{{preheader}}

יום שישי | 3.1.2020

שנת 2020

השבוע פתחנו רשמית את שנת 2020, זאת למרות שאצלנו במועצה, אנחנו פועלים כבר שבועות ארוכים בניסיון לחלום את שנת 2020- איך היא צריכה להראות, מה חייב להשתנות, מה בונים ומה מחזקים. יחד עבדנו קשה- מנהלי המחלקות, העמותות וזרועות המועצה. ההתגייסות של כולם- מנהלים ועובדים כאחד, הביאו לכך שתוכנית העבודה הכוללת של מועצה אזורית שער הנגב כבר נמצאת בשלביה האחרונים. אנחנו בעיצומו של סבב מפגשים עם התושבים, שם אנו מציגים חלק מהעבודה ומתאימים את התוכנית לצרכי הישובים והתושבים. אני גאה מאוד בתוצרים שלנו. שנת 2020, שנת ה- 70 של המועצה, הולכת להיות שנה מעולה. יש למה לצפות.

חדשנות שהולכת ומתרחבת

ביום רביעי האחרון קיימנו מפגש יוצא דופן. כל מנהלי המחלקות וזרועות המועצה השונות, הגיעו להתארח במרכז ח"י- מעבדת החדשנות והיזמות של מכללת ספיר. המרכז הייחודי של המכללה, מכיל בתוכו מעבדות פיתוח במספר רב של נושאים שונים ומגוונים כגון: פיתוח קהלים לתרבות בפריפריה, פסיכולוגיה וחינוך, מעבדת תחבורה חכמה ועוד. את המפגש יזמה ינינה ברנע, מנהלת הפיתוח הכלכלי, יחד עם שגית פלטין יפרח, מנהלת מרכז ח"י בספיר. אני, יחד עם המנהלים השונים במועצה, התרשמנו רבות ממה שיש למרכז להציע- למועצה ולקהילה. האפשרויות לשיתופי פעולה הינן בלתי מוגבלות- מהטמעת חשיבה חדשנית בבתי הספר, קידום תרבות נכונה יותר לתושבים, קידום קהילות חכמות וזאת רק ההתחלה. כל החומר מהמפגש יעובד ויתורגם לערוצי הפעילות השונים, כשהמטרה היא לקיים שיתופי פעולה רבים ולהסתייע באופן הדדי במשאבים העומדים לרשות כל אחד מהגופים- מרכז ח" והמועצה. זוהי תחילתה של דרך משותפת, ואנחנו בונים אותה תוך כדי תנועה. זוהי חדשנות אמיתית.

אלופים!

בשבוע שעבר נערכה אליפות ישראל בשחייה לבוגרים, אליה יצאו 18 (!!) תלמידים משער הנגב. מלבד הישגים אישיים רבים ושיפור משמעותי במדדים של כל שחיינית או שחיין שהשתתפו, זכו בני הנוער שלנו במדליות רבות. קווין סיזי, זכה מקום ראשון ב- 50 חתירה, ו- 100 חתירה, ובמקום שני ב- 200 חתירה (כולל שיא גילאי 14 ארצי!), מקום שני ב- 50 חופשי – ושחיין מצטיין. נועם שדה מיכיני זכתה במקום שלישי 400 חתירה, ומקום שני 800 חתירה. עופרי בן דיין זכתה במקום שלישי ב- 200 פרפר. הקבוצה כולה דורגה במקום 15 מתוך 50 אגודות, ראשונה בדרום וראשונה מהחינוך ההתיישבותי. הלב מתפוצץ מגאווה בזמן שבני הנוער שלנו ממשיכים לעשות חיל בארץ ובעולם. שחיינים יקרים- אתם חוד החנית ונושאי רוח ההצטיינות שלנו בשער הנגב. ברכות חמות לזוכים ולזוכות, ושאפו ענק לאמיר כהן (פיש) המאמן.

זה הזמן להמליץ

כידוע, כל שנה ביום האישה הבינלאומי המתקיים ב- 8.3, אנו מקיימים את ערב ההוקרה לנשים מנהיגות, פורצות דרך ומחוללות שינוי בקהילת שער הנגב ע"ש מרוה מייזלס. כל שנה נבחרות שלוש נשים בקטגוריות- תגלית השנה, עשייה משמעותית ומפעל חיים. את הנשים בוחרת ועדה שהוקמה במיוחד לנושא וכוללת נציגי ציבור ונציגי מועצה. הועדה בוחרת מתוך רשימת המלצות של קהילת שער הנגב. רשימה שלשמחתי הרבה, כל שנה הופכת ארוכה וארוכה יותר. מרוה ז"ל היתה אישה מדהימה. היוזמות והפרויקטים שהובילה, הפכו לחלק בלתי נפרד מהמועצה. חלקם אף שימשו מודל ארצי. לדוגמה, מרכז מעברים שנולד כרעיון של מרוה, יצא לפועל לראשונה כאן אצלנו בשער הנגב, והפך לרשת מרכזים ארצית. איני יכול לחשוב על הוקרה טובה יותר למרוה ז"ל ופועלה הרב, מאשר הערב הזה. השבוע פתחנו את רשימת ההמלצות וניתן להמליץ על נשים מתאימות. זה הזמן להוקיר את הנשים המשמעותיות בחיים של כולנו.

להוספת המלצה לחצו כאן

מבית היוצר של מחלקת חינוך

בשלל צבעי הקשת

בתחילת השבוע יצא המידעון הראשון של בית הספר קשת. מלבד תמונות נהדרות של הילדים המקסימים שלנו, ניתן להתרשם גם משיתוף הפעולה הפורה שיש לבית הספר עם פורום ההורים, ומכלל הפעילויות המתקיימות בבית הספר. אני מברך את לימור דרמון, מנהלת בית הספר קשת, את פורום ההורים הפעיל ואת צוות בית הספר המסור, על הוצאת המידעון.

לקריאת \ הורדת המידעון לחצו כאן

לראש ולנשמה

ביום רביעי האחרון יצא צוות מורי התיכון ליום כיף שכלל פעילות הפגתית, גיבוש ולמידה. המורים התארחו במלון הרינגטון באשקלון, נהנו מפעילות גיבוש, חידון מקומי ומסדנת סיפור סיפורים שהעביר פרופ' רוני שחר. תודה רבה לצוות ההנהלה על היוזמה החשובה ולדורית וויץ, המנהלת הפדגוגית שניצחה על כל האירוע.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

6 בינואר

בנייני האומה- ירושלים

ועידת ידיעות אחרונות. כניסה חינם (בהרשמה מראש)

6 בינואר

קמפוס מכללת ספיר

מפגש בנושא תגליות, בהשתתפות זוכה פרס נובל, פרופ' אהרון צ'חנובר

13 בינואר

בית התרבות אור הנר

הרצאה של טל ברייר בן מוחה בנושא חינוך מודע מגדר

30 בינואר

אולם אשכול

מופעי דרום אדום- נסרין קדרי

6 בפברואר

אולם דורות

מופעי דרום אדום- אביתר בנאי

6 בפברואר

פטגוניה- אור הנר

מופעי דרום אדום- שלמה יידוב