התמרה- תהליכים בעיצוב חיים

התמרה- הכול בגלל מסמר קטן...

דצמבר 2012

שלום רב,

... "האמינו או לא, בגלל מסמר קטן תאבד פרסה, בגלל אובדן פרסה יאבד הפרד,בגלל אובדן הפרד יופסד הקרב, ובגלל הפסד בקרב מי יודע מה יבוא?" ("אלוהים יודע, עמ' 225- ג'וזף הלר).

היום למי שעדיין לא שם לב, ברור לגמרי שחוקי המשחק השתנו. העולם בחמש השנים האחרונות עבר טלטלה לא פשוטה, טלטלה כזו שאת רעשי המשנה שבאו בעקבותיה אנו מרגישים יום יום בכול העולמות הסובבים אותנו. עולמנו המקצועי ועולמנו האישי הפכו לרגישים יתר על המידה, העולם בכללותו הפך להיות פריך משהו, ואם בעבר הלא רחוק הספיקו שניים שלושה מהלכי שח מתוחכמים להוביל למט ולניצחון במשחק, היום יש לקחת בחשבון שהניצחון במשחק הוא כמעט בלתי אפשרי, היות שחוקי המשחק משתנים "און ליין" ומסמר קטן עשוי להיות הפיתרון הגדול מחד, וגורם לקטסטרופה מאידך.

כמה מחשבות

צו 8 בהול, חזרה לבסיס! אקטואלי ככל שיהיה לימים טרופים אלו (אפרופו עולם פריך...) אין הכוונה כלל למשתמע, לכן אומר ברורות: בחזרה ליסודות, ובחזרה לכיתה א' עסקינן. אינני יודע מה איתכם, ברם אני משווע למי שירים סוף סוף את הכפפה החבוטה הזו ויציע שירות תקין ויעיל למען השם. כמה קשה אמורה להיות התובנה הכל כך פשוטה שהרמה הבסיסית ביותר של מתן שירות, היא היא שתפיל אותך בסופו של יום, אף ותהיה ותימנה על החברה/תאגיד/מוסד ציבורי/ממשלתי בעלת טכנולוגיה מהמשובחות והמשוכללות ביותר.

שם המשחק במיוחד היום הוא חזרה למקורות; תשובה ברורה ולא מתחמקת, שלא נאמר תשובה אמיתית רחמנא ליצלן; הסברת פנים, חיוך מזמין, אותם דברים פשוטים שכבר אין זמן ללמד אותם, כיוון שהיום קצר ויש ללמד את התוכנה המופלאה הטובה בעולם שרכשנו, יש לעבור שוב ועוד פעם על הטכנולוגיה האחרונה שיצאה לשוק, למי יש בכלל זמן להתעכב על זוטות שכאלו כמו שירות, סובלנות וערכי אדם?!

ברק אובמה ידוע בנאומיו מלאי ההשראה, אותם נאומים שגורמים לקהל המקשיב לקום ולעשות מעשה, מעבר למוטיבציה שהוא מצליח לנסוך, הנקודות העיקריות בבסיס הדברים שהוא מעלה מסתכמות בסופו של יום בערכים הראשוניים והבסיסיים ביותר שיש לצפות מכל אדם וזה הדבר היפה מכול. אין מילים גבוהות, אין תגליות שכולם לא מכירים אותן, מה שכן יש שם זו אותה אמונה תמימה שאני באופן אישי מאוד מחובר לה שהכול מתחיל במי שאתה, איזה בנאדם אתה, מה אתה מביא עימך ואיזה D.N.A אספת בדרך. אם תשים לב למסמר הקטן, אולי לא תנצח כל הזמן בכל קרב, אבל בטוח שלא תפסיד אותו בגלל הסוס.

עוד מחשבות

כל אחד מאיתנו הוא מסמר קטן בתוך מערכת סבוכה של "חיים". אני יותר ממשוכנע שדווקא היום, כשהתחרות אינה מרפה ועושה רושם "שהבוסים" שבויים בתוך מעגל של מרוץ אין קץ אחר תוצאות, ורף הדרישות של אמש הוא בבחינת נקודת מוצא טובה ליום המחרת, הדבר הנכון לעשות הוא לקחת צעד אחורה, גם ברמה האישית וגם ברמה הארגונית. במידה והעובד ילטש אך במעט את המסמר הקטן שלו, ישים לב קצת יותר לערכים שמתווים לו את הדרך, התוצאה הסופית תזרח מכל עבר בדמות התרבות הארגונית שתיווצר, שהכול יהיו נשכרים ממנה.

נכון, זה קצת משעמם, זה אולי לא תואם את הגוון העכשווי של העולם התזזיתי, זה לבטח לא "סקסי" לשוב ולעסוק ביסודות הבסיס, אך ההיסטוריה מוכיחה אותנו שוב ושוב שמי שדאג לשמור על הקטן והזניח ביותר, הוא זה שבסופו של דבר צחק אחרון. בכל תחום ברמה הגלובלית ניתן לראות שלא היה חכם להמעיט בחשיבות "המסמרים הקטנים שבסך הכול החזיקו את פרסת הסוס", הסוס היה מהודר ומגזע משובח אבל תוצאות קצת קשה היה לו להשיג.

השאיפה לטוב ביותר, השאיפה למצוינות, השאיפה להציב אתגרים ולהשיגם, מחייבת כל מי שרוצה להשיג תוצאות מרחיקות לכת. זו התורה שאנו מעבירים לכל מי שמוכן להקשיב. עם זאת ובהמשך ישיר לכך, תנאי בסיסי לקיומה של תורה זו נעוץ ביישום פילוסופיית המסמר הקטן. אם אתה וארגונך לא שם, מי יודע מה ילד יום?

 

 

תוכנית ההתמרה השנתית

ברובנו קיימת התשוקה לשיפור ולהתמרה של ניהול התחומים של זמן, כסף, תקשורת בינאישית, מנהיגות ועוד. אנשים מצליחים לעולם יהיו הראשונים לנקוט פעולה עבור התשוקות שלהם לצמיחה מתמדת.

תוכנית ההתמרה פורסת 12 נושאי אב בתחום ההתפתחות ויצירת הצלחה בחיינו. מייל על בסיס שבועי, מקורות בכתב, סדנת תרגילים שבועית ליישום מעשי של החומר הנלמד, מהווים את בסיסה של התוכנית. תוכנית זו תצעיד אתכם לצמיחה ובמהלך שנה (חודש, שבוע,יום) תוזמנו לעבור תהליך התמרה על- ידי התמקדות בכל חודש בנושא אחד.

מרכז המנויים של התמרה מזמין אתכם לבחור את המנוי המתאים לכם:

א. מנוי מקוון של תוכנית ההתמרה השנתית- 936 ש"ח לשנה

ב. ליווי אישי אחד על אחד, שלושה מפגשים- 1300 ש"ח

ג. מנוי משולב, התוכנית השנתית המקוונת ובנוסף שלושה מפגשים בליווי אישי- 1300 ש"ח.

רכשו את המנוי המתאים לכם ונוביל אתכם לתוצאות מרחיקות לכת!

 להרשמה ליחצו כאן http://lifedesign.co.il/default.aspx?siteid=166&pageid=6192&lang=1