{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון אפריל 2020    نشرة نيسان "أبريل"   2020         ניסן-אייר תש"פ

 

כן להסכמים הדדיים! לא לצעדים חד-צדדיים!

نعم لاتفاقيات سياسية متبادلة! لا لخطوات أحادية الجانب!

התבשרנו שבהסכם הקואליציוני שנחתם בין הליכוד לכחול-לבן אין מענה לדאגות העמוקות שלנו: לפרנסה, לבריאות, לעתיד הילדים שלנו אך הוא כולל סיפוח שטחים ביהודה ושומרון, אוטוטו, בחודש יולי.

אנו כנשים יודעות שהדדיות, הקשבה, כבוד וחמלה הם מרכיבים הכרחיים לבניית עתיד טוב יותר לנו ולשכנינו.

סיפוח חד צדדי עלול לפגוע בהסכמי השלום של ישראל עם שכנותיה ואף להבעיר את האזור כולו. הוא עלול לבלום הסכם מדיני מכבד ומוסכם עם שכנינו הפלסטינים.

 אנו קוראות לנתניהו, לגנץ ולכל המפלגות המיועדות להקים את הממשלה להימנע מסיפוח ולקדם הסכם מדיני

אנחנו קוראות לממשלה המתגבשת לשתף נשים במוקדי קבלת ההחלטות ולהוביל לשלום בר קיימא עם שכנינו.

כן זה אפשרי!

גם עכשיו, בעיקר עכשיו
אנחנו צריכות את תמיכתך!

לתרומה

כדי שנוכל להמשיך בפעילויות אנחנו זקוקות לך!

על רקע הקורונה והבחירות המתקרבות בארה״ב, תורמות ותורמים בארץ ובחו״ל מצטמצמים ויש קושי בגיוס תרומות, גם מתורמים שתמכו בנו בעבר. לכן תמיכתך נחוצה היום יותר מתמיד.

אנחנו מזמינות אותך להצטרף לתכנית תרומה חודשית למשך שנה - תרומה צנועה של קפה, אולי קפה ומאפה. מאות תומכות ותומכים כבר הצטרפו, ואנו זקוקות לתרומות קבועות נוספות שיבטיחו כי נמשיך לפעול במלוא הכוח עכשיו וביום שאחרי הקורונה.

נשמח גם שתפיצו את הסרטון שלנו שמדבר בשבע שפות  לחברות ולחברים שלכם בחו"ל.

כי כשאנחנו יחד - הכל אפשרי!

 לתרומה לחצו כאן >>>
للتبرع إضغطوا هنا        >>>

לתרומה

פועלות בצל הקורונה
نشاطات في ظل الكورونا

האתגרים שיצרה הקורונה לא פסחו על נשים עושות שלום. כתנועת שטח שעיקר פעילותה במרחבים הציבוריים, נאלצנו להעביר בבת אחת את הפעילות לערוצים הדיגיטליים. אבל אנחנו לא עוצרות עד הסכם מדיני, וגם הקורונה לא תעצור אותנו!

בחודש האחרון -

  • השקנו מהלך להצבת התנועה כגוף ידע משפיע בדגש על מומחיות נשים בתחום המדיני והביטחוני, בעיקר בנושא הסיפוח המאופין בשיח ביטחוניסטי.
  • הצטרפנו לפנייה אל ראש הממשלה וראש המל"ל בדרישה לשלב בצוות המומחים להתמודדות עם הקורונה נשים מומחיות ממגוון קבוצות האוכלוסייה, ובהן נשים ערביות וחרדיות. על המכתב שפורסם יחד עם המטה הפמיניסטי לשעת חירום – חתמו למעלה מ-600 ארגונים ופעילות/ים!
  • התחלנו סדרה של שידורים חיים שמתארחות בה נשים מרתקות ממגוון תחומים (פרטים על השידור הראשון בהמשך)
  • המשכנו בפרויקט סעו לשלום (פרטים בהמשך)
  • קיימנו מפגש וירטואלי לשמוע על החיים בעזה בצל הקורונה (פרטים בהמשך)

סעו לשלום בצמתים, במרפסות ובחצרות
سافروا بسلام على المفترقات ومن الشرفات

אנו פועלות בימים אלו לקידום הסכם מדיני מוסכם ומכבד, ולא למהלך סיפוח חד צדדי.

ב-7 במאי, עם ההקלות בהגבלות הקורונה, נחזור לצמתים, שם הניראות שלנו היא הרבה ביותר. ניתן לעמוד בקבוצות (בשטחים פתוחים), או במרפסות - הכל על פי בחירת הרכזת וחברות הצומת, ובכפוף להנחיות הקורונה (שמירת מרחק ולבישת מסכות). זכרו לצלם ולהסריט את עצמכן בכל מקום בו תעמדו. להשתתפות, פני לרכזת האזור או לתמנע: 0505943427

