{{preheader}}

יום שישי | 24.4.2020

עדקורונה (עדכוני קורונה)

השבוע נכנסה מדינת ישראל לתוך תהליך היציאה מהקורונה. לצד מספר הקלות וחזרתו של החינוך המיוחד לפעילות, ישנן גם מספר הנחיות חדשות, בעיקר סביב יום הזיכרון ויום העצמאות. בזכות התנהגות אחראית וסולידרית, הן של התושבים והן של הנהגות הישובים, בשער הנגב אין בכלל חולי קורונה ורק מספר קטן של תושבים בבידוד ביתי מניעתי בלבד. לאורך כל התקופה האחרונה אני רואה כיצד תושבי שער הנגב עומדים איתנים מול כל החמרה בהנחיות ומבצעים את כל הנדרש מהם, באחריות גדולה. זאת למרות האתגרים הרבים והקושי, בייחוד לקראת ההנחיות החדשות המונעות הגעה לבתי העלמין הצבאיים ביום הזיכרון. אני עוקב אחר הנעשה בישובים השונים- היוזמות והאירועים לחיזוק הרוח של הקהילה, ואני גאה בכם מאוד. המועצה תמשיך לסייע בכל צורך. יחד, מאוחדים בקהילה אחת סולידרית ומלוכדת, נצלח את אתגרי השעה ונשמור על כולנו בריאים.

זוכרים ביחד

את יום השואה שהתקיים ביום שלישי האחרון, ציינו לראשונה בטקס מועצתי ששודר בערב יום השואה בפייסבוק המועצה. הטקס התחיל בהדלקת נר זיכרון יחד אבל כל אחד מביתו, ולאחר הטקס התקיים מפגש של זיכרון בסלון עם מרגלית בת מור שמשפחתה מתגוררת במפלסים. מרגלית סיפרה את סיפור משפחתה של אימה, מיפ כהן מהולנד. בטקס צפו מאות מתושבי המועצה והוא הופק בשיתוף פעולה מקסים בין מחלקת התרבות של המועצה ורכזות התרבות בישובים. למחרת, יום השואה, שודרו בדף הפייסבוק עדויות, תערוכות ופעילויות, הכל תוצרת שער הנגב. אני מודה לכל העוסקים במלאכה שלמרות האתגרים הרבים בימים טרופים אלו, הביאו לכלל תושבי המועצה טקס מכבד, ראוי ומרגש. לאור הסגר הצפוי, גם ביום הזיכרון וביום העצמאות יתקיימו טקסים מקוונים מועצתיים, בדף הפייסבוק של המועצה. אני מזמין את כולם להצטרף לשידור. את הפרטים המלאים נפרסם בתחילת השבוע. בנוסף, זאת ההזדמנות לספר לכולכם שמועצה אזורית שער הנגב הצטרפה לעוד עשרות רשויות בישראל ביוזמה מרגשת במיוחד. בצפירת הבוקר של יום הזיכרון נצא כולנו לחצרות והגינות, ונעמוד יחדיו לזכר החללים, כשבידינו דגלי ישראל (אפשר גם בהכנה ביתית). יחד נזכור את חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה. אין דרך ראויה יותר לכבד את הנופלים מאשר ביחד.

ראוי לפיצוי

לאחרונה התבשרנו כי משום מה וללא כל היגיון, חברי קיבוץ שבבעלותם עסקים שנפגעו במשבר הקורונה, לא יהיו זכאים לפיצויים מהמדינה. מדובר בהחלטה שערורייתית וחסרת כל בסיס. פגיעה אנושה בעסקים שהם מנוע הפיתוח העיקרי של המרחב הכפרי, אותו מרחב שמספק לישראל רשת ביטחון תזונתית ומיישב את מדינת ישראל עד המטר האחרון. בשיתוף התנועה הקיבוצית וחבר הכנסת אלון שוסטר (האיש שלנו בירושלים), אנחנו מנהלים בנושא הזה מאבק עיקש. לצערנו ישיבת ועדת הכספים האחרונה התפזרה מכיון שמשרד האוצר לא שלח נציגים ולכן לא התקיים דיון בנושא. אנחנו פועלים בנושא כל הזמן ולא מרפים. אמשיך לעדכן בכל התפתחות. אני מקווה כי אי הצדק המשווע הזה, יתוקן במהרה.

משולחן מחלקת הביטחון

השבוע התבשרנו כי לקראת יום העצמאות, משה קפלן, הרבש"צ (ומנהל הקהילה) של קיבוץ מפלסים נבחר לרבש"צ המצטיין של אוגדת עזה. מדובר בכבוד גדול לנו וכמובן לקיבוץ מפלסים. שאפו ענק על הזכייה המכובדת. אין ספק שמדובר בבחירה טובה וראויה. בנוסף לבשורות המשמחות האלו, השבוע גם הוצבו מספר מיגוניות חדשות במרחב שער הנגב. בארז, ברור חיל, ניר עם, אור הנר ויכיני הוצבו מיגוניות במרחבים השיתופיים. בשבוע הבא תוצבנה מיגוניות בשאר ישובי המועצה. תוספת זו מצטרפת למספר המיגוניות שהוצבו במרחבים הציבוריים של המועצה לפני מספר שבועות. אני מודה מקרב לב לפיקוד העורף, למחלקת הביטחון שלנו ולקב"ט המועצה אייל חג'בי, על כך שגם בימי הקורונה דואגים שנהיה בטוחים בעתיד.

לסיכום

השבוע בחרתי באופן חריג לשתף אתכם בסרטון שיצרה המועצה, בעקבות אירוע מרגש במיוחד. ביום השואה יצאו כל שוטרי ישראל להוקיר תודה ולהצדיע לשורדי שואה. בשער הנגב יצא רס"מ יהודה אהרוני, השוטר הקהילתי שלנו, יחד עם השיטור בשער הנגב, נציגי מחלקת הביטחון של המועצה ושוטרי תחנת שדרות להצדיע לשורדי השואה בברור חיל וברוחמה. מדובר במראה יוצא דופן שממלא את הלב של כולנו בגאווה גדולה ובתחושת ניצחון אמיתית. אני מצרף לכולם את הסרטון ומקווה שתתרגשו ממנו לפחות כמו שאני התרגשתי. ניתן לצפות כאן.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

הנחיות מתעדכנות כל הזמן
קהילה ברשת- כל התכנים המקוונים שאתם צריכים במועצה, מתעדכנים כל הזמן