{{preheader}}

יום שישי | 10.1.2020

שגרירים של רצון טוב

השבוע קיבל בית ספר אלונים שער הנגב, הודעה מחממת לב ממשרד החינוך. בהודעה מברך צוות המשרד את תלמידי ומורי בית הספר על תכנית "שגרירים", תכנית יוצאת הדופן שפעלה באלונים בחודשים האחרונים. תכנית "שגרירים" היא תכנית חברתית-ערכית שמטפחת מעורבות חברתית וערבות הדדית, מצרך חשוב ויקר בכל חברה. התוכנית מאפשרת לכל תלמיד לגלות מעורבות חברתית, לפעול כשגריר של העשייה הערכית, בנתינה, בלקיחת האחריות על עצמו ועל הסביבה בכל מקום- בבית הספר, במשפחה ובקהילה. ההתקדמות של בית הספר בתוכנית נמדדת מדי חודש על ידי משרד החינוך ותוצריה מתועדים. השבוע קיבלנו ממשרד החינוך הכרה בעשייה החברתית של ילדינו. אני מצרף לכם חלק מהדברים שנכתבו: ''לצוות ולתלמידי 'אלונים' שער הנגב היקרים, יישר כוח על עשייה ערכית ענפה. בחרתם לקדם את המעורבות החברתית. במסגרת התוכניות הבית ספריות אפשרתם לתלמידים להתנסות בתכנון ובביצוע יוזמות חברתיות. בתום תהליך הערכה ארצי שבחן את טופסי התיעוד החודשיים ששלחתם, נמצא כי יישום מודל השגרירים היה ברמת הצטיינות. כל הכבוד!" תודה לצוות החינוכי של אלונים, לשלומציון המנהלת וללילי איתמר, רכזת התכנית. שאפו ענק לתלמידים הנפלאים שלנו שפועלים לחיזוק הערבות ההדדית והסולידריות בקהילת שער הנגב כולה.

היום שאחרי

ביום חמישי בערב התקיים ערב הוקרה לצוותי החירום היישוביים, אחרי תקופה לא פשוטה של עבודה אינטנסיבית. הערב כלל הרצאה של שגיא שחר בנושא קריירת דור המחר, סדנת תיפוף וקצב של תומר אלוני וארוחת ערב מפנקת בפטגוניה שבאור הנר. עקב יציאה לחול, נאלצתי להעדר מהערב. לילך שיינגורטן, מנכ"לית המועצה, הקריאה דברים בשם הנהלת המועצה ואני חושב שכולנו- מועצה, ישובים ותושבים, נוכל להצטרף אליהם: "בשנתיים האחרונות התמודדה קהילת שער הנגב עם אתגרים לא פשוטים, חדשים ומורכבים. בתוך תקופה זו, העבודה שלכם בזמני חירום ובזמני שגרה כאחד, כצוות וכיחידים, היתה לעוגן קהילתי של ממש. רמת האחריות אותה את נושאים על כתפיכם ורמת המחויבות לקהילה, סייעו ויצרו תחושת ביטחון. היכולת שלנו לעמוד יחד, אל מול האתגרים הביטחוניים, מייצרת חוסן לתושבים, אופק ותקווה." אני רוצה להודות למרכז החוסן- לתהילה רביבו ולמיה זילברבוש על היוזמה וההפקה של הערב וכמובן לכל צוותי החירום ביישובי שער הנגב, על עבודה מסורה שלא רק מצילה חיים, אלא גם מייצרת תחושת ביטחון וחוסן קהילתי.

ילדים זהב

מזה שנים שבכיתות ה-ו בבית הספר אלונים פועלת הנהגת זה"ב (זהירות בדרכים) בריכוזה של המורה שחר ברט ובליווי השוטר הקהילתי שלנו יהודה אהרוני. בתחילת השבוע החלה לפעול גם תוכנית "נאמני ההסעות". חמושים בווסטים זהובים עלו נאמני ההסעות לאוטובוסים, סייעו לילדים הקטנים ודאגו שכל הילדים ישובים וחגורים. ביומה הראשון של התוכנית ביקרה בבית הספר משלחת של מורים מאוסטרליה שהתרשמה מתפקוד הילדים ומהאחריות הגדולה אותה הפגינו במסוף ההסעות. תוכניות ופעילויות מסוג זה, לא רק שומרות על בטיחות הילדים, אלא גם מייצרות אחריות אישית וחברתית בקרב כל ילדי בית הספר. תודה רבה לשחר ברט, רכזת זה"ב בבית הספר אלונים, וליהודה אהרוני השוטר הקהילתי שלנו.

עוד בקצרה על השבוע שחלף:

הנהגת המועצה ממשיכה בסבב השיחות בישובים. ביום שלישי הגעתי לשיח פתוח עם תושבי קיבוץ ארז. הצגתי בפניהם את תוכנית החומש של המועצה, שמעתי קצת על האתגרים איתם מתמודדת הקהילה ועל התוכניות לעתיד. כידוע, המועצה נמצאת בעיצומו של סבב פגישות עם כל תושבי שער הנגב. אשמח לפגוש את כולכם.

השבוע אושר תקציב המועצה לשנת 2020. מליאת המועצה קיבלה סקירה רחבה על אופן בניית התקציב, על האתגרים והתוכניות לשנה הקרובה. המליאה אישרה את התקציב פה אחד. תודה רבה לשמעון קרן צבי וצוות גזברות המועצה.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

13 בינואר

בית התרבות אור הנר

הרצאה של טל ברייר בן מוחה בנושא חינוך מודע מגדר

18 בינואר

מתנ"ס רהט

שמוליקיפוד של תיאטרון אלמינא היהודי-ערבי ביפו בחינם לתושבי שער הנגב

30 בינואר

אולם אשכול

מופעי דרום אדום- נסרין קדרי

6 בפברואר

אולם דורות

מופעי דרום אדום- אביתר בנאי

6 בפברואר

פטגוניה- אור הנר

מופעי דרום אדום- שלמה יידוב

7 בפברואר

אולם אשכול

מופעי דרום אדום- ברי סחרוף, מופע צהרים

7 בפברואר

הנגריה בדקל

מופעי דרום אדום- דניאלה ספקטור