{{preheader}}

יום שישי | 17.4.2020

אסטרטגיית יציאה

אנחנו בסיומו של שבוע מיוחד במינו, שלא היה לו אח ורע בהיסטורית מדינת ישראל. את ליל הסדר עשינו כשכל אחד בביתו עם משפחתו הגרעינית בלבד. למרות הקושי הרב והגעגוע, עמדנו בזה בגבורה ובכך צעדנו עוד צעד במסלול היציאה ממשבר הקורונה. את השבוע האחרון בילינו עם הילדים בבית. תושבי שער הנגב גילו אחריות וסולידריות ולא נרשמו אירועים חריגים במהלך החג. על כך אני גאה ומודה. בימים האחרונים אנו שומעים דיווחים על אסטרטגיית היציאה של ישראל מהמשבר. הגורמים השונים בממשלה דנים כיצד ניתן להתניע את המשק מחדש, לאפשר יציאה לעבודה, לפתוח עסקים ולאפשר חזרה ללימודים ולגנים. לשמחתנו, האחריות הקהילתית הגבוהה שלנו מאפשרת לנו לדון בנושא החזרה לשגרה בשער הנגב, בידיעה גמורה שכולנו מגויסים למאבק בקורונה וכולנו מחויבים להנחיות ולשמירה עליהן. אינני יודע עדיין מה תהינה ההנחיות החדשות וכיצד נוכל להביא אותן לידי ביטוי בשער הנגב. כמובן שאין ציפייה לחזרה מלאה לשגרה, בכל מקרה זו תהיה חזרה הדרגתית ואיטית. אני יודע שכל צוותי המועצה האזורית שער הנגב ערוכים ויודעים לתת מענה בכל צורה אשר תאושר על ידי משרד הבריאות על מנת לאפשר חזרה לשגרה בריאה ואחראית. כולי תקווה שבימים הקרובים נרגיש שינוי כל שהוא במצב הקיים היום. לצד התקווה הזו, יש צורך להזכיר כי אנחנו עדיין נמצאים בתוך המשבר. אין לזלזל בהנחיות או להתעלם מהן. רק אם נמשיך להתנהג בהתאם להנחיות, באחריות ובסולידריות כמו שהתנהגנו עד כה, נוכל להתחיל להתעסק באסטרטגיית היציאה מהמשבר.

פינת הפרגון

כמו תמיד, גם השבוע אני משתף איתכם סרטון מתוצרת שער הנגב. השבוע אני מצרף לכם סרטון מיוחד במינו. קבוצת התאטרון של ותיקי שער הנגב, קבוצת הסיכון העיקרית של נגיף הקורונה, יצרה סרטון במיוחד בשביל קהילת שער הנגב בו הם משתפים אותנו בטיפים כיצד לעבור בידוד בצורה מיטבית. ממליץ לכם בחום לצפות בסרטון המקסים. כל הכבוד לחברי קבוצת התאטרון ביחדיו ולאילנית סויסה שמדריכה אותם במהלך כל השנה וגם בזמנים אלו. תודה גם לצוות יחדיו- לחיה ברדמן ושלומית פעמי האלופות ולרותם פורטל שדדי על עריכת הסרטון.
ניתן לצפות כאן.

מחנה בבית

חג הפסח היא תקופה רוויה במפעלים מפוארים של תנועות הנוער השונות. טיולים, מחנאות שטח וקייטנות הן רק חלק מהפעילויות ששמורות לחג הפסח. בחג הפסח הנוכחי לא ניתן היה לקיים פעילויות מסוג זה, לכן בנוער העובד והלומד מצאו דרך יצירתית להוציא את הילדים לפעילות שטח. במהלך החג יצאו כ- 200 (!!) משפחות משער הנגב לקמפינג בחצר הבית. כל משפחה בנתה לעצמה אוהל (בחצר), אכלה ארוחת ערב שבושלה בשטח (החצר) ואף ישנה בחוץ. הכל צולם ושודר בלייב, כאשר הילדים יכולים לראות ולפגוש את חבריהם לתנועה מהישובים השונים. ההיענות האדירה של משפחות שער הנגב למיזם החדש, הביאה לכדי אירוע מרגש וחד פעמי שעוד יזכר לשנים רבות. שאפו ענק לתנועת הנוער העובד והלומד, לנעה דגן ולמחלקת החינוך החברתי שלנו וכמובן לכל המשפחות שלקחו חלק.

מה הלאה

בימים הקרובים נציין את יום הזיכרון לשואה ולגבורה ואת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. כמו אירועים רבים אחרים, גם את הטקסים המסורתיים בישובים לא נוכל השנה לקיים. זאת הולכת להיות תקופה מורכבת בשבילנו. אנחנו רגילים ואוהבים לזכור ולכבד את הנופלים יחד, כמקשה אחת, כקהילה. לאור המצב וההנחיות של משרד הבריאות, הוחלט במחלקת התרבות של המועצה לבנות טקסים מקוונים ולראשונה גם מועצתיים. טקסים אלו נבנים ממש בימים אלו ותוכנם יפורסם, כמו גם כיצד ניתן לצפות בהם. אין לי ספק שהמתכונת המיוחדת שבה יערכו הטקסים השנה, לא תפגע ולו במעט מהכבוד וההערכה שיש כלפי הנרצחים ושורדי השואה או כלפי חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה. לשמחתי, בתקופה האחרונה נוכחנו כולם לדעת שהחוסן והיכולות שלנו כקהילה אינם תלויים ביכולות הפיזיות שלנו להיפגש. גם בשבוע המורכב שלפנינו, נוכיח את זה מחדש.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

הנחיות מתעדכנות כל הזמן
קהילה ברשת- כל התכנים המקוונים שאתם צריכים במועצה, מתעדכנים כל הזמן