{{preheader}}

יום שישי | 3.4.2020

עד הבית

ביום שישי האחרון החל מבצע מיוחד במינו- מבצע חלוקת ערכות לכל בית במועצה אזורית שער הנגב. מדובר בשיתוף פעולה של מתנ"ס שער הנגב, מרכז החוסן וכל רכזי ורכזות התרבות בישובים. כל משפחה במועצה קיבלה ערכה עם עציץ, חוברת צביעה לילדים, מנדלה גדולה, חבילת עפרונות צבעוניים וחוברת משחקים. בנוסף צירפנו גם מידע שימושי לכל בית כמו רשימת כל בעלי העסקים בשער הנגב שעושים משלוחים באזור. כל הערכות חולקו במהלך סוף השבוע, במגוון דרכים יצירתיות וחגיגיות. בימים טרופים אלו, המועצה פועלת בכל דרך שבו אפשרית, על מנת לנסות ולהקל על השהות הממושכת בתוך הבתים. שאפו ענק לכל העוסקים במלאכה ובמיוחד לסיון רכזת התרבות של המועצה ולרכזי ורכזות התרבות בישובים. במהלך השבוע האחרון, קיבלתי עשרות תמונות של ילדים, משפחות וותיקים, נהנים מהערכות שחילקנו. מחמם את הלב לראות את החיוכים של כולם. שרק נמשיך לחייך.

ואם כבר בערכות עסקינן

השהות הממושכת בבתים מקשה על כולם -מבוגרים וילדים כאחד, אך יש מספר משפחות שהיציאה מהשגרה או מהמסגרת, מקשה במיוחד ואלו ילדי החינוך המיוחד. אתמול ציינו ברחבי העולם את היום הבינלאומי להעלאת המודעות לאוטיזם. אני משתף אתכם בסרטון נחמד שממחיש בצורה הטובה ביותר את העולם דרך עיני האוטיסטים (לחצו כאן). בשגרה ובחירום, מועצה אזורית שער הנגב רואה כערך עליון את השילוב וההכלה של כל ילד וילדה בשער הנגב. אנחנו קהילה סולידרית ומלוכדת. כזאת, עלינו לדאוג שבכל זמן נתון, כל חברי הקהילה יוכלו וירגישו חלק. אני, כמו גם כל צוות המועצה, שם דגש מיוחד על האוכלוסיות המיוחדת ומשפחותיהם. ביום חמישי האחרון חילקה המועצה ערכה נוספת, מיוחדת במינה, לכל המשפחות המיוחדות וילדי החינוך המיוחד של שער הנגב. הערכה כללה מוצרים שנועדו להקל על ילדי החינוך המיוחד- מכשיר ספורט מיוחד לתנועה ושחרור מתחים, שק אגרוף וערכת יצירה מותאמת לילדי עם צרכים מיוחדים. זהו כבוד גדול למועצה ותעודת הצטיינות לנו כקהילה. תודה רבה ללילך שיינגורטן מנכ"לית המועצה, אורי מלול מנהל מחלקת החינוך ולמחלקת השירותים החברתיים שלנו- לאיריס פרידמן רכזת נושא מוגבלויות וצרכים מיוחדים במחלקה ולחנה טל, מנהלת המחלקה. תודה גם לקרן שלם ולמחלקת התחבורה על החלוקה המהירה.

בזכותכם

משבר הקורונה ממשיך גבות מחירים כבדים- בכלכלה, בשגרת חיינו אך בעיקר בחיי אדם. בתוך כל הטירוף מסביבנו, אני רוצה לשבח אתכם, תושבי שער הנגב. אנחנו כבר שלושה שבועות לתוך הנחיות משרד הבריאות, שרק הולכות ומחריפות. למרות הקושי הגדול, תושבי שער הנגב מפנימים היטב שהסכנה הכי גדולה בנגיף הקורונה היא אצל התושבים המבוגרים יותר, חברי הקהילה הותיקים, הדור המייסד של יישובינו, ההורים והסבים של כולנו. כשכולנו, כל אחד ואחת מאיתנו, נשארים בבתים, אנחנו מצילים את החיים שלהם. אני רואה את המספרים והאחוזים בישראל ובפרט בשער הנגב. הדרך היחידה להשאיר את המספרים האלו נמוכים, היא להמשיך ולהתנהג בהתאם להנחיות. מי כמונו, תושבי שער הנגב, מכיר את החשיבות של התנהגות בהתאם להנחיות. אני רוצה להודות מכל הלב למנהלי הקהילה בישובים ולראשי הצח"י, על השותפות האמיתית ועל ההירתמות יוצאת הדופן. העבודה שלכם לא רק מקלה משמעותית על תושבי שער הנגב אלא גם באמת ובתמים, מצילה חיים.

אתמול היה טוב ויהיה גם מחר

בעוד כמה ימים נחגוג כולנו את החג הפסח, הפעם בצורה קצת שונה, וזאת הזדמנות מצויינת לעצור ולחשוב על הצד החיובי בברוך אליו נקלענו. את חג הפסח נעביר פחות בפקקים ויותר עם אהובינו סביב השולחן או באון ליין. בחג הקרוב נלכלך פחות את הסביבה ויותר את הסלון והמטבח. הטבע היפיפה של שער הנגב יחכה לנו תמיד. בחג הזה נתעסק כולנו בשמירה על הבריאות וחיים של אהובינו. שירותי המועצה יפעלו כרגיל במהלך החג (לחצו כאן למידע נוסף). לוח השידורים של "קהילה ברשת", גם הוא ימשיך במהלך החג. אנחנו מצידנו נמשיך לעשות הכל כדי להקל על ההתמודדות של כולם, אך יש עוד דרך לפנינו. אני מבקש מכם, המשיכו ככה. את ליל הסדר הקרוב, נעשה כל אחד בביתו, עם משפחתו הגרעינית. נפגוש את סבא וסבתא בזום או בוואטאפ ובכך נשמור על המשפחה שלנו. רק ככה ננצח לגמרי את הקורונה. כמו שאמר שלמה ארצי: "אתמול היה טוב ויהיה גם מחר".

לסיום

לקראת החג וברוח התקופה האחרונה, אני מתחיל מסורת חדשה. כל שבוע אשתף פה סרטון של משפחה משער הנגב, כל פעם בנושא אחר. השבוע אני משתף אתכם בסרטון מקסים וחמוד שהכינה משפחת עמר מאור הנר, לציון חג הפסח הבא עלינו לטובה (לחצו כאן).

גאה בכולכם, חג פסח שמח

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

הנחיות מתעדכנות כל הזמן
קהילה ברשת- כל התכנים המקוונים שאתם צריכים במועצה, מתעדכנים כל הזמן