{{preheader}}

יום שישי | 14.2.2020

בראש סדר העדיפויות

ביום שני הגיעה לעוטף עזה כל סיעת כחול לבן, לחתום על מסמך הבנות שנועד לעלות את עוטף עזה לראש סדר העדיפויות, ביום שלאחר הבחירות. בחתימתה, הצטרפה מפלגת כחול לבן לישראל ביתנו ולעבודה- מרצ- גשר, שחתמו לפניה על אותו המסמך בדיוק. אנחנו מתמודדים בשנתיים האחרונות, עם טרור שלא ידענו כמותו עד כה. טרור בלוני הנפץ שהופך מסוכן יותר ויותר, בכל שבוע שעובר. במקביל, כמעט כל ערב בחודש האחרון, ישנו ירי רקטי על אחד מיישובי עוטף עזה. צוות החירום, מחלקת ביטחון ורבש"צים המסורים, עובדים מסביב השעון. רק השבוע בשער הנגב חווינו שלוש אזעקות ושתי נפילות בשטחים פתוחים. ככה לא נראית שגרה. ככה נראה סבב הסלמה, ולצערי, אנחנו בעיצומו. זה לא עניין של השקפה פוליטית ואין כאן שמאל או ימין. המאבק להחזרת השקט לתושבי ישראל בעוטף עזה, צריך להיות קונצנזוס רחב וחוצה עמדות פוליטיות. על כל המפלגות להתחייב לשינוי המשוואה. ישראל חייבת להחזיר את השקט במיידי. יחד עם חברי לפורום ראשי רשויות עוטף עזה ושדרות, אמשיך לפעול עד שכל מפלגות ישראל, מכל הקשת הפוליטית, תגענה אלינו לעוטף בחודש הקרוב, לחתום על מסמך ההבנות. ככה נחייב את כל מנהיגי ישראל, לשים את ביטחונם של תושבי ישראל בעוטף עזה ושדרות בראש סדר העדיפויות.

מנהיגות ארגונית

כחלק מתהליך חיזוק הכוחות הפנימיים מתוך המועצה ובשיתוף פעולה של הדס טריקי, יועצת לקידום מעמד האישה, יצא לדרך לפני כחודש, קורס הדירקטוריות הראשון שמיועד לתושבות ולעובדות המועצה על כל שלוחותיה. יצא קול קורא לתושבות המועצה ובמקביל השתתפו בקורס המוצלח יותר מ- 20 עובדות. המפגשים התמקדו בהכרה של עולם התאגידים, כלים לביקורת ופיתוח מנהיגות עסקית וחברתית בתוך הארגון. המפגשים היו מעניינים במיוחד והיוו קרקע פוריה לדיונים ערים. מדובר בגאווה גדולה לשער הנגב. כל המשתתפות סיפרו על תרומתו הגדולה של הקורס לפיתוח האישי שלהן. אני מודה וגאה בכל אחת מהמשתתפות על שבחרה לקחת חלק. תודה מיוחדת למחלקת משאבי אנוש במועצה ולהדס, היועצת למעמד האישה, על החשיבה המתמדת כיצד לפתח את המועצה ואת ההון האנושי בה.