צפו בסרטון מהפעילות בתחילת אפריל

מחוברות - נשים עושות שלום Live
متواصلات- نساء يصنعن السلام ببث مباشر Live

לפני שבועיים התקיימה שיחה פומבית בין גדיר האני מעכו וליאורה הדר מעלי זהב, שתיהן חברות בצוות ההיגוי של התנועה. גדיר וליאורה מסמלות את הרקמה האנושית המיוחדת של תנועת נשים עושות שלום ואת היכולת לגשר מעל הפערים וההבדלים בין א/נשים לטובת הרצון העז להביא לפתרון הסכסוך ולהסכם מדיני. את השיחה הנחתה איילת הראל. גאדיר דיברה על ההנחיות שבתחילת המשבר לא היו נגישות לדוברי ערבית, ליאורה מזדהה עכשיו עם הנשים הפלסטיניות שמורגלות ב"סגר" ו"עוצר". מאידך היא גרה בשומרון וצועדת בשבילים שעליהם צעדו אבותינו. שתיהן דיברו על המחירים שהן משלמות על פעילותן בתנועת שלום. צפו במפגש ששודר בדף הפייסבוק שלנו:

מפגש זה הוא הראשון בסדרת מפגשים מחוברות - נשים עושות שלום לייב: על נשים, סולידריות, שלום, ביטחון ופוליטיקה, בעולם ששינה את פניו ובמציאות הדרמטית כל כך שיצרה המגפה.  

החיים בעזה בצל הקורונה
الحياة في غزة بظل الكورونا

בתחילת אפריל קיימנו מפגש וירטואלי עם נועה גלילי מארגון גישה ומוחמד מעזה, שותפה של נועה לעבודה בארגון. השיחה התקיימה בנוכחות כחמישים חברות בצוות המאה של נשים עושות שלום, במטרה לשמוע על החיים בעזה בצל הקורונה.

מוחמד סיפר שמספר הנדבקים קטן והבידוד נעשה בצורה טובה. מאידך, בכל הרצועה יש רק 65 מכונות הנשמה, רובן משמשות לטיפול בחולים אחרים. מוחמד ביקש מאתנו שנעבוד בשיתוף פעולה עם ארגוני נשים בעזה ונועה פנתה אלינו בקריאה לעורר מודעות ציבורית לגבי המצב שם ולקרוא למקבלי ההחלטות בישראל לפעול למניעת אסון הומניטרי.

נעימה - חבורה יהודית-ערבית בגליל המערבי
نعيمة- مجموعة عربية-يهودية في الجليل الغربي

כ-40 נשים מכפר יאסיף, נהריה, אבו סנאן ובית העמק, גשר הזיו ושייח דנון, כברי ומצובה, מזרעה ומעלות, ג'דידה-מכר, נס עמים, שלומי חניתה וגעתון, נפגשות כבר חמש שנים אחת לשבועיים בדרך כלל בכפר יאסיף. בחודשיים האחרונים הקבוצה נפגשת בזום.

ג'ודי בן-עת מספרת: אנחנו קבוצת שטח (grass roots) שצמחה מהרצון של הנשים לתמוך בקשר שוויוני בין הקהילות היהודיות והערביות בגליל המערבי. אחדות מאתנו חברות גם בנשים עושות שלום.

מה אנחנו עושות? אנחנו מתקרבות, מסירות את הקליפות, פותחות את הלב ולומדות להכיר זו את זו. מדברות על הפחדים, הכאבים, השמחות מתוך שיתוף של החוויות האישיות שלנו. קראו עוד על נעימה וצפו בסרטון שערכה ורד סלדינגר.

השגרירות שלנו בארגנטינה
سفيراتنا في الأرجنتين

הרחק מאור הזרקורים פועלת בארגנטינה קבוצה של תומכות ותומכים בנשים עושות שלום. וכך מספרת אדריאנה פוטל: לפני שנתיים וחצי נפגשנו קבוצה של חברים שאוהבים את הארץ, לפעמים כועסים ודואגים... החלטנו ללוות אתכן כי קולכן צריך להישמע חזק! דרככן אנחנו מצליחות להראות פנים יפות יותר של ישראל מאלה שנראות בתקשורת... קראו עוד

טלי (אביטל) בר - אישה עושה שלום
أفيتال بار- إمرأة تصنع السلام

"המפגש עם התרבות הערבית, עם השפה, שבה את לבי. מהר מאוד הפכתי בת-בית בכפרים. משתלבת בחברת הנשים כמקובל ומוותרת על ה'פריבילגיה' שלי כיהודיה, קצינה או כל תפקיד אחר, לטובת המפגש הבלתי-אמצעי עם הנשים והילדות. אפשר בהחלט לומר כי הנשים בחברה הערבית והדרוזית המסורתית, עשו כברת דרך במשך השנים. היום צעירות יוצאות למוסדות ההשכלה, משתלבות בעבודה במקצועות החופשיים, נושאות תפקידים בכירים במערכות החינוך... קולן נשמע.

הבטחתי לעצמי ולילדיי שאעשה הכל כדי למנוע את המלחמה הבאה. והנה, בני משרת ביחידה קרבית. איך אוכל לשבת בשקט?! אולי אני נאיבית אבל מלאה תקווה ומאמינה גדולה בחיבורים אנושיים ובקומץ משוגעים, במקרה שלנו משוגעות, שיכולים לשנות..." קראו עוד על טלי.

نتمنى لصديقاتنا المسلمات وعائلاتهن شهر رمضان مبارك مع الأمنيات بالصحة والعافية

לחברותינו המוסלמיות ולמשפחותיהן איחולי חודש רמדאן מבורך והמון בריאות