{{preheader}}

יום שישי | 22.5.2020

רוחות של שינוי

השבוע, אחרי כחודשיים בהם בתי הספר פעלו מרחוק, חזרו כולם ללמוד במתכונת רגילה ומלאה. קרית החינוך שלנו התמלאה שוב בצחוק ילדים, אוטובוסים צהובים ומוסיקה. לצד האוירה החגיגית, מתחת לפני השטח, נשמעים קולות של מחאה בבית החינוך שלנו. כשאני צולל לתוך הנושא עצמו, מעבר לסיסמאות וביטוי הכעס, אני מוצא כי ישנו חוסר נוחות מהשינויים שעוברים על בית הספר בשנה האחרונה. בשלוש שנים האחרונות אנו עדים לירידה תלולה באחוזי הזכאות לבגרות בקרב תלמידי בית החינוך שער הנגב. בנוסף, לפני כעשרה חודשיים נכנס לבית החינוך מנהל חדש. אלו, יחד עם אתגרי השנה האחרונה (מצב בטחוני, קורונה ועוד) מאלצים אותנו להטמיע שינויים במערכת כפי שאנחנו, ההורים והקהילה, הכרנו עד כה. כל התהליכים החדשים מתגבשים ומתנהלים על ידי צוות המורים שלנו, מנהל אשר מסור כל כולו לתהליך, מחלקת החינוך והנהלת המועצה. מטרת התהליכים האלו היא לקדם שינויים בתחומי הפדגוגיה והניהול המקצועי של בית הספר, בכדי להתאים אותו לתקופה נוכחית, תוך שמירה על המסורת המפוארת של בית החינוך שער הנגב, שנבנתה בעבודה קשה במהלך העשורים האחרונים. אני מבין את השאלות או החששות. אלו תגובות טבעיות המלוות כל שינוי משמעותי. לכן, בית החינוך והמועצה, שמים דגש על התנהלות שקופה ומשתפת- של ההורים, התלמידים והקהילה. אני מפציר בכל אחת ואחד מכם לשאול שאלות ולהתעניין. דלת מנהל התיכון, דלת מנהל מחלקת החינוך והדלת שלי, תמיד פתוחות.

מקרה שקרה

ביום רביעי האחרון, קרתה תקלת מתח גבוה בקרית החינוך שלנו. אחרי בירור מול חברת החשמל שדיווחה על צפי לתיקון רחוק יחסית ואחרי שלא הצליחו לחבר את בתי הספר לגנרטורים חלופיים, החלטנו לסיים את יום הלימודים מוקדם מן הצפוי בשלושת בתי הספר- שני בתי הספר היסודיים ובית החינוך. בגלל תנאי מזג האויר הקיצוניים, מדובר היה בהחלטה הכרחית, אך מטבע הדברים גם מורכבת מאוד. לשמחתי הרבה כל הגורמים המעורבים התגייסו במהרה וכשעה לאחר תחילת התקלה, קרית החינוך שלנו היתה ריקה מתלמידים. אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו להודות מקרב לב לצוות התשתיות במועצה ולמיכאל מנהל החברה הכלכלית, על התפעול המקצועי. למחלקת החינוך על העבודה המהירה, למחלקת הביטחון על הסיוע הרב, למחלקת התחבורה ולאילן העומד בראשה, על ההתגייסות המסורה וללילך מנכ"לית המועצה, שניהלה את כל האירוע בשטח. תודה מיוחדת שמורה למחלקת החינוך החברתי במועצה, להנהגות הישובים ולצוותי החינוך החברתי בישובים, שבמהירות שיא, במסירות ואהבה גדולה, נערכו לקלוט את הילדים בכל השכבות, מוקדם מהצפוי. זה לא מובן מאליו ובהחלט ראוי להערכה.

ממשיכים מאיפה שהפסקנו

ביום ראשון האחרון הושבעה הממשלה ה- 35 של מדינת ישראל. לצד אין ספור הפרשנויות כמו גם הברכות החמות (גם לשר החקלאות החדש, אלון שוסטר, האיש שלנו בירושלים), אני מבקש להזכיר לכולם ובעיקר לחברי הממשלה החדשה, שלפני מספר חודשים לא רב, הגיעו כולם- כל ראשי המפלגות בקואליציה ובאופוזיציה והתחייבו בפנינו, תושבי עוטף עזה ושער הנגב, שיפעלו בממשלה הבאה לקידום האזור במישור הכלכלי, הדמוגרפי והבטחוני. תושבי עוטף עזה הצליחו לעשות את מה שנדמה לפעמים כבלתי אפשרי- לאחד את כל 120 חברי הכנסת תחת הסכמה אחת מרכזית- לייצר שקט, שגרה ושגשוג בעוטף עזה ובשער הנגב בפרט. זה הזמן להזכיר לשרים החדשים, כל אחד במשרדו, את ההתחייבות לקידום פתרונות והחלטות בנושאים השונים. לקדם בניה וקליטת משפחות חדשות, בניית מרכזי הייטק ופיתוח תעסוקה איכותית, לייצר חינוך מצוין ומצטיין לילדנו וכמובן לשמור על השקט, היציבות והשגרה באזור. מגפת הקורונה אמנם קטעה את רצף המאבק, אך השבעת הממשלה החדשה היא הזדמנות מצוינת להמשיך בדיוק מאיפה שהפסקנו.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

הנחיות מתעדכנות כל הזמן
קהילה ברשת- כל התכנים המקוונים שאתם צריכים במועצה, מתעדכנים כל הזמן