{{preheader}}

יום שישי | 15.5.2020

באחריות

בשבועיים האחרונים מועצה אזורית שער הנגב חוזרת לשגרה החדשה- שגרת קורונה. אחרי הכיתות הנמוכות בבתי הספר היסודיים וכיתות י"א-י"ב בתיכון, חזרו שבוע שעבר גם מסגרות הגיל הרך לפעילות במתווה מחולק. לאחר התנגדויות למתווה המדורג, בין היתר של מרכז השלטון המקומי ומרכז המועצות האזוריות, החליטה הממשלה לאפשר מתווה דיפרנציאלי, על פי רמת התחלואה בכל רשות בישראל. ביום ראשון הקרוב, תתאפשר ברשויות "הירוקות", חזרה מלאה של כל מערכות החינוך, תוך שמירה על מספר הנחיות חדשות של התנהגות נכונה. בשער הנגב אני שמח לבשר כי אין חולי קורונה בכלל וגם לא תושבים בבידוד מניעתי. ביום ראשון הקרוב יפתחו כל גני המועצה, בכל הישובים מגיל לידה ועד גיל 6 במתכונת רגילה (ללא קפסולות או רוטציה). אנו פועלים במסגרת מרכז המועצות האזוריות להסדיר ולהתאים את מערך ההיסעים ובמהלך סוף השבוע, מוקדם ככל שניתן, נעדכן על מתכונת הלמידה של כיתות ד'-י'. הכל בתקווה לחזרה כמה שיותר מהירה וכמה שיותר אחראית של כל תלמידי שער הנגב לספסל הלימודים.

שעת כושר

אחרי כמעט חודשיים בהם היה סגור, המרכז ההידרותרפי שער הנגב חוזר לפעילות כמעט מלאה. בהובלת מנהל המרכז צחי לוי, צוות המרכז עבד לילות כימים במטרה לפתוח מחדש את המרכז שלנו. זאת מתוך אמונה מלאה כי פעילות גופנית חיונית ומשמעותית לאורח חיים בריא, לחיזוק מערכת החיסון ולחוסן שלנו כחברה. חדר הכושר שנפתח לפני כשבוע במתכונת מצומצמת חוזר למתכונת מלאה, כמו גם החוגים. הכל תוך שמירה על ריחוק חברתי, היגיינה בשימוש המכשירים ומעקב אחרי כל באי המרכז. בפיזיו life מכון פיזיותרפיה ומרפאת המומחים ניתנים טיפולים. הבריכה הטיפולית תיפתח השבוע, כרגע רק לטיפולי הידרותרפיה פרטניים. התקופה האחרונה הוכיחה לנו עד כמה פעילות גופנית חשובה לכל אחד ואחת מאתנו. אני רוצה להודות לצחי לכל צוות המרכז על העבודה המורכבת והחשיבה מחוץ לקופסה. כולם מחכים לכם בהתרגשות וחיוך גדול מאחורי המסכה.

מתנדבים זה כוח

במהלך כל התקופה האחרונה, היינו עדים לעשרות יוזמות ופעילויות לחיזוק הערבות ההדדית והסולידריות בתוך הישובים ובמועצה. עשרות מתנדבים בישובים ובמועצה, מגילאי גן ועד ותיקים, סייעו בחלוקת ארוחות חמות לוותיקים, משלוחי קניות, קניית תרופות למי שצריך, טלפונים להעלאת המורל ועוד אינספור יוזמות מקסימות של היענות ורוח טובה. הכל כדי לשמור על קהילת שער הנגב בריאה ומלוכדת. מיה זילברבוש, עו"ס מרכז החוסן ורכזת ההתנדבות במחלקה לשירותים חברתיים יצאה ביוזמה מקסימה להוקרת המתנדבים בכל ישוב וישוב. בסיוע המועצה נתלה בכל ישוב בשער הנגב שלט הוקרה למתנדבים הרבים. אני רוצה להצטרף לברכות החמות ולהודות לכל מתנדבת ומתנדב על שנתנו מזמנם ומעצמם לקהילה ולתושבים בימים מורכבים כמו בחודשיים האחרונים. בשמי ובשם כל תושבי שער הנגב- תודה.

האיש שלנו בירושלים

אתמול התבשרנו כי שר החקלאות הבא של מדינת ישראל יהיה אלון שוסטר. בשבילי אלון הוא בראש ובראשונה חבר- שלי ושל מועצה אזורית שער הנגב. אנחנו מכירים שנים רבות, עוד כשהייתי נציג מליאת המועצה של כפר עזה והוא היה ראש המועצה. כשהחלפתי אותו בתפקיד לפני כשנה וחצי, זכיתי לבלות איתו שבועות ארוכים ולמדתי ממנו לא מעט. מהכרותינו רבת השנים, אני יודע שאלון הוא המינוי הראוי והנכון. אלון הוא איש אדמה וחבר אמת של חקלאי ישראל. הוא מכיר היטב את מצוקות החקלאים, את מנהל מקרקעי ישראל ובקיא בנבכי התחום. אחרי שני עשורים בהם התייחסו לתיק החקלאות כשולי ואף הפשיטו ממשרד החקלאות את הסמכויות הנוגעות למנהל מקרקעי ישראל ורשות המים, מגיע לחקלאי ישראל שר שיבין את החשיבות הגדולה של התחום ושל ההתיישבות העובדת- בקיבוצים, במושבים ובמשקים הפרטיים. אני מאחל לאלון בשם כולנו- ברכות חמות והמון הצלחה.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

הנחיות מתעדכנות כל הזמן
קהילה ברשת- כל התכנים המקוונים שאתם צריכים במועצה, מתעדכנים כל הזמן