה לגיוס תרומות מחברות התנועה כדי להבטיח תזרים יציב לפעילויות הקבועות של התנועה.

בתחילת דצמבר החלו כ-20 שגרירות מתנדבות להתקשר לחברות וחברי התנועה שתמכו בנו בעבר. עד כה התקשרנו לכ-500 א/נשים ואנו שמחות לציין שרוב השיחות הסתיימו בתרומה.

סך התרומות שנאספו עד כה כ-150,000 שח (במונחים שנתיים). אבל אנחנו לא עוצרות כאן. היעד שהגדרנו הוא 300,000 ש"ח לשנה.

השלב הראשון של המבצע הוכתר בהצלחה גדולה. השגרירות עושות עבודה נהדרת והתגובות מעודדות. אבל כדי להגיע ליעד אנו צריכות לשוחח עם כמה שיותר מהתומכים ולשם כך נחוצות לנו עוד שגרירות - וכאן את יכולה לעזור ולהשפיע. אם את מוכנה לסייע בטלפונים, אנא שלחי הודעה לעידית iditgar@gmail.com

לעדכון כאן | לתרומה חודשית למשך שנה כאן | לתרומה חד פעמית כאן

סיכום שנה של צוות קשרי חוץ
تلخيص سنة لطاقم علاقات خارجية

גלי אהדה ותמיכה בתנועת נשים עושות שלום שממשיכים להגיע מרחבי תבל מחממים את הלב ומחזקים את הביטחון בנכונות הפעילות שלנו. בזכות צוות קשרי חוץ המקצועי והיצירתי שלנו אנחנו ממשיכות להפיץ את המסרים והפעולות שלנו ולא שוכחות ללמוד ממקומות נוספים בעולם.

בשנת 2019 מנה צוות קשרי חוץ כ-22 נשים שיצרו וחיזקו קשרים עם דיפלומטיות, עם קבוצות וסטודנטים שבאו ללמוד על ישראל ועם תומכות ותומכים מארצות רבות.

כמה, מתי ואיך הן עשו זאת בכתבה הבאה

1325 מהלכה למעשה ١٣٢٥ من التخطيط الى التنفيذ

המפגש האחרון של הכשרת 1325 - סדרת הרצאות בנושא: נשים מדברות שלום וביטחון, הוקדש להצפת רעיונות לפעילות המשך, פעילות שנובעת מהנושאים השונים שעלו במהלך ההכשרה. המפגש התקיים עם קבוצה של חברות תנועה שהשתתפו ברוב המפגשים הקודמים, וזכתה לשם קבוצת השגרירות.

במחשבה מראש, הוחלט עוד בתחילת הדרך, להקים את קבוצת השגרירות - חברות תנועה שהתחייבו להגיע לרוב המפגשים ולהאזין לשאר בשידור - כדי שהן יובילו אחר כך פעילויות המשך. כחמישים נשים הגיעו למפגש סיום שבו התחלקנו לשש קבוצות, כל קבוצה עסקה בגיבוש רעיונות ראשוניים להמשך הפעילות בנושאים הבאים:

  • קהילה - פעילות שטח, הרצאות, סדנאות ופעילויות מקומיות נוספות
  • כנס 2020 - לקראת אוקטובר 2020 שבו נציין 20 שנה להחלטה 1325
  • עבודה דיגיטלית בנושא 1325
  • פעילות בכנסת ומול מקבלי ההחלטות והמחוקקים: ועדות, מעקבים, עבודה עם ח״כים וח״כיות
  • עבודה במישור הבינלאומי
  • סולידיות ושיתוף עם ארגונים אחרים בשדה

צוות 1325 ממשיך להוביל עם השגרירות את פיתוח הרעיונות האלה ויעביר בקרוב סיכום מסודר של ההכשרה.

סיכומים של כל ההרצאות כאן

כיפאיה עאיטי - אשה עושה שלום
كفاية عييتي - إمرأة صانعة سلام

כיפאיה נולדה בטייבה וגרה בעיר עכו. לפני 19 שנים התחילה בפעילות חברתית ומאז היא לא נחה.. בתערוכות הציור שהציגה היא נוגעת בנושאים בוערים כגון אלימות נגד נשים. שמות התערוכות מבטאים את מה שעברה בעצמה: שבירת מחסום השתיקה, מאפלה לאור, פריצת דרך, גלי התקווה. בסרט תיעודי על חייה שמוקדש במיוחד להעצמת נשים, היא מגייסת את כשרונותיה וניסיון חייה לקידום סולידריות, שוויון ושלום בחברה בישראל.

הסיפור המיוחד של כיפאיה בא לידי ביטוי בסרט המאבק החשוב והמומלץ לצפייה.

על פעילותה הרבה ועל הדרך להתקדם ולקדם בכתבה זו


לתרומה חודשית קטנה וקבועה שתאפשר לנו להמשיך בפעילות יש להקיש על הכפתור הורוד

תרומה חודשית 2020

הצטרפו אלינו לפעילויות! יחד נצליח!

לרשימה המלאה של הפעילויות בתקופה הקרובה יש להקיש כאן

לרשימה המלאה של הכתבות עלינו בתקשורת יש להקיש כאן

פייסבוק

טוויטר

אינסטגרם


יוטיוב

פודקסט

לאתר שלנו


נשלח לכתובת מהכתובת info@womenwagepeace.org.il
שולח: נשים עושות שלום
כתובת השולח: ת.ד. 277 גבעת ברנר
הסרה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה