{{preheader}}

יום שישי | 31.1.2020

דרום אדום

בשעה טובה, היום אנו פותחים את פסטיבל דרום אדום המסורתי שלנו- הפסטיבל הכפרי הראשון בגודלו בישראל. קשה להפריז בחשיבות של הפסטיבל. מהעסקים הקטנים ועד לאחרון התושבים. מאות אלפי מבקרים צפויים לפקוד את האזור בחודש הקרוב, במגוון פעילויות ואירועים מושקעים ומיוחדים. בצעד מבורך, רוב הישובים פתחו את השער והלב למבקרים הרבים, וארגנו פסטיבלים מקומיים בכוחות פנימיים, מתוך הקהילה. כולם מוזמנים לצאת ולטייל במרבדים הירוקים, להנות מהפריחה הראשונה של הכלניות ומאתרי הטבע המרשימים. המועצה נערכת השנה בכוחות מתוגברים- החל מפינוי אשפה המצטברת בסופי שבוע, ועד אכיפה בשטח כדי למנוע כניסה של מבקרים לשטחים החקלאיים. במסגרת דרום אדום, נצא לצעדת הכלניות המסורתית של בתי הספר היסודיים, כאשר השנה, לכבוד שנת ה- 70 של המועצה, יצטרפו לצעידה גם הורי התלמידים. יממה אחר כך, תתקיים גם צעדת הכלניות הקהילתית לזכרה של שושנה דמארי ז"ל. מצורפת לנוחיות כולם, התכניה המלאה של הפסטיבל, שם תוכלו למצוא את כל הפרטים על הצעדה ועל שאר הפעילויות. אני מאחל לכולנו דרום אדום אמיתי ושמח. צאו לטייל, תהנו מכל השפע שמציעים העסקים הקטנים והטבע הייחודי באזורינו.

לתכניה המלאה לחץ כאן

תיאטרון של גשרים

לפני כשבוע יצאו תלמידי כיתות יב' ממגמת התיאטרון בתיכון, להמבורג שבגרמניה. התלמידים לקחו חלק במשלחת תרבות שהוקדשה ליום השואה הבינלאומי. תלמידינו המוכשרים נפגשו עם תלמידים ממגמת תיאטרון מבית ספר בהמבורג, ויחד במשך שבוע, עמלו על מופע משותף בנושא "עמידה מנגד". מופע שדן בשאלות של סובלנות, אחריות וזהות בין תרבותית. במהלך השהייה שלהם בגרמניה, הם אף ארגנו מופע משותף של יהודים ומוסלמים, וצעדת זיכרון מרשימה ברחבי המבורג. אני נרגש וגאה בתלמידנו שיוצרים גשרים וקשרים בין תרבויות. בכלים הייחודים שלהם, בני הנוער שלנו מעבדים את מטען הכאב ההיסטורי לכדי שיתוף פעולה נהדר, בהווה ובעתיד. אני רוצה להודות לנועה צרפתי, להב טימור וגל פלג- צוות מגמת התיאטרון בתיכון. אני מודה גם למנהל בית הספר, יעקב חדד, לגליה ולצוות בית הספר על הלוגיסטיקה המורכבת והתמיכה בפרויקט הנפלא הזה.

שוברים שיאים

בני הנוער של שער הנגב ממשיכים לכבוש פסגות. ביום שני האחרון קיבלה מיה להב מקיבוץ גבים את אות שר החינוך לנוער מתנדב מצטיין, ע"ש אלעד ריבן ז"ל. במחוז דרום עמדה האות השנה, בסימן "ערבות הדדית". מיה נבחרה כמצטיינת בשער הנגב, מטעם המחלקה לחינוך חברתי במתנ"ס, על עשייתה הענפה. מיה מתנדבת כבר שלוש שנים בפעילות הנוער העובד והלומד, כמדריכה בקן בקיבוץ גבים. היא לוקחת חלק פעיל ומשמעותי בקבוצת הנעורים בקיבוץ- מבחינת האווירה, האחריות והעשייה. ביום שלישי, יממה אחר כך, התבשרנו כולנו כי עידו ורטהיים בן ה-13 מברור חיל, שבר שיא בריצת 60 מטר בתוצאה מצוינת של 8.31 שניות. עידו מתאמן בנבחרת האתלטיקה של שער הנגב ואת השיא הוא שבר במסגרת תחרות הליגה למצוינות באתלטיקה, שהתקיימה בתל אביב. מדובר בהישג משמעותי ומרשים. עידו זכה במקום הראשון בתחרות ובמקום השלישי בכללי. הישגיי השבוע האחרון רק מחדדים את מה שאני וכולנו, כבר יודעים ממזמן- בני הנוער שלנו הם ראש החץ של הקהילה ואני גאה לומר שזה דור העתיד של שער הנגב.

מתיחות כללית

כמו בשבועות האחרונים, גם השבוע אותרו עשרות בלוני נפץ ברחבי המועצה האזורית שער הנגב. לשמחתי, רובם נחתו בשטחים חקלאיים, רחוקים באזורים מיושבים, אך כמוכם, גם אני יודע שמדובר במזל בלבד. התגברות תופעת הבלונים מתווספת לתחושת המתיחות שקיימת בחודש האחרון, וגברה בהשפעת ההתפתחויות המדיניות של השבוע האחרון. אני חוזר ומדגיש כי בכל זיהוי של חפץ החשוד כבלון נפץ ובכלל, יש להתרחק, להרחיק קהל ובמיוחד ילדים, לקרוא לרבש"צ הישוב או למשטרה ולהמתין עד להגעת הכוחות. ההנחיות האלו, שהן הנחיות התגוננות לכל דבר ועניין, יכולות להציל חיים. לעולם לא נסכים להתרגל לתופעת בלוני הנפץ או טפטופי הירי. זוהי לא תהיה שגרתנו. אני פועל כל הזמן שלכולם העמדה הזו תהיה ברורה ונוכחת. במקביל ובתעצומות נפש יוצאות דופן, לא ניתן למתיחות הביטחונית לפגוע לנו בפסטיבל דרום אדום, בשמחה ובחגיגות.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

31 בינואר

אולם ספורט קרית החינוך
גימנסטרדת החורף 2020

31 בינואר

ביתמלאכה שער הנגב

ציור אינטואיטיבי בהשראת דייויד בואי

04 בפברואר

ביתמלאכה שער הנגב

הדפס תמונה על לוח

6 בפברואר

אולם דורות

מופעי דרום אדום- אביתר בנאי

6 בפברואר

פטגוניה- אור הנר

מופעי דרום אדום- שלמה יידוב

7 בפברואר

אולם אשכול

מופעי דרום אדום- ברי סחרוף, מופע צהרים

7 בפברואר

הנגריה בדקל

מופעי דרום אדום- דניאלה ספקטור