{{preheader}}

יום שישי | 06.3.2020

מכל קאסם נעשה קסם

את השבוע פתחנו עם יוזמה מיוחדת ויוצאת דופן- האקתון בנושא חוסן. באירוע השתתפו נציגים ממחלקות המועצה השונות, עמותות המועצה העוסקות בחוסן ונציגים מכל ישובי המועצה. אנחנו נמצאים במלחמת התשה אמיתית שנמשכת כבר מעל לשנתיים. המלחמה הביאה איתה אתגרים חדשים, איתם אנו נאלצים להתמודד. לצד העמידה העיקשת שלנו שהצמיחה והפיתוח ימשיכו כל הזמן, אירועי השנתיים האחרונות הביאו לכדי עייפות של ממש, שפוגעת בחוסן האישי והקהילתי שלנו. מרכז החוסן שער הנגב, המרכז המוביל ומקצועי בתחומו באזור ובארץ, החליט לכנס 40 משתתפים על מנת לפתח חשיבה חדשה ופתרונות חדשים למצב בו אנו נמצאים היום. את האירוע הנחה דר' אייל דורון, מומחה בתחום מציאת פתרונות בחשיבה יצירתית וחדשנית. ההאקתון אתגר את כולנו ופתח את הראש לכיווני התמודדות שאינם מובנים מאליהם. זוהי יוזמה ברוכה וחשובה. אני בטוח שאת תוצרי ההאקתון נרגיש בשטח בקרוב. תודה ענקית למרכז החוסן ולמנהלת המרכז תהילה רביבו, על היוזמה והניצוח. תודה ללילך מנכ"לית המועצה שדחפה וסייעה, למזי כהן אילון וצליל מסיל על ההפקה וההוצאה לפועל, לנשיא מכללת ספיר פרופ' שי פלדמן ושגית פלטין על האכסניה וההשתתפות המבורכת, וכמובן לכל המשתתפים שתרמו להצלחתו הכבירה של היום הזה.

פינת הפרגון

ביום רביעי התקיים טקס סיום קורס חובלים היוקרתי של צה"ל. מתוך לא פחות מ- 2000 (!!) מתמיינים, התקבלו 90 לקורס, כאשר סיימו אותו סך הכל 39 חובלים. אני גאה לספר לכולם כי אחד מיחידי הסגולה שסיים את הקורס והפך לחובל אלקטרוניקה רשמי, הוא סגן יוני אביאני מכפר עזה. יוני הוא בנם של שרון ושחר אביאני, רבש"צ כפר עזה. הוא נכדם של בתיה ויהודה (שולמן) ממקימי קיבוץ כפר עזה. יוני הוא מלח הארץ מתוצרת מקומית, שסיים את לימודיו בבית החינוך שלנו במגמת מכטרוניקה ורובוטיקה. הלב מתמלא מגאווה כשיוני מספר על הרגעים הקשים, האתגרים וההצלחות הקטנות, שלב אחרי שלב, עד סיכת החובל המיוחלת. יוני, אני מצדיע לך על ההישג המרשים. תמשיך לעשות חיל ולהוות דוגמא ומופת לנוער שלנו!

מתכננים את העתיד

ביום חמישי האחרון קיימנו בשדרות את הכנס השנתי של איגוד המתכננים בישראל, שנערך השנה בשיתוף פעולה שלנו עם עיריית שדרות. הכנס הוקדש השנה לנושא שאנו בשער הנגב ושדרות מתעסקים בו רבות- שיתופי פעולה בין מרחב כפרי למרחב עירוני. לכנס הגיעו מאות מתכננים, מהמשרדים המובילים בישראל, להתרשם וללמוד על תנופת הפיתוח של אזורינו. המתכננים ערכו סיור במרחב השקמה, למדו על התב"עות של יישובי שער הנגב והתרשמו מתוכניות הפיתוח האזוריות לחמש השנים הבאות. ההחלטה המשותפת שלנו עם עיריית שדרות לארח את כנס המתכננים היא עוד ביטוי לאחריות המשותפת של שער הנגב ושדרות לפיתוח האזור. זוהי הזדמנות נהדרת, לחשוף בפני קהילת המתכננים בארץ, איך שיתוף פעולה בין שתי רשויות שכנות יכול לייצר דברים גדולים, באינטרס משותף. במקום לחלק על העוגה, להגדיל אותה יחד. הכנס נמשך יומיים ובעוד כמה שעות יסתיים כהצלחה גדולה. תודה לכל העוסקים במלאכה. אין ספק שזהו צעד חשוב לביסוס האזור ושיתוף הפעולה שלנו עם שדרות.

המנהיגים שלנו

אנחנו בעיצומה של תקופה הארוכה בה מדינת ישראל עסוקה בבחירות ובשאלה מי ינהיג את המדינה. באופן סימבולי את שבוע הבחירות הנוכחי, בחרתי לסיים במפגש היסטורי שלשמחתי הרבה הפך כבר למסורת שנתית. ביום חמישי האחרון ישבתי לשיחה מרתקת עם ראשי המועצה האזורית שער הנגב לדורותיהם. במפגש נכחו ח"כ אלון שוסטר (מפלסים), ח"כ לשעבר שי חרמש (כפר עזה) וגדעון נאור (במקור מגבים). צבי חזן (ברור חיל) נאלץ להעדר ברגע האחרון. דיברנו קצת פוליטיקה עדכנית וקצת פוליטיקה היסטורית. כל אחד חלק את החוויות שלו מהשנים בהן הנהיג את המועצה. מהקמת הישובים דרך הקמת המכללה, הרכבת והסאוטאפ. בשיחה נעימה וקולחת חלקנו חוויות הפרוסות על יותר משבעה עשורים! בהחלט היה מפגש מרגש וחשוב. נתראה כולם שוב בשנה הבאה.

לעדכונכם

אנחנו ממשיכים להיות בקשר רציף עם משרד הבריאות לגבי התמודדות עם הפצת וירוס הקורונה. כרגע שוהים בבידוד מניעתי בלבד, 27 תושבים בשער הנגב. המועצה נמצאת בקשר עם הישובים והתושבים, ומסייעת במה שצריך- הן בהתמודדות עם הנחיות משרד הבריאות והן בהערכות הכללית. מוקד משרד הבריאות זמין לשאלות בנושא הקורונה במספר 5400*. צוות הבריאות- קוקי זלצמן, אחראית בריאות בחירום ולילך שיינגורטן, מנכ"לית המועצה, בקשר ישיר עם משרד הבריאות והמועצה תעדכן על כל התפתחות. אני מבקש מהתושבים להמשיך להישמע להנחיות משרד הבריאות ולגלות אחריות אישית וכלפי הסביבה.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

8 במרץ

סינמטק שדרות
יום האישה בסינמטק שדרות

8 במרץ

סינמטק שדרות
פורים בסינמטק שדרות

10 במרץ

מועדון ארז
פורים בקהילת שער הנגב

17 במרץ

אולם דורות
ערב הוקרה לנשים משפיעות ומנהיגות בשער הנגב

18 במרץ

סינמטק שדרות
פסטיבל הקולנוע הצרפתי

22 במרץ

אולם הקונסבטוריון

רוק בשער

24 במרץ

רחבי המועצה
יום הניקיון הבינלאומי

27 במרץ

מרכז הידרותרפי שער הנגב

מירוץ זזים שמיים במים- לזכרו של אלון גיגי ז"ל ואיתי צורי ז"ל

2 באפריל

אולם דורות

קולולם בשער הנגב