סוף שיתוף במחשבה תחילה

השבוע התקיים ברחבי הארץ, שבוע האינטרנט הבטוח. השנה ההדרכות והפעילויות מבקשות לעלות למודעות הילדים את החשיבות של שיתוף מבוקר. יהודה אהרוני, השוטר הקהילתי הנהדר של שער הנגב העביר השבוע הדרכות בשכבות הבוגרות של היסודי ובחטיבות הביניים. בהדרכה למדו הילדים להפעיל שיקול דעת לפני שמשתפים פוסטים. בנוסף, חשף אותם יהודה למוקד המשטרתי החדש שנועד למנוע ולטפל בבריונות סייבר (מוקד 105). לא פשוט להיות ילד בתקופה בה כל העולם מונגש בכף היד. הפעלת שיקול דעת כשנמצאים במרחב האינטרנטי, היא קריטית ליכולת של הילדים שלנו לשמור על עצמם ועל חבריהם. אני שמח שיכולנו לקדם את הנושא אצלנו. חשוב שגם אנחנו, ההורים, נלמד את ילדינו שלפגיעות במרחב המקוון יש מענה. ניתן תמיד לפנות למורה, למדריך ואפילו ליהודה אהרוני ישירות. כמובן שגם מוקד 105 החדש, עומד לרשות הילדים וההורים. שאפו גדול ליהודה על העבודה המסורה, בתקווה שנוכל לטפל ואף למנוע בריונות רשת בשער הנגב.

החג שלנו

השבוע חגגנו את טו בשבט. מי כמו תושבי שער הנגב, חקלאים ואנשי ההתיישבות הכפרית, יודעים להעריך את הטבע מסביבנו. במחלקת החינוך החברתי, החג השנה היה שמח במיוחד. בקיבוץ ניר עם חגגו את טו בשבט בהפנינג קהילתי לכל המשפחה, בארז ארגנו הפנינג נטיעות בשיתוף הנוער העובד והלומד ובמפלסים נערך הפנינג קהילתי בשיתוף פעולה של הנוער העובד והלומד עם ועדת תרבות. בנוסף, במרבית יישובי שער הנגב, חילקו חניכי התנועה עציצונים לוותיקי הישובים ולבאי מועדון יחדיו. כל האירועים התקיימו בהובלת מחלקת החינוך החברתי של המועצה, ובשיתוף מחלקת החינוך וקק"ל. שאפו גדול לכל העוסקים במלאכה וכמובן למדריכי וחניכי הנוער העובד והלומד בישובים שלנו, שבחרו לתת ביטוי קהילתי ורב דורי לחג המיוחד הזה.

לחצו על התמונה

צאו לטייל

אחרי שסוף השבוע האחרון הוקדש כולו לגשם המבורך והחקלאים המרוצים, סוף השבוע הנוכחי עומד בסימן מזג אויר נהדר לטיולים. כידוע, כל פעילויות, השווקים ותחנות דרום אדום, עומדות לרשותכם ועשרות אלפי מבקרים צפויים להגיע לאזורנו לחגוג את חג הכלניות. כולם מוזמנים לטייל בין המרבדים הירוקים של בתרונות רוחמה, דרך שביל השקמה היפייפה שלנו עד למאגר שקמה שמאחורי קיבוץ ארז. כל המועצה שלנו פורחת וירוקה, וכולם מחכים רק לכם. אני מזמין אתכם להתרשם מסרטון שחושף למטיילים את המסלולים הפחות מוכרים במרחב השקמה המיוחד שלנו (לחצו על התמונה). את הסרטון עשינו יחד עם השכנים והשותפים שלנו לשביל השקמה, מועצה אזורית חוף אשקלון. חג דרום אדום שמח.

לחצו על התמונה
לתכניה של דרום אדום לחץ כאן

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

14 בפברואר

אולם דורות
מופעי דרום אדום- יהונתן גפן ושם טוב לוי

14 בפברואר

אולם אשכול
מופעי דרום אדום- ישי ריבו

15 בפברואר

מתחם הבריכה בקיבוץ ברור חיל
קרנבל טרופיקל בקיבוץ ברור חיל

15 בפברואר

מועדון כפר עזה

לילה- יריד בגדי הודו

15 בפברואר

קיבוץ רוחמה

שוק הראשונים- שוק כפרי בחיק הטבע

20 בפברואר

אולם אשכול
מופעי דרום אדום- דקלה

20 בפברואר

אולם דורות

מופעי דרום אדום- שלומי שבן

27 בפברואר

אולם אשכול
מופעי דרום אדום- עידן רייכל