{{preheader}}

ערב חג שבועות | 28.5.2020

ביקור מן המניין

ביום שלישי האחרון הגיעו לבקר אותנו, שר הביטחון וראש הממשלה החלופי בני גנץ והשר במשרד הביטחון לעניינים אזרחיים, מיכאל ביטון. אני מעריך מאוד כל שר או פוליטיקאי שמגיע לאזורינו, אך ישנה מידת הערכה גדולה יותר, כשמדובר בביקור שגרתי שאינו מתקיים בזמן או אחרי הסלמה. בשיחתנו, העליתי בפני הגורמים השונים את הצורך שלנו לחיזוק ופיתוח כלכלי. עלינו לדאוג שאזור שער הנגב ועוטף עזה יהפוך למוקד תעסוקתי, כלכלי ותעשייתי חזק. יש לנו את כל המרכיבים והתנאים הנכונים בשביל זה. אנחנו רק צריכים אור ירוק מהממשלה החדשה. עוגנים כלכליים יבטיחו לנו המשך של פיתוח התיישבות, חינוך וקהילה. לשמחתי גנץ פתח את דבריו כשדיבר על האמנה שלנו. הוא חזר על התחייבותו לשמירה על הביטחון שלנו וההתחייבות לפיתוח עוטף עזה מכל הבחינות. השר לעניינים אזרחיים, מיכאל ביטון, גם כן התחייב לייצר ערוץ ישיר לקידום כל הפרויקטים שנועדו לפתח את שער הנגב והאזור כולו. בביקור לקחו חלק גם חברינו לובשי המדים וזו ההזדמנות מצויינת להודות להם על שותפות נדירה ויוצאת דופן. לאלוף הרצי לוי, מפקד פיקוד דרום; תת אלוף אליעזר טולדנו, מפקד אוגדת עזה; סא"ל ניר עוגן, קצין העורף של פיקוד דרום וסא"ל איציק וקנין קצין העורף של אוגדת עזה. אני שמח שגם שר הביטחון זכה ביום שלישי האחרון להכיר את מערכת היחסים המיוחדת שיש לנו עם כוחות הצבא באזור.

צאו לאכול

השבוע, אחרי יותר מחודשיים מורטי עצבים, ירדו ההגבלות והותר לפתוח מסעדות, פאבים ומקומות בילוי. כמובן שכמו כל דבר בזמן קורונה, לא מדובר בעניין פשוט, אך בהחלט מדובר בהחלטה חשובה ומשמחת לבעלי העסקים ובמיוחד בעלי העסקים באזור. הבסיס של כלכלת האזור הוא העסקים קטנים ובינוניים. לצערי, בניגוד לשאר חלקי הארץ, אנחנו כבר חווינו בעבר סגירות פתאומיות וירידה תלולה בהכנסות. המסעדנים של שער הנגב יודעים היטב את המחירים הכבדים של כל יום בו המסעדה סגורה לסועדים. בדיוק בגלל סיבות כאלו ועוד רבות אחרות, דווקא קהילת שער הנגב חייבת להתגייס כדי לנצח את הקורונה, לא רק בתחום הבריאות אלא גם בתחום הכלכלי והחברתי. קהילת העסקים שער הנגב תמשיך ללוות את בעלי העסקים במועצה. גם הפעם, כמו בכל תחום אחר, ננצח יחד. שמחתי לשמוע שכל המסעדות בשער הנגב פתוחות לקהל ואני מפציר בכולכם, לנצל את החג ואת התקופה הקרובה לצאת ולאכול, יחד.

צעד נוסף

כפי שסיפרתי לכם בעבר, אנחנו נמצאים בעיצומו של תהליך משמעותי לקידום השירות לתושב, במסגרתו פתחנו את מוקד המועצה לפניות תושבים, שידרגנו את אתר המועצה ועוד. לכן אני שמח לעדכן את כולם כי השנה, בפעם הראשונה, ניתן להירשם באופן מקוון לבתי הספר בשער הנגב. בשבוע הקרוב יקבלו הורי הילדים העולים לכיתה א' והורי התלמידים העולים לחטיבת הביניים, הודעה ישירות לנייד, דרכה ניתן יהיה להירשם לבתי הספר. במקביל, השבוע התקדמנו צעד נוסף בשיפור ושדרוג השירות לתושב ופיתחנו את האפליקציה החדשה לתושבי שער הנגב. בלחיצת כפתור אחת בנייד, ניתן לפתוח פניה במוקד בכל נושא ועניין. במידת הצורך ניתן אף לצרף תמונות, לצרף מיקום בוויז ועוד. חפשו בחנות האפליקציות בנייד "מועצה אזורית שער הנגב". אפשר להוריד כאן- באייפון וגם באנדרואיד.

מלאו אסמינו בר

בעוד כמה שעות נתכנס כולנו לחגוג את חג השבועות, החג החגיגי ביותר של המרחב הכפרי. כחברה חקלאית, אין משמח יותר מלחגוג את ביכורי התבואה עליה עבדנו ימים ארוכים- בקור ובחום, ביום ובלילה, בשגרה ובעתות חירום. לא מדובר רק בחגיגת התבואה החקלאית, אלא גם בחגיגה קהילתית. קהילת שער הנגב עמלה כל שנה, השנה יותר מתמיד, על יצירה של סולידריות ולכידות. אנו משקיעים בחיזוק החוסן האישי והקהילתי שלנו ובחיזוק הקשרים בתוך הקהילה. אנחנו מתייחסים לצמיחה שלנו בהווה, לחינוך וטיפוח הדור הבא של שער הנגב, בחרדת קודש. משבר הקורונה בחודשיים האחרונים חידד לנו את אשר ידענו כל הזמן- קהילת שער הנגב היא המקום הטוב ביותר לחיות בו. כ- 40,000 דונמים של חיטה יש בשער הנגב, בערך 15% כבר נקצר עד כה. 146 (!!) תינוקות נולדו לנו השנה. מספר מדהים שמשקף יותר מכל את הצמיחה הדמוגרפית, גם בילודה וגם במספר המשפחות הצעירות בשער הנגב. אסמינו ויקבינו מלאים. השכונות שלנו מלאות, כמו גם בתי התינוקות. זהו קציר עמלינו הרב וזאת בהחלט סיבה לחגיגה.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

הנחיות מתעדכנות כל הזמן
קהילה ברשת- כל התכנים המקוונים שאתם צריכים במועצה, מתעדכנים כל הזמן