{{preheader}}

יום שישי | 1.5.2020

שגרת חינוך (בכפוף להחלטת הממשלה)

ביום שני התבשרנו על חזרה למתכונת לימודים מצומצמת בכפוף להחלטת הממשלה שצפויה להתקבל בשעות הקרובות. במסגרת החזרה ללימודים, יחזרו ילדי השכבות הנמוכות בבתי הספר היסודיים (א-ג) ללימודים, לצד דיון שעודנו מתקיים לגבי ילדי הגנים. החזרה תהיה מדורגת, קצת שונה ממה שאנחנו רגילים והיא תתנהל במתכונת שמגינה הן על הילדים והן על הצוותים החינוכיים. בשער הנגב אנו נערכים מזה תקופה ליום החזרה ללימודים. צוותי המועצה חיטאו את המבנים הרלוונטים בבתי הספר, הגנים והאוטובוסים של ההסעות. אנו פועלים ביחד עם מרכז המועצות האזוריות כדי להתאים את החזרה לשגרה לבתי הספר האזוריים, מבחינת ההגעה מישובים וההסעות, על מנת להבטיח שהנסיעה למסגרות תהיה בטוחה ואחראית. בימים האחרונים אנו עובדים על חלוקת הקבוצות הרלוונטיות בגנים ובתי הספר וחלוקה של ציוד מגן לצוותים החינוכיים. זוהי לא משימה פשוטה בכלל. העמידה בכל ההנחיות היא מורכבת, אך לצד האתגר, כולנו שמחים על השגרה המסוימת שניתן לחזור אליה ועושים ככל שביכולתנו להבטיח שילדי שער הנגב והצוותים החינוכיים ישארו בטוחים ובריאים. בשעות הקרובות נדע את ההנחיות וההקלות כפי שתאושרנה בממשלה ולאחר מכן נפרסם את משמעותן במסגרות המועצה. צוותי המועצה במחלקות החינוך, התחבורה והאגף המוניציפלי, יחד עם לילך מנכ"לית המועצה ואני, כולנו מגויסים כעת למשימה העיקרית שהיא- חזרה הדרגתית לשגרה ללא סיכון בריאותי.

אמא של המועצה

השבוע נפרדנו מרבקה אברהם, אם הבית של איבים שיצאה לפנסיה אחרי 37 (!!) שנים במועצה. רבקה, העובדת הותיקה ביותר של המועצה, התחילה את עבודתה במטבח בבית הספר שער הנגב, אחר כך עבדה במטבח של משרדי המועצה באיבים. עם סגירת המטבח הפכה לאם הבית של איבים. כל בוקר, בכל מזג אויר, למרות המצב הבריאותי של בעלה בשנים האחרונות ושלה היא הגיעה לעבודה, מוכנה לסייע בכל שנדרש. רבקה היא דוגמה ומופת לעובדת מועצה חרוצה ואיכפתית שקיבלה כל בוקר, כמעט 40 שנה, את עובדי המועצה באיבים בחיוך וברכה. מאות עובדים לאורך עשרות השנים עברו תחת ידה האוהבת. רבקה היקרה, אני מאחל לך בריאות ואריכות ימים. שתהני בגמלאות ושתנוחי קצת עם המשפחה והנכדים, אחרי 37 שנה שבהן לא נחת בכלל. תודה רבה על השנים שנתת למועצה ממני ומכל תושבי שער הנגב.

על זיכרון ושותפות

ביום שלישי ציינו ביחד את יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה. לאורך ההיסטוריה של מדינת ישראל, נתנו טובי בנינו ובנותינו את חייהם על מנת שאנו נוכל להמשיך ולצמוח ולהתפתח. ההסכם הלא כתוב שלנו עם הנופלים, מטיל עלינו את האחריות להמשיך ולהתעקש על כינונה של חברה טובה יותר, סובלנית יותר וסולידרית. כאן, במועצה אזורית שער הנגב ההסכם הזה ברור יותר מתמיד. קהילת שער הנגב מקיימת שותפות אמת עם צבא ההגנה לישראל. אולי יותר מבכל מקום, דווקא אצלנו ההקרבה ונתינה של צה"ל, מאפשרים לנו לא רק לצמוח, אלא גם נותנת לנו ביטחון וידיעה גמורה כי עתיד קהילת שער הנגב בטוח תמיד. זוהי שותפות גורל אמיתית שבאה לידי ביטוי בחירום ובשגרה. השנה קיימנו לראשונה טקס מועצתי ששודר בפייסבוק של המועצה. הטקס הוא פרי עבודתם של רכזי ורכזות התרבות בישובים, יחד עם מחלקת התרבות והמתנ״ס שלנו. זה היה טקס ראוי שכיבד את הזיכרון של הנופלים. בשמי ובשם כל תושבי המועצה, אני מודה לכל העוסקים במלאכה. התמונה המצורפת היא ביטוי לקשר החזק בין שער הנגב לצה"ל. בתמונה קצין העורף של אוגדת עזה, סא"ל איציק וקנין, מעל הקבר של סמ"ר אסף סיבוני ז"ל מניר עם.

חוגגים עצמאות

כמו תמיד, אנו חוגגים את יום העצמאות למדינת ישראל מיד אחרי יום הזיכרון. המעבר החד בין שני הימים החשובים האלו, מאפשר לנו לזכור את הנופלים אך גם את הסיבה למענה נפלו. כמו כל חג ומועד, גם חגיגות ה- 72 למדינת הישראל היו השנה שונות ומיוחדות. ההנחיות שנועדו לשמור על הבריאות של כולנו הולידו יצירתיות באופן החגיגה שבאה לידי ביטוי בכל יישובי המועצה. תחרות המרפסת הכי מקושטת, קולנועיות של שירה בציבור, מנגלים נודדים, עמדות חלוקה של בירה ופלאפל, חלוקת זוהרים לילדים, טקסים וקליפים מושקעים הם רק חלק מהאירועים שהתקיימו בישובים השונים בשער הנגב. כיף לראות התגייסות כזאת של הנהלות הישובים ושל התושבים. בכל ישובי המועצה חגגו בבתים אבל הכי ביחד שבעולם.

לסיום

אם לא נתקלתם בפייסבוק של המועצה, אז אתם חייבים לצפות בסרטון שהפיקו במועדון יחדיו במיוחד ליום העצמאות. אין כמו החיוכים של ותיקי המועצה שלנו, כדי לרומם את הרוח. תודה לרונית ואיציק איפרגן על העריכה וכמובן לצוותי ובאי מועדון יחדיו. ניתן לצפות כאן.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

הנחיות מתעדכנות כל הזמן
קהילה ברשת- כל התכנים המקוונים שאתם צריכים במועצה, מתעדכנים כל הזמן