{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון ינואר 2020      نشرة أخبار كانون ثاني ٢٠٢٠         טבת-שבט תש"פ

“תכנית המאה” "صفقة المئة" 

תכנית המאה של ארה"ב בהחלט מעלה סוף סוף את הנושא המדיני לסדר היום הציבורי, אחרי ששנים נאמר מכל כיוון שלא ניתן להתקדם ושהסכם מדיני לא יקרה בדורנו. התכנית האמריקאית חריגה ושונה בתפיסותיה מהצעות קודמות שהיו בעבר לפתרון הסכסוך.

אנו בנשים עושות שלום נעשה כל מאמץ לתמוך בכל הצעה שתקדם מו"מ לקראת פתרון מוסכם בין הישראלים לפלסטינים ולא בצעדים חד צדדיים שעלולים להביא לסבבים נוספים של אלימות, שנאה וחס וחלילה מחיר דמים.

אנחנו קוראות לכל המנהיגות והמנהיגים לנצל את ההזדמנות שהנושא עלה לסדר היום ולהתחיל מיד בדיאלוג, לשלב נשים במשא ומתן ובתהליך, ולעשות את כל המאמצים האפשריים להגיע להסכם ולפתרון שיהיה מקובל ומוסכם על שני הצדדים.

שוב בחירות בפתח الانتخابات على الأبواب مرة 

לקראת הבחירות שיערכו עוד חודש, נצא למרחב הציבורי בדרישה מכל המפלגות המתמודדות לנהל שיח חיובי מכבד, לא משסע, לא מפלג ולא אלים. אנחנו דורשות מהכנסת שתיבחר ב-2.3 לקדם פתרון מדיני מוסכם, מכבד ומבוסס על משא ומתן.

כי הגיע הזמן!

ב-14.2 נצא לצמתים הגדולים בסימן נוכחות מסיבית על גשרים גדולים מעל כבישים מרכזיים. להצטרפות צרי קשר עם רכזת האזור שלך ועקבי אחר המידע המתעדכן באתר.

ב-28.2  יום השיא של נשים עושות שלום לקראת הבחירות 

ביום זה ניפגש עם פוליטיקאים וראשי ערים ומועצות, נצא בשיירות מכל רחבי הארץ אל כביש החוף, נתאחד לשיירה גדולה מתל אביב לחדרה, נקיים טקסים ונעלה על גשרים עם שלטי ענק. נחשוף את המסרים שלנו למאות אלפי אזרחים וניצור רעש תקשורתי שיהדהד במדיות השונות וברשתות החברתיות. התכנית המלאה של יום השיא כאן.

שימרו את התאריך והצטרפו בהמונותיכן

הרשמה ליום השיא ב-28.2

בחרנו הנהגה חדשה  إخترنا قيادة جديدة

לאור הגידול המבורך של תנועת נשים עושות שלום במספר החברות, בפריסה הארצית ובהיקף הפעילות נדרשנו למהלך של התחדשות ארגונית. במסגרת זו נבחר באחרונה צוות היגוי בן 6 חברות שינהיג את התנועה בשנה הקרובה:
חברות הצוות: תמר וייל, גדיר האני, יסמין רובין קופר, אנאבל פרידלנדר, ליאורה הדר ונטע הימן מינה יתמקדו בחזון התנועה, באסטרטגיה ובבחינה שיטתית של פעולות התנועה ביחס למטרותיה, יבנו תוכנית עבודה שנתית, יתוו סדר עדיפויות, ויקיימו קשר הדוק עם הפעילות בשטח. כל אחת מחברות ההיגוי תהיה רפרנטית לנושא/ים בוועדות השירות השונות ועם צוותי השטח, בהתאם לנטיותיהן.

נאחל להן הצלחה!

יחד נסייע להן להפוך את התנועה לשחקן משמעותי בזירה הפוליטית והציבורית!

