{{preheader}}

יום שישי | 17.1.2020

לא בבית ספרנו

את השבוע פתחנו בציטוט של שר החינוך, הרב רפי פרץ, במוסף סוף השבוע של ידיעות אחרונות. הוא צוטט כשהוא טוען שחברי קהילת הלהט"ב גדלו בבתים לא נורמטיבים. הרב פרץ הוא אמנם עתיר זכויות בשירותו הצבאי המכובד, אך לדעותיו כלפי קהילת הלהט"ב, על אחת כמה וכמה כשר החינוך של ישראל, אין ולא יהיה מקום במערכת החינוך, בפרט במערכת החינוך בשער הנגב. באמירה ערכית וחינוכית מהמעלה הראשונה בחרו מנהלי בתי הספר של שער הנגב, יחד עם צוותי החינוך השונים, לפתוח את השבוע עם פעילות מותאמת גיל בנושא שיוויון האדם וזכויות להט"ב. כמו כן נשלחה תזכורת לכל מורה ומורה במערכת החינוך של שער הנגב, להיות ערים להתנהגויות חריגות או מסוכנות שיכולות להיווצר בעקבות דבריו של השר. אני גאה מאוד בהתנהלות של מחלקת החינוך ובתי הספר. תודה רבה לנדב צברי, רכז להט"ב מטעם מרכז הצעירים שלנו, שליווה את מחלקת החינוך בשבוע האחרון. תודה ליעקב חדד מנהל התיכון, שלומציון כהן ולימור דרמן, מנהלות בתי הספר היסודיים, ולאורי מלול, מנהל מחלקת החינוך. הילדים של כולנו בידיים טובות!

שותפים לדרך

ביום שני האחרון השתתפתי בישיבת פורום הורים של תיכון שער הנגב. שמחתי לפגוש הורים מעורבים שלוקחים חלק פעיל בעיצוב הדור הבא של שער הנגב. בפגישה הצגתי להורים את התפיסה החינוכית של המועצה ואת היעדים שהצבנו לעצמנו לשנה הקרובה ולשנים הבאות. ישנה שותפות גדולה בין ההורים בתיכון לצוותים החינוכיים. פורום ההורים נותן לבית הספר רוח גבית. העבודה המשותפת של בית הספר עם הפורום היא יוצאת דופן וראויה להערכה. דיברנו בישיבה על נושאים שונים מתחומים רבים בחיי בני הנוער בתיכון. לא על כל הנושאים הסכמנו, אבל השיח היה חיובי ומכבד ואני מברך על כך. אני מודה למחלקת החינוך ולמנהל בית הספר יעקב וחדד, וכמובן לפורום ההורים ולרענן מימון יו"ר הפורום, שהגיעו לשמוע ולהשמיע. אין ספק שאנחנו שותפים בדרך חדשה ומיוחדת.

חזקים ביחד

ביום חמישי בערב השתתפתי בכנס הוקרה למתנדבי המת"מיד שלנו, סיירת המתנדבים של שער הנגב. במת"מיד יש כבר מעל ל- 120 מתנדבים שבעבודתם מצליחים לשמור על חיי אדם, רכוש, תבואה ופרנסת התושבים. הערב כלל הצגה של סיכום פעילות יחידת המת"מיד לשנת 2019 והוקרה של כלל המתנדבים. בערב גם הוענקה תעודת הצטיינות מיוחדת לרס"מ יהודה אהרוני, השוטר הקהילתי שלנו, על עבודתו המסורה ואינטנסיבית בשמירה על הביטחון ותחושת הביטחון של תושבי שער הנגב. רוח שער הנגב, רוח של סולידריות ואחריות משפחתית, מושתתת בראש ובראשונה על רוח של התנדבות. מערך המתנדבים של המת"מיד, לא רק מעניק ביטחון אמיתי לתושבינו, אלא גם מייצר אחריות של ממש על הבית. רוח המת"מיד היא רוח שער הנגב. אני רוצה להודות למחלקת הביטחון ולאייל חג'בי קבט המועצה על היוזמה החשובה. לרס"מ חי מיזלס, מפקד המת"מיד על עבודתו המסורה וכמובן ליהודה אהרוני- השוטר מספר אחת בשער הנגב.

תודה לכם

במהלך השבוע האחרון נשמעו מספר אזעקות צבע אדום במרחב שער הנגב. בפעם הראשונה השבוע לא היה מדובר בירי רקטות ופעם השניה נורו ארבע רקטות, שתיים מהן נפלו בשטחים פתוחים. בעינינו, סיבת האזעקה היא לא רלוונטית. כל צבע אדום, לא משנה מהי סיבתו, זורק אותנו מהשגרה ומכביד על המשך ההתנהלות היום יומית. ביום רביעי האחרון האזעקות נשמעו בזמן החזרה של התלמידים לישובים. אני רוצה להודות לכל תושב ולכל תלמיד על שפעלתם על פי ההנחיות, למרות הקושי ולמרות ההפתעה. התלמידים בהסעות התנהגו למופת. מנהלות החינוך ומלווי ההסעות תיפקדו באופן יוצא מן הכלל ולשמחתי הרבה גם הפעם, ההתנהגות הנכונה של כולם מנעה נפגעים בגוף. אני וחברי לפורום ראשי רשויות עוטף עזה ושדרות, עושים ככל שביכולתנו להביא סוף למציאות בה אנו נמצאים. אני נמצא בכל פורום רלוונטי, נפגש עם מי שצריך ומתי שצריך ומשמיע את קולנו בכל הזדמנות. לצערי, אני לא יכול להבטיח שמאמצינו הרבים יניבו פרי, או שהדרג המדיני של ישראל ישנה את המדיניות הכושלת מול ארגוני הטרור ברצועת עזה. אני כן מבטיח שאני עושה את כל מה שבכוחי לעשות, בתקווה אמיתית לשקט ארוך טווח ויציב.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

18 בינואר

מתנ"ס רהט

שמוליקיפוד של תיאטרון אלמינא היהודי-ערבי ביפו בחינם לתושבי שער הנגב

30 בינואר

אולם אשכול

מופעי דרום אדום- נסרין קדרי

31 בינואר

ביתמלאכה שער הנגב

ציור אינטואיטיבי בהשראת דייויד בואי

04 בפברואר

ביתמלאכה שער הנגב

הדפס תמונה על לוח

6 בפברואר

אולם דורות

מופעי דרום אדום- אביתר בנאי

6 בפברואר

פטגוניה- אור הנר

מופעי דרום אדום- שלמה יידוב

7 בפברואר

אולם אשכול

מופעי דרום אדום- ברי סחרוף, מופע צהרים

7 בפברואר

הנגריה בדקל

מופעי דרום אדום- דניאלה ספקטור