{{preheader}}

יום שישי | 21.2.2020

לשנות את כללי המשחק

ביום ראשון השבוע נפגשנו, פורום ראשי רשויות עוטף עזה ושדרות, עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. השמענו לנתניהו את קולות התושבים. סיפרנו על האתגרים, על הקושי הגדול ודרשנו שינוי במציאות. ראש הממשלה הקשיב היטב לדברינו ואף הבטיח שלצד חתירה לשקט ארוך טווח, יפעל נמרצות לפיתוח כלכלי של האזור, בהיקף שעוד לא ידענו כמותו. בסיום הפגישה, חתם נתניהו בשם מפלגת הליכוד, על מסמך ההבנות שנועד לעלות את עוטף עזה לראש סדר העדיפויות ביום שלאחר הבחירות. במהלך השבוע ביקשו לחתום על מסמך ההבנות שלנו גם הרב משה גפני, שהגיע לסיור בתור יו"ר ועדת הכספים, בעסקי המסעדנות באזור שער הנגב וחתם על המסמך בשם מפלגת יהדות התורה, ומפלגת ש"ס שחתמה על המסמך בייצוג של מספר חברי כנסת מטעמה. בערב יום רביעי, הפתיע אותי שר הבטחון נפתלי בנט, כשביקש להגיע אלינו לעוטף. תוך זמן קצר הגיע בנט לכפר עזה להתארח ללילה. ביום חמישי למחרת, נפגש בנט עם תושבים מהאזור ושמע את הקולות מהשטח. לסיום, גם הוא חתם על מסמך ההבנות של שדרות ועוטף עזה. אני מכבד את הבחירה יוצאת הדופן של שר הביטחון. לא תמיד אנחנו מסכימים, אך עצם הגעתו אלינו משקפת את הרצון שלו להבין את זעקתנו. בכל השיחות עלה באופן ברור ואינו מתפשר, הצורך שלנו לשינוי המציאות הקיימת באופן מיידי, במקביל עם הצורך האקוטי ליצירת תקווה לעתיד אחר. שתי הדרישות האלו נחוצות לנו בימים אלו יותר מכל דבר. מבלוני הנפץ, שהופכים תכופים יותר ומסוכנים יותר, וכלה בירי רקטי שחוזר על עצמו מדי יום, כל אלו ממחישים שהמציאות שלנו היא מציאות של מלחמה. עלינו לפעול לשינוי מיידי במציאות הלא מוסרית בה אנו חיים בשנתיים האחרונות. במקביל על הממשלה לתת לנו אופק לשאוף אליו, תקווה לשינוי אמיתי שיחזיק לשנים ארוכות. לשמחתי הרבה, כמעט כל מפלגות ישראל, מכל הקשת הפוליטית, כבר חתמו על מסמך ההבנות שלנו. כך, צעד אחר צעד, אנחנו משנים את כללי המשחק ומעלים את שדרות ועוטף עזה לראש סדר העדיפויות של כולם.

זכינו בהן

כידוע לכולם, ב- 17.3 באולם דורות, יתקיים ערב ההוקרה לנשים מנהיגות ומשפיעות בשער הנגב ע"ש מרוה מיזלס ז"ל. בשבועות האחרונים קיבלה הועדה לבחירת הזוכות, עשרות המלצות מכל רחבי המועצה. השבוע הודיעה הועדה על בחירת הזוכות. בקטגורית "מפעל חיים" זכתה לא אחרת מצלילה צח מקיבוץ גבים, על "הפאבלמנט", פאנל מפגש ידוע באזור כולו, שפועל מעל לשני עשורים ושמהווה מרכז שיח בין התושבים לבין אנשי חברה, צבא ופוליטיקאים, מכל גווני החברה הישראלית. בקטגוריית "עשייה משמעותית" זכתה רותי גולץ מקיבוץ רוחמה, על הגשמת החלום שלה לפתח ולשקם את הבאר ואתר הראשונים ברוחמה. מעל לעשור שאתר ראשונים פועל ומביא לחשיפה איכותית ומבורכת לרוחמה ולשער הנגב כולה. בקטגוריית "תגלית השנה" זכתה ענבר צורי מקיבוץ מפלסים. הועדה בחרה בענבר על היוזמה, העשייה וההובלה של תחום התרבות בקהילה למבוגרים, ילדים ובני נוער, ובטיפול בכפר הסטודנטים בקיבוץ מפלסים. כולם מוזמנים להגיע לערב ההוקרה החגיגי, לחלוק כבוד לזוכות הראויות. בסיום הערב אף תופיע הקומיקאית רותם אבואב. כולם מוזמנים!

עוד מהשבוע האחרון

ביום ראשון פתחתי את השבוע בנטיעות של ילדי בתי הספר היסודי, בטרמינל ההסעות של קרית החינוך. נהניתי לראות את הילדים הנהדרים כשהם חוגגים את טו בשבט בדרך הטובה ביותר- שיפור פני המרחב האישי שלהם. תודה למחלקת הביטחון ולמחלקת התברואה על הפקת האירוע ועל ההערכות המיוחדת. כמובן תודה רבה לצוותים החינוכיים ולילדים המקסימים.

השבוע הוזמנתי לצפות בהצגה של תלמידי מגמת תיאטרון בתיכון שלנו- "התמודדות עם החיים בעוטף עזה". איזו הפקה נהדרת! ראיתי את ההשקעה הרבה של בני הנוער ברצון שלהם להוציא את החוויות והאתגרים בחוצה לעולם כולו, בצורה הנכונה ביותר. בני הנוער היו מרשימים ומקצועיים. גאווה גדולה לראות אותם על הבמה מבטאים את האתגרים בצורה האותנטית ביותר. שאפו ענק להם וללהב טימור על הבימוי הנהדר.

דרום אדום ממשיך בכל הכוח! בסוף השבוע האחרון הגיעו לאזורינו מעל ל- 100 אלף מבקרים, שפקדו את אתרי הטבע, את העסקים הקטנים ואת החגיגות בישובים. התחזיות למזג אויר גשום בסוף השבוע הנוכחי, הביאו אמנם לדחיית מצעד הכלניות המסורתי לשבוע הבא, אך שאר תחנות הפסטיבל פועלות כרגיל וכולם מוזמנים להגיע. אגב, הפסטיבל יתארך השנה בסוף שבוע נוסף, כך שנוכל לחגוג את חג הכלניות עד ה- 7.3. פסטיבל דרום אדום הוא הביטוי הטוב ביותר לכוח של עם ישראל. לא נפסיק לחגוג את היופי והייחוד של אזורינו- מרחב השקמה ונחל הבשור.

לתכניה של דרום אדום לחץ כאן

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

25 בפברואר

מרכז צעירים

קורס קרב מגע- מרכז צעירים שער הנגב

29 בפברואר

אולם אשכול
מופעי דרום אדום- עידן רייכל

27 בפברואר

אולם מבועים
מופעי דרום אדום- חנוך דאום

27 בפברואר

פאב המאפיה קיבוץ דורות

קול קורא לפואטרי סלאם- ערב בפאב דורות

29 בפברואר

אולם אשכול
מופע דרום אדום- עידן רייכל מופע שני

29 בפברואר

קיבוץ רוחמה

שוק הראשונים- שוק כפרי בחיק הטבע

1 במרץ

בתרונות רוחמה
נשימאמא בטבע- מרכז צעירים

17 במרץ

אולם דורות
ערב הוקרה לנשים מנהיגות ופורצות דרך ע"ש מרוה מיזלס