מה שמעצבן אותך – קורא לך לשם תיקון הדדי. מה שמרגיז אותך בעולם החיצוני משקף חלקים בעולמך הפנימי שמבקשים תיקון, ריפוי, התייחסות, והבראה הדדית. 

מה שמעצבן אותך – קורא לך לשם תיקון הדדי. מה שמרגיז אותך בעולם החיצוני משקף חלקים בעולמך הפנימי שמבקשים תיקון, ריפוי, התייחסות, והבראה הדדית.

אותי מעצבנת ומרגיזה התורה היהודית. כל פעם מחדש. התורה והמסרים הבאים בשמה על ידי הרבנים והעולם הדתי כולו, המסרים המלאים בקטנוניות, אתנו-צנטריות, גזענות, הדרת נשים, פחד מהחיים, חרדה מינית, שובניזם גברי, ולפעמים אפילו פשוט בטמטום לשמו. כל זה מעצבן אותי. ואם זה מעצבן אותי אני יודע שזה קורא לי.

אני יודע שהתורה קוראת לי מבפנים כי היא חלק מעולמי הפנימי, כי בעצם אני אוהב אותה אהבת נפש, כי היא קשורה במורשת הרוחנית של אבות אבותי ואמות אמותי והיא מתדפקת על דלתי וקוראת "הצילו!!!" היא עצמה מבקשת להיות אחרת ממה שמעצבן אותי בה, היא מתחננת שנגלה בה פנים אחרות, שניקח עליה אחריות, ושנמסור אותה לדורות הבאים אחרת ממה שאנחנו קבלנו אותה:

אני רוצה למסור לדורות הבאים מורשת רוחנית פתוחה, עמוקה, חכמה, כזו שרואה את המלאות של הקיום, כזו שמחברת את הכל, גם את המין והלב והתודעה, וגם את הטבע והתרבות וגם את כל האומות, כזו שמביאה שלום בעולם ושיקום לכדור הארץ, כזו שמחזירה לנשיות את העוצמה שלה, ובגדול, ומחזירה לגבריות את היכולת לחיות מעבר לפחד, כזו שמאתגרת את האדם להיות חופשי באהבה הגדולה לכל הקיים. ככה אני רוצה למסור את המורשת הרוחנית שלנו לדורות הבאים, ואנחנו הדור הראשון מתוך "הדורות הבאים".

היה לי חבר שאשתו היתה אומרת לו: "שלמה, כשאתה רוצה לברוח ממני – זה בסדר, תברח! אבל בבקשה, תיקח אותי אתך! כי גם אני רוצה לברוח ממני בזמנים האלו". ככה אני מרגיש שאומרת לי גם התורה: אוהד, כשאתה רוצה לברוח ממני – תברח! אבל תיקח אותי אתך כי גם אני רוצה לברוח ממני!

להמשך קריאת המסר - הקישו כאן

שיעורים שנפתחים בנביעה בסמסטר הקרוב (17 לאפריל) עם אוהד אזרחי

1. התורה המדיטטיבית - פסיכולוגית של חב"ד הקדומה:

בראשית ימיה פיתחה התנועה הרוחנית של חב"ד פרשנות לקבלה שעסקה במצבי תודעה גבוהים ובדרכים להגיע אליהם. נלמד טקסטים של אדמו"רי חב"ד הראשונים העוסקים בתורת הנפש ובדרכי ההתבוננות העמוקה.

2. מי מפחד מלילית?

מפגש עם הצד האפל והדחוי של הנשיות, של האם הגדולה, של האהובה הפראית, של האישה המשוחררת מינית ובאופן כללי - עוצמתית, זו שמפחידה את העולם הפטריארכאלי ולכן הוא כה מתאמץ להדיר אותה ולהפוך אותה להתגלמות הרשעה. לילית קיימת בכל אישה, ואפילו בכל גבר. והיא אנרגיה מופלאה ועצומה שניתן לפגוש בתוכנו, ולעבוד איתה באופן שמביא ברכה, עוצמה, חירות ואהבה. השיעור מבוסס על טקסטים קבליים, ולוקח לחקירה אישית פנימית עמוקה.

3. סודות ויסודות בקבלת האר"י

האר"י חי במאה ה16 ופרש לפנינו מפה מופלאה של העולמות במשתלשלים מהאין-סוף אל הסוף. המושגים של קבלת האר"י פותחים לפנינו את עולם הרוח ומאפשרים לנו לפתוח שערים אל הבנת עצמנו והתורה הקבלית העמוקה החוקרת את הקשר בין האדם והאלהות.

*** להרשמה לכל הקוןרסים של נביעה info@neviah.co.il  ***

RITUAL THEATER קורס בתיאטרון ריטואלי עם דון ואדווה

Dawn ואדווה ימסרו יחד שיעור נדיר של עבודה עם תיאטרון ריטואלי 

“התיאטרון הקדוש - התיאטרון של הבלתי נראה ההופך לנראה" פיטר ברוק
חוקרי תיאטרון רבים עסקו בחיפוש אחר משמעות רוחנית, מיסטית ודתית באמצעות החוויה התיאטרונית. תיאטרון המחפש לחזור לחוויה של מפגש בין צופה לשחקן, השחקן המהווה כלי, דרכו עוברת החוויה רוחנית אותה הוא רוצה להעביר. 
נלמד על מקורות התיאטרון הפולחני, דרך עבודתם של חוקרים מרכזיים בתחום (כמו ארטו, גרוטובסקי ופיטר ברוק) ונצפה בחלקים מעבודותיהם. אולם החלק המרכזי של השיעור יהיה התנסות מעשית, בו נרכוש כלים ליצירת ריטואלים וטקסים.
החגים, חילופי עונות השנה וטקסי חניכה עבריים יהוו השראה ליצירה. אנו נתכוון להתנסות בהכנת ריטואל המתאים לחג השבועות, חג הביכורים וחג מתן התורה, שישתלב ב"פסטיבל העברי" בשבועות.
* השיעור יתנהל ברובו באנגלית 

להרשמה לכל הקוןרסים של נביעה info@neviah.co.il

הפסטיבל העברי מזמין לתיקון ליל שבועות ביער הפיות

15-16 למאי בבית אורן (יער הפיות) 

שיעורים, סדנאות, ושירה מקודשת עד אור הבוקר

תיקון גדול

בקרוב תחל מכירת הכרטיסים

רשמו לפניכם את התאריך 

לאחר מכן - נמשיך דון ואני ועוד הרבה חברים לסופ"ש בפסטיבל "פשוט" באשראם במדבר. אתם מוזמנים להמשיך לשם איתנו, ולהפגש גם שם, פשוטים לגמרי.