{{preheader}}

יום שישי | 8.5.2020

חוזרים לפעילות

מדינת ישראל נמצאת עמוק בתוך תהליך היציאה ממשבר הקורונה. השבוע נחשפנו למתווה היציאה כפי שאושר על ידי הממשלה ומשרד הבריאות. בשלב הראשון חזרו ילדי השכבות הנמוכות בבתי הספר היסודיים לצד מרכזי הקניות הפתוחים ומכוני הכושר. במרבית הישובים החינוך החברתי כבר פועל ועד תחילת השבוע הקרוב תחזור הפעילות בכל ישובי המועצה. ביום ראשון הקרוב יוחזרו גם גני הילדים מגיל לידה ועד 6. בשער הנגב אנו מקיימים כבר תקופה ארוכה הערכות לקראת החזרה לשגרה. צוותי המועצה עובדים במרץ רב להתאים את המערכות כך שתעמודנה בכל הכללים וההנחיות של משרד הבריאות. זוהי משימה מורכבת אך בהחלט אפשרית. בקרוב יחזרו בהתרגשות רבה, ילדי הגיל הרך למסגרות. תודה למחלקת החינוך והגיל הרך, לאורי מלול ולבנת עציץ על העבודה האינטנסיבית. אני גאה לומר כי כל הישובים, בשיתוף המועצה, השלימו את ההכנות הדרושות וכולם מחכים ומצפים לקראת הילדים והפעוטות שיכנסו בשערי הגנים ביום ראשון.

התחלה ישנה חדשה

ביום ראשון האחרון נפתחו בתי הספר קשת ואלונים לילדי כיתות א-ג. פגשתי בבוקר את הילדים שהגיעו נרגשים בהסעות ואת ההורים הנרגשים לא פחות, שליוו אותם. הכיתות והאוטובוסים חוטאו ונוקו, הכיתות חולקו בהתאם להנחיות ובחשיבה מתמדת ובלתי מתפשרת על טובת התלמיד, בריאותו וצרכיו. בכניסה לבית הספר הוקמה עמדה על מנת לוודא שלכל ילד יש את הצהרת הבריאות הדרושה על פי משרד הבריאות. המורות שחיכו בכניסה לבתי הספר התקשו להסתיר את ההתרגשות ולמרות כל התנאים וההגבלות האוירה היתה חגיגית ושמחה. אפילו מפקד החטיבה הצפונית, אל"מ יואב ברונר הצטרף אלינו והתרשם מההערכות שלנו ביום חגיגי זה. אני מודה מקרב לב לכל המורות והצוותים החינוכיים, על תקופה ארוכה ולא פשוטה בה הפגינו אחריות ואכפתיות. אני מודה למחלקות החינוך, החינוך החברתי, התחבורה והביטחון על ההערכות המהירה והבלתי מתפשרת וכמובן להנהגות הישובים על שיתוף הפעולה. כולי תקווה שבקרוב יצטרפו גם ילדי כיתות ד-ו וילדי בית הספר התיכון, כך שנוכל לחזור לשגרת לימודים ברוכה ובטוחה.

לא עוצרים באדום

כפי שהבטחתי, אני ממשיך לעדכן אתכם בהתפתחויות סביב מערך שדרוג הצמתים בשער הנגב. לפני מספר שבועות התבשרנו שיצא צו תחילת עבודה להקמת רמזור בצומת ניר עם. אני שמח ונרגש לעדכן כי השבוע מסרנו לקבלן המבצע את השטח וקיימנו איתו סיור לקראת תחילת העבודה. אנחנו מתקדמים בכל הכוח ועל פי התחזיות, נוכל לראות את העבודות בשטח כבר בחודש הקרוב. זמן העבודה מוערך בכמה חודשים, כך שעוד בשנת 2020 נראה את הרמזור בצומת ניר עם עומד ופועל. זהו רק צעד ראשון בתוכנית ההסדרה הכוללת של צמתי שער הנגב. בהובלת מחלקת הנדסה, אנחנו עמלים על קידום מספר פרויקטים במקביל- אי הפרדה מול הכניסה לקיבוץ מפלסים, הסדרת הצמתים בכניסה לקריית החינוך, צומת איבים, הכניסה ליכיני ועוד. הנושא הזה קרוב לליבי ואני מפקח עליו באופן אישי. אפילו מגיפה עולמית לא תעצור אותנו. כולי תקווה שבקרוב נראה כולנו התקדמות משמעותית בכבישי שער הנגב.

עיתון שער הנגב

אחרי הפסקה של מספר חודשים ומתיחת פנים משמעותית, הוצאנו לפני כחודשיים את הגיליון הראשון של עיתון שער הנגב החדש והמקוון. הרבה תושבים התגייסו לכתיבתו ושלחו חומרים מעניינים ומושקעים. ניתן להתרשם ולקרוא כאן. השבוע התנענו את הגיליון השני של העיתון ונשמח שכמה שיותר תושבים ייקחו בו חלק. ניתן לכתוב על כל מה שמעניין אתכם- כתבות, טורי דעה, טורים מקצועיים ועוד. עיתון שער הנגב הוא כלי קהילתי משמעותי והוא מאפשר לנו ללמוד יותר על הקהילות במועצה- על הנעשה בהן ועל האנשים המרכיבים אותן. אל תפספסו את ההזדמנות. ניתן לשלוח חומרים עד התאריך 21.5 למייל sng.magazine@gmail.com

לסיום

בבהמשך למסורת שלי, אני משתף אתכם בסרט מקסים של של אריה דותן (דאום) על גלגוליו של חדר האוכל בקיבוץ נחל עוז. אריה, מותיקי הקיבוץ, חבר בצוות הטלוויזיה הקהילתית של שער הנגב במסגרת מועדון יחדיו. כמו כן, אריה מפיק, מצלם ומשמר סיפורים וזיכרונות מנחל עוז לדורות הבאים. בסרט תמצאו פרספקטיבה של עשרות שנים על חדר האוכל הקיבוצי ובפרט של נחל עוז. אני ממליץ לכולם לצפות בסרט. ניתן לצפות כאן.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

הנחיות מתעדכנות כל הזמן
קהילה ברשת- כל התכנים המקוונים שאתם צריכים במועצה, מתעדכנים כל הזמן