התמרה- תהליכים בעיצוב חיים

פתאום? מה פתאום!

אוקטובר 2012

שלום רב,

פתאום....

כמה מחשבות

מה אומרת לכם המילה "פתאום"? חשבו עשר שניות לפני שתענו....... ועכשיו שאלו עצמכם האם המילה "פתאום" מייצגת נאמנה את הלך הדברים שהיא כביכול מייצגת?

כמה פעמים קרה לכם במהלך חייכם שהמילה "פתאום" צצה כמי שמבחינה ועושה הבדל תהומי בין מי שהייתם ומה שייצגתם לפני שאמרתם "פתאום" ובין מי שהינכם מאית שנייה אחרי שאמרתם "פתאום"? האם באמת המילה "פתאום" מייצגת את משמעותה כפי שכולם מייחסים לה, או שאותו "פתאום" נח על היסטוריה רבת משמעות?

כשהגעתי בחיי הפרטיים לשלב בו תהיתי ואמרתי "אולי אשקיע כאן, אולי אבדוק את זה, בוא נברר על הרעיון הזה" ..." פתאום" הבנתי שאני כבר לא שם, עליתי כיתה, עליתי שלב בהתפתחות האישית שלי, בדרך החשיבה שלי, בתובנות שלי ובפעולות שלי.

אני אומר- "פתאום הבנתי", ואני רוצה להתמקד על המילה "פתאום" ; מה זה פתאום? מה, פתאום קמתי בוקר אחד וזה קרה? פתאום השתחררו הכבלים? התשובה שלי היא.... כן ולא. בתהליך של עשייה על פני תקופה ארוכה, תוך עבודה עיקשת על "הדברים הקטנים", הלא משמעותיים כביכול, אינך רואה תוצאות חדות וחד משמעיות לעשייה שלך, בחלק מהזמן זו עשייה סיזיפית, בחלק גדול העשייה ממריצה וגורמת לך להאמין שאתה יכול ומסוגל להגיע לגבהים שלא חלמת עליהם, ואז מגיע הרגע הזה, הרגע שנבנה אט אט, הרגע שממצה בתוכו עשייה רבת משמעות, הרגע בו אתה מבין שהשכר שאתה מקבל עבור העבודה הרבה שעשית מתנקז לתוצאה אחת גדולה שבאה לביטוי במילה הזו "פתאום" . אתה לא באמת יודע מתי כל התוצאות הקטנות, כל ההישגים הקטנים שצברת במסע יבואו לידי ביטוי בדרך כל כך עוצמתית, אתה כמובן מאמין שזה יגיע, אתה אפילו שואל את עצמך מידי פעם מתי זה יקרה, מתי התוצאה תמחיש שחור על גבי לבן שכל ההשקעה תניב את הפירות המיוחלים. ואז בוקר אחד אתה קם וכל המסע מתנקז לרגע הזה שבו אתה מבין "פתאום" שאתה לא שם יותר, שאתה נמצא הרחק מעבר לחיים שהיית רגיל לחיות; אצלי "הפתאום" הזה קרה כששאלתי את עצמי היכן כדאי להשקיע.

עוד מחשבות

המקורות יספקו לי קרקע נהדרת לפרוס את טיעוניי, ובמיוחד ספר בראשית. ספר בראשית מציג סאגת סיפורים שבעקבותיהם אנו נחשפים לאי צדק משווע, החל מאי צדק של אלוהים עצמו בסיפור אדם וחווה, דרך קין והבל, נח, אברהם אבינו, יעקב, דינה, תמר, יוסף ושאר השחקנים בסיפורים הפותחים את המקרא (לא אכנס לפירוט, ממליץ בחום לעיין בספרו המרתק של פרופ' אלן דרשוביץ "צדק מבראשית").

במעמד הר סיני ניתנים לעם ישראל עשרת הדיברות, הדוגמה התיאולוגית שרבים מהפרשנים המסורתיים דוגלים בה קובעת שמעמד הר סיני הינו מעמד מיוחד, מנותק מן העבר ההיסטורי והאנרכיה ששררה כפי שנחשפים אליה בסיפורי המקרא. הם מעדיפים לשמר מעמד זה כמרכזי ודרמה ענקית בצידו- ברגע זה "פתאום" מעוצבים החוקים שינתנו לעם ישראל. באם נביט בעין בוחנת ונשים את הדוגמה התיאולוגית בצד ולו לרגע, נשכיל לראות את מעמד הר סיני והחוקים המוצגים בו כהמשך ישיר של סיפורי בראשית. שיא זה הינו אך תוצאה בהתפתחות שנמשכה זמן רב. תמיד קיים צורך ורצון להציג נקודה מסוימת על ציר הזמן כציון דרך דרמטי, נקודת מפנה- זה בדיוק אותו "פתאום" שנגלה מול עיננו, אך האמת היא שכמה שדרמטי יהיה אותו רגע, אין הוא צומח יש מאין. אנו תמיד כותבים על לוח שכתבו עליו לפנינו, נמחק ושוב נכתב, לעולם איננו כותבים על לוח חלק ויש להכיר בכך.

בספר בראשית אנו למדים על אי צדק רב, אי צדק שממנו למרבה האירוניה צומח הצדק . אוסף סיפורים מלאי השראה אלו מספר את סיפור התפתחות המשפט במשך הדורות כשהשיא הוא מעמד הר סיני וכתיבת לוחות הברית- עשרת הדיברות. ה"פתאום" נגלה לנו כנשען על קרקע מוצקה, "פתאום" שהוא למעשה התהוות בעלת שכבות רבות, "פתאום" שהופך בזמן אמת להכרח.

אתם עצמכם ברגעי השיא (אגב, החיוביים והשליליים) שחווים "פתאום" שינוי שחותך ולעיתים משנה חיים; אותו "פתאום" נשען על היסטוריה של עשייה, על שנים של התהוות, על רגעי משבר ואי צדק, על כתיבה ומחיקה על הלוח של החיים; אותו "פתאום" לא היה נוצר וקורה ככה סתם פתאום, זה "פתאום" מאוד מכוון אף שנראה לרגע שפתאום קורה הדבר.

תוכנית ההתמרה השנתית

ברובנו קיימת התשוקה לשיפור ולהתמרה של ניהול התחומים של זמן, כסף, תקשורת בינאישית, מנהיגות ועוד. אנשים מצליחים לעולם יהיו הראשונים לנקוט פעולה עבור התשוקות שלהם לצמיחה מתמדת.

תוכנית ההתמרה פורסת 12 נושאי אב בתחום ההתפתחות ויצירת הצלחה בחיינו. מייל על בסיס שבועי, מקורות בכתב, סדנת תרגילים שבועית ליישום מעשי של החומר הנלמד, מהווים את בסיסה של התוכנית. תוכנית זו תצעיד אתכם לצמיחה ובמהלך שנה (חודש, שבוע,יום) תוזמנו לעבור תהליך התמרה על- ידי התמקדות בכל חודש בנושא אחד.

מרכז המנויים של התמרה מזמין אתכם לבחור את המנוי המתאים לכם:

א. מנוי מקוון של תוכנית ההתמרה השנתית- 936 ש"ח לשנה

ב. ליווי אישי אחד על אחד, שלושה מפגשים- 1300 ש"ח

ג. מנוי משולב, התוכנית השנתית המקוונת ובנוסף שלושה מפגשים בליווי אישי- 1300 ש"ח.

רכשו את המנוי המתאים לכם ונוביל אתכם לתוצאות מרחיקות לכת!

 להרשמה ליחצו כאן http://lifedesign.co.il/default.aspx?siteid=166&pageid=6192&lang=1