{{preheader}}

יום שישי | 24.1.2020

עוד חוזר הניגון

ביום שישי האחרון התקיים הקונצרט הראשון בפרויקט הנהדר שלנו "קונצרט גן". זהו שנתו ה- 19 (!!) של הפרויקט. במהלך חודש שלם יגיעו תלמידי הקונסרבטוריון של המתנ״ס לגני הילדים בכל יישובי המועצה, לקונצרט פרי יצירתם, כאשר בכל שנה נבחרים שירים של יוצר ישראלי מוערך. השנה נבחר יהונתן גפן והקונצרט המיוחד מכיל שירים שהם נכס צאן ברזל כמו "איך שיר נולד", "אני אוהב" ועוד. הקונצרט הראשון התקיים בקיבוץ נחל עוז, והיום ילדי הקונסרבטוריון הנהדרים שלנו יגיעו גם לגני הילדים בגבים ובכפר עזה. זוהי מסורת נפלאה של שיתוף פעולה חוצה מחלקות, לרווחת כל ילדי המועצה. תודה לצוותי החינוך בגנים, למנהלת הקונסרבטוריון נטע בן אשר, לתלמידי הקונסרבטוריון המופלאים ולמורים למוזיקה: מיכל וינר, אביטל פלדנר, תמר חרוש וטל יסעור, לאולפן המוזיקה ולמנהלת המחלקה לגיל הרך, לבנת עציץ, שמובילה את הפרויקט הנהדר.

קהילה זה עסק

ביום שלישי האחרון התכנסו עשרות מבעלי העסקים הקטנים והיזמים במרחב שער הנגב, לכנס הראשון של Bsng- קהילת עסקים שער הנגב. הכנס התקיים ב-eXlab, מרחב היזמות והחדשנות של המכללה האקדמית ספיר. הלב התפוצץ מגאווה כאשר מעל 50 בעלי עסקים מכל קשת המקצועות, הגיעו לחגוג איתנו את קהילת העסקים שכבר מתגבשת לכדי קהילה אחת חזקה וסולידרית. קהילת העסקים שלנו נועדה לאפשר לעסקי שער הנגב לגדול ולהתפתח יחד, בהתמודדות משותפת אל מול האתגרים, ובתהליך מתמשך של למידה והתחזקות. העסקים הקטנים הם הבסיס לכלכלת האזור כולו, וחיזוקם משמעותו חיזוק הכלכלה האזורית. האירוע ביום שלישי היה מרתק ומרשים ברמתו הגבוהה. זאת היתה רק יריית הפתיחה ויש לנו עוד המון תכניות להמשך. תודה לכל העוסקים במלאכה. תודה מיוחדת לסופית אייזנברג, מנהלת תחום היזמות במועצה מטעם מעברים נגב צפוני.

חתומים על שינוי

בשלוש השנים האחרונות פועלת מועצה אזורית שער הנגב יחד עם שאר רשויות העוטף, על תכנית אסטרטגית כוללנית לפיתוח האזור כולו, בתחומי החיים השונים- תעסוקה, בניה בישובים, חקלאות, חינוך ועוד. חוסר היציבות הפוליטית בשנה האחרונה, יצר תקיעה משמעותית בקידום התוכנית מול משרדי הממשלה השונים. לקראת הבחירות הקרובות ולאור המצב הבטחוני של השנתיים האחרונות, החלטנו להחתים את כל המפלגות, מכל קצוות הקשת הפוליטית, על מסמך המחייב לקדם את התוכנית האסטרטגית בכנסת הבאה, יחד עם מחויבות עמוקה לשינוי המציאות בעוטף עזה ושדרות, ומציאת פיתרון שיביא שקט ארוך טווח לאזור. ביום שלישי האחרון חתמה מפלגת העבודה-גשר-מרצ על מסמך ההבנות, כאשר יו"ר המפלגה ח"כ עמיר פרץ, ח״כ עמר בר לב והאלוף במיל. יאיר גולן הגיעו לסיור בשער הנגב. זוהי רק סנונית ראשונה. בשבועות הקרובים נדרוש מכל מפלגות ישראל לחתום על המסמך. יחד עם ראשי רשויות העוטף והמפלגות- מהימין, המרכז והשמאל, נדאג לייצר קונצנזוס של מציאות מוסרית ובטוחה לתושבי עוטף עזה.

ישוב ומועצה יחד

כחלק מתוכנית פיתוח וחיזוק המנהיגות בישובים, נפגשו בשישי האחרון חברי הנהלות הישובים, נציגי המליאה וממלאי התפקידים מהישובים יכיני, אור הנר, ברור חיל וגבים, לסדנה יוצאת דופן בקוביית רוטשילד- המרכז לקידום עשייה חברתית אפקטיבית, באוניברסיטת בן גוריון. המשתתפים לקחו חלק בסימולטור חברתי ראשון מסוגו בארץ, ובסדנה מעשית בנושא שותפויות ושיתוף. בשבועות הקרובים יעברו גם שאר הישובים את הסדנה הייחודית. ישנה חשיבות ענקית בשימור וחיזוק השותפות של הנהלות הישובים עם צוות המועצה. שותפות אמיתית יוצרת קשרים שמקדמים את שער הנגב עוד צעד בדרך למעלה. תודה לנפתלי סיון ראש המטה האסטרטגי, ולתהילה רביבו מנהלת מרכז החוסן, על היוזמה וההובלה של התוכנית. כמו כן תודה ענקית לבעלי התפקידים בישובים שלוקחים איתנו חלק בתהליך החשוב הזה.

לסיום

בימים האחרונים אנו עדים לחזרתו של טרור בלוני הנפץ. הפריטים הנקשרים לצרורות הבלונים, הופכים יותר ויותר מסוכנים. במקביל ארגוני הטרור ברצועת עזה ממלכדים גם צעצועים, משחקים ופריטים שימשכו ילדים לגעת במטענים. אני יודע שצה"ל עושה ככל שביכולתו לנסות ולמגר את הטרור המסוכן, אך לצערי, זה לא תמיד מספיק. אני עושה ככל שביכולתי כדי לקדם שקט ארוך טווח לאזור. לא נסכים שזאת תהיה המציאות שלנו. יחד עם זאת, אני מבקש להזכיר כי בכל זיהוי של בלונים או כל חפץ חשוד אחר, יש לדווח במיידית לרבש"צ היישוב או למשטרה. כמו כן, חשוב לחדד מסר זה לילדים ולהסביר כי יש לפנות למבוגר.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

30 בינואר

אולם אשכול

מופעי דרום אדום- נסרין קדרי

31 בינואר

ביתמלאכה שער הנגב

ציור אינטואיטיבי בהשראת דייויד בואי

04 בפברואר

ביתמלאכה שער הנגב

הדפס תמונה על לוח

6 בפברואר

אולם דורות

מופעי דרום אדום- אביתר בנאי

6 בפברואר

פטגוניה- אור הנר

מופעי דרום אדום- שלמה יידוב

7 בפברואר

אולם אשכול

מופעי דרום אדום- ברי סחרוף, מופע צהרים

7 בפברואר

הנגריה בדקל

מופעי דרום אדום- דניאלה ספקטור