התמרה- תהליכים בעיצוב חיים

התמרה- הלא האנושות עצמה מנומרת היא...

דצמבר 2012

שלום רב,

הטבע מפליא בקסמיו ובניגודיו הנצחיים; מפני מה כל בעלי החיים המלכותיים מנומרים שואל אותנו ד"ה לורנס בספרו " מר נון"? ופותח לנו עולם ומלואו, עולם שאבות אבותיו הם קרבות מרים בין ניגודים. קרבות המאפיינים את עולם הצומח הנאבק בחשכת מעמקי הקרקע לתור אחר מים ולהשיא אותם אל קרני האור של אש השמש קודם שהוא מוסיף תא לקצהו הגדל. החיבוק, מיטת הנישואין, כלום אינם שדה קרב לוהט ושותפות עליונה בעת אחת? לורנס מפליא בנו דברי תוכחה: "עד שנדע את הדבר הזה אין אנו יודעים כלום. עד שנילחם את מלחמותינו עם טיגריסים מלכותיים מפוארים, בגעש התשוקה המופלאה של הכלולות, אין אנו ולא כלום. הרינו כשרויים בקיפאון- תפוחים ושקועים מכובד המים, או יבשים מכל מוהל..... רק האדם לבן הוא כולו או שחור כולו, אבל הלא האנושות עצמה מנומרת היא. אל תשכחו זאת" ("מר נון"- ד"ה לורנס).

הנושא שלנו הפעם יעסוק באינסוף הגוונים האפורים שנמצאים בין השחור והלבן, אותו חלל עצום מימדים שמאתגר אותנו למצוא בו את נקודת האיזון העדינה...

כמה מחשבות

החיים האמיתיים נוצרים ונולדים מתוך אחדות הניגודים שאין להכניעם. כולנו חיים באיזון העדין של הקשת בענן, וראו זה פלא, אותה קשת מתהווה מתוך אותו זיווג מושלם של השמש והמים. מתוך אותו זיווג זמני של שני ניגודים, אש ומים, יש שיאמרו האויבים הנצחיים, נולד האיזון המושלם בדמותה של הקשת בענן.

החיים בנויים על איזונים, הלא גבר ואישה שני קצוות מנוגדים הם, חיים של שני קטבים, לא יוכל הקוטב האחד לתפוס את מקומו של הקוטב האחר, לא יוכל החצי האחד להוריש את החצי השני. יסוד תעלומת החיים מצוי במשחק העתיק שבין גבר ואישה ולעולם נקודות האיזון יאפשרו את חיינו המנומרים.

הסימן הטוב ביותר שתוכל לקבל לקיומה של בעיה (וכדאי לעצור לרגע ולבצע חשיבה מחודשת) הוא אפקט התנודתיות הקיצונית. האם היית מוכן להמשיך להשקיע במניה שמציגה נתונים קיצוניים? עולה פתאום ב- 10%, צונחת בשיעור דומה ואף יותר ושוב קופצת. בואו נחשוב על תחום אחר לחלוטין,שתנודתיות קיצונית מעידה על בעיה- עודף משקל לדוגמא; מי לא מכיר אנשים שהשילו ממשקלם באורח פלא עשרות ק"ג רק כדי לגלות שזמן קצר לאחר מכן הם קבלו אותם בחזרה בריבית קצוצה. לחילופין, כמה ציורי ועצוב להיזכר באותו גבר שפתאום ביום בהיר מופיע בבית עם זר ורדים אדומים עבור "אהובתו". קטבים הם דבר מסוכן ולא בריא, ולא משנה באיזה תחום בחייך הם מופיעים, קטבים מעידים על בעיה בדיוק מהסוג שמציב לנו הפרדוקס- אין פתרון חד, אין פתרון של שחור ולבן, הפתרון נמצא אי שם בין הקטבים, בגוונים האפורים. לתור בים האפשרויות האפשריים אחר נקודת האיזון זה האתגר האמיתי, לגלות את הפרדוקס ולשחק איתו, לא להיכנע לו, שם נמצאת התשובה, היפה מכל הוא העניין שהיום התשובה נראית לך דרך הסתכלות בזווית אחת, באיזשהו גוון אפור, ומחר התשובה תהייה בגוון אפור שונה, אולי קרוב יותר לקוטב השחור, אולי לקוטב הלבן, אבל לעולם בין הקטבים.

החיים הם בורסה, מניות רבות בה, אתה לא יכול להשקיע בכל המניות, בנה לך תיק השקעות המתאים לך, בחר את המניות שישיגו לך את התשואה המרבית לאורך זמן, הייה קשוב ואל תמעיט בכוחם של פרדוקסים, הם אלו שישאירו אותך ערני, אל תחשוש לשאול שאלות, במיוחד את עצמך, התשובות נמצאות אי שם בין הקטבים.

 

 

תוכנית ההתמרה השנתית

ברובנו קיימת התשוקה לשיפור ולהתמרה של ניהול התחומים של זמן, כסף, תקשורת בינאישית, מנהיגות ועוד. אנשים מצליחים לעולם יהיו הראשונים לנקוט פעולה עבור התשוקות שלהם לצמיחה מתמדת.

תוכנית ההתמרה פורסת 12 נושאי אב בתחום ההתפתחות ויצירת הצלחה בחיינו. מייל על בסיס שבועי, מקורות בכתב, סדנת תרגילים שבועית ליישום מעשי של החומר הנלמד, מהווים את בסיסה של התוכנית. תוכנית זו תצעיד אתכם לצמיחה ובמהלך שנה (חודש, שבוע,יום) תוזמנו לעבור תהליך התמרה על- ידי התמקדות בכל חודש בנושא אחד.

מרכז המנויים של התמרה מזמין אתכם לבחור את המנוי המתאים לכם:

א. מנוי מקוון של תוכנית ההתמרה השנתית- 936 ש"ח לשנה

ב. ליווי אישי אחד על אחד, שלושה מפגשים- 1300 ש"ח

ג. מנוי משולב, התוכנית השנתית המקוונת ובנוסף שלושה מפגשים בליווי אישי- 1300 ש"ח.

רכשו את המנוי המתאים לכם ונוביל אתכם לתוצאות מרחיקות לכת!

 להרשמה ליחצו כאן http://lifedesign.co.il/default.aspx?siteid=166&pageid=6192&lang=1