הצעת חוק החלופות חוגגת שנתיים
نحتفل للسنة الثانية باقتراح قانون البدائل

לפני כשלוש שנים, כשפורסם דו"ח מבקר המדינה על "צוק איתן", קראנו בין היתר כי "פסילתן על הסף של חלופות בתחום המדיני בלי שאלה הוצגו לקבינט מנעה מחברי הקבינט לשקול חלופות אלו ולדון בסיכוייהן וסיכוניהן". כלומר, ישראל יצאה למבצע הזה בלי שנשקלו קודם לכן חלופות אחרות. מלחמת ההתשה בדרום לא פסקה מאז. איך ייתכן שהשגרה השברירית בין סבבי לחימה אינה מנוצלת לחיפוש פתרונות ארוכי טווח? איך ייתכן שהנושא אינו נמצא בראש סדר היום של המפלגות המתמודדות בבחירות, ובעוד בחירות, ועוד בחירות?...

וכך, תנועת "נשים עושות שלום" מקדמת את הצעת החוק: "חלופות מדיניות תחילה" - הצעת חוק שמחייבת את מקבלי ההחלטות לפתח, לבחון ולדון בחלופות מדיניות כדבר שבשגרה, וכן להוסיף תהליכי בקרה ודיווח כדי לוודא שהתהליכים הללו אכן מתקיימים. בכנסת הבאה חוק חלופות מדיניות תחילה חייב לעבור!

סיכום קצר של תהליך המחקר, הפיתוח והקידום של הצעת החוק אפשר לקרוא כאן.

אם עוד לא הוספתם חתימתכם לתמיכה בהצעת החוק - טופס חתימה.

לארגון חוג בית על הצעת חוק חלופות מדיניות תחילה - כאן.

נשים עושות שלום פוגשות צעירות וצעירים
نساء يصنعن السلام يلتقون بالشباب والصبايا

זו השנה השלישית שחברתנו רׂני יבין נפגשת עם מכינות, שנות שירות ומדריכי תנועות נוער, מספרת להן.ם על התנועה ופותחת בפניהן.ם דרכים חדשות לחשיבה על ביטחון, שלום ושוויון בחברה הישראלית ובכלל. המפגשים הללו מוכיחים שהצעירות והצעירים שבחרו ללכת למכינות ולשנות שירות בשנה הקריטית לפני הגיוס, פתוחים וסקרנים ומאוד רוצות ורוצים לשמוע ולשוחח עם מגוון העמדות הפוליטיות והחברתיות הקיימות. כתבה מורחבת על המפגשים עם מכינות כאן

עושות שלום בינינו ועם שכנינו
نصنع السلام بيننا وبين جيراننا

ביום גשום וסוער בדרום התקיים מפגש חנוכה במרכז הרצוג לחקר המזרח התיכון שבאוניברסיטת בן-גוריון. יו״ר המרכז דר׳ אורית יקותיאל הרצתה בנושא: "שלום שלי, שלום שלך, מזרחיות וקבוצות אחרות". נציגות צוות החוק הציגו את הצעת החוק לחלופות מדיניות תחילה. רבקה עיני שארגנה את האירוע, מדווחת על השתתפותן של סטודנטיות, נציגות תא הצעירות של התנועה המתגבש באוניברסיטה.

בדצמבר התקיים אירוע שכנות טובה בהוד השרון לכבוד חנוכה והשנה החדשה. האירוע אורגן על ידי צוות השרון הדרומי והשתתפו בו 60 נשים מג’לג’וליה, חברות התנועה מהשרון ו-4 ראשי רשויות מקומיות מישובים יהודים וערבים באזור. הערב היה כולו אורות של תקווה, אחווה, שכנות טובה, כמיהה משותפת לחיים משותפים ולשלום, לעתיד וביטחון לילדינו. עוד על המפגש קראו כאן.

תמר וייל - חיפאית עושה שלום
 تمار ويل - نساء يصنعن السلام حيفا

"חיפה היא המיקרוקוסמוס המייצג את ישראל. היא מאופיינת בדו הקיום ויחד עם זאת כל קהילה חובקת את חלקת האדמה שלה בצורה ייחודית לה". כך כתבה תמר על מפגשי חנוכריסמס משותפים שמתקיימים כל שנה בעיר. תמר יוזמת מפגשים נוספים להיכרות ולשיח של שלום בין יהודים וערבים בחיפה. השבוע נבחרה תמר לצוות ההיגוי של התנועה (ראו למעלה). עוד על תמר ועל פעילותה כרכזת אזור חיפה.