{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון מאי 2020    نشرة أيار "مايو" 2020         אייר-סיון תש"פ

עוצרות את הסיפוח, עושות שלום!
لا لضم الأراضي، نعم لصنع السلام !

 דוברי הממשלה חוזרים ומצהירים באחרונה על כוונתם להכיל ריבונות (=לספח) על בקעת הירדן בתחילת חודש יולי. החלת ריבונות באופן חד צדדי על בקעת הירדןאו על שטחים נוספים ביהודה ושומרון, תיצור משבר קשה ביחסים עם הרשות הפלסטינית, תפגע במעמדה הבינלאומי של ישראל, עלולה לפגוע בהסכמי השלום של ישראל עם שכנותיה ואף להבעיר את האזור כולו.

מהלך חד צדדי כוחני ללא דיאלוג בין שני צדדים לא מקובל עלינו, הוא פוגע ביכולת ליצירת הבנות לקראת סיום סכסוך, מרחיק את השלום ואת האפשרויות הגלומות בו. 

 גם עכשיו, בעיקר עכשיו
 אנחנו צריכות את תמיכתך!

לתרומה

איך אנחנו פועלות לעצור את הסיפוח ?
ما الذي نفعله لإيقاف ضم الأراضي؟

>>> לקראת הפעילות נגד כוונות הסיפוח, ובהתאם למגבלות הריחוק החברתי, ארחנו בשבועות האחרונים באמצעות זום מומחיות למזרח התיכון, למדיניות ולביטחון. שמענו סקירות על השלכות אפשריות של צעד חד צדדי ומפי ח"כ לשעבר קסניה סבטלובה, ד"ר רונית מרזן ומומחיות אחרות.

>>> השבוע נסעה  קבוצת פעילות לסיור בבקעת הירדן להיכרות עם האזור ועם עמדות תושבי הבקעה הישראלים והפלסטינים כלפי הסיפוח. שמענו נציגים של המתיישבים הישראלים וכן, שוחחנו עם פלסטינים שכנים המקיימים קשרי עבודה וידידות עם התושבים הישראלים.

>>> ביום שלישי ארחנו פאנל מומחיות בנושאי מדיניות, ביטחון והמזרח התיכון על הנושא: לאן יוביל אותנו הסיפוח? 

בפאנל השתתפו פרופ' גבריאלה שלו, פרופ' פרנסיס רדאי, ד"ר שרי אהרוני, פידא נערה טבעוני וד"ר דליה שיינדלין.
הנחתה ענת סרגוסטי. זכינו לשמוע הסברים על השלכות הסיפוח על מעמדה של ישראל באזור ובזירה הבינלאומית ועל תפקידן של נשים בדיונים מדיניים. האירוע היה מרתק! ההקלטה כאן

>>> חוזרות לצמתים, עוצרות את הסיפוח
ביום חמישי הקרוב, 4.6 ב-17:30, נצא שוב לצמתים, נישא שלטים, נשוחח עם הנהגים ונקרא לעצור את הסיפוח ולפתוח במשא ומתן.

שעה וחצי בלבד. מאמץ קטן - ניראות גדולה! הצטרפו אלינו!

לרשימת הצמתים: bit.ly/2HQHTL9

לפרטים תמנע: 050-5943427 או אצל רכזת האזור שלך.

>>> שמרו את התאריך -    18.6.2020   - Save the Date <<<    

ביום חמישי, 18 ביוני, נקיים אירוע שיא רב משתתפים בקמפיין נגד הסיפוח.
פרטים יפורסמו בהמשך

לתרומה לחצו כאן >>>
للتبرع إضغطوا هنا >>>

לתרומה

ערביות ויהודיות רוקמות קשרים
عربيات ويهوديات تنسجن العلاقات

לקראת חג השבועות ועיד אל פיטר נפגשנו חברות התנועה מרמלה, לוד ומודיעין במפגש משולב בבית ובזום במקביל. בבית נהנינו מהמנות שכל אחת הביאה לארוחת החג ולאחריה שוחחנו באמצעות הזום עם הנשים שלא יכלו להגיע. למדנו על עיד אל פיטר מנשות רמלה ולוד ועל חג השבועות מנשות מודיעין. קינחנו בשירה משותפת ובשיעור ריקוד בהנחיית חיתאם.

זה התחיל כמפגש אזורי של חוף הכרמל-מנשה-ואדי ערה, התרחב לנשים מכל הארץ והצטרפה אפילו ר' מדהיישה ברצועת עזה. המפגש התנהל בזום בעברית וערבית. ורד פתחה בברכה דו-לשונית למשתתפות, אנאבל ונאדיה סיפרו על נשים עושות שלום ומנאל קראמאן מאום אל פחם הנחתה סדנת בישול (בתמונה) שהניבה תוצאות טעימות מאוד.

נזכרנו באיפטר הנפלא אצלה בבית בשנה שעברה. שמענו על מקור הרמדאן ומנהגיו מפיה של ר' מדהיישה בתרגומה של חלימה מג'ת. את סבב ההיכרות של מעל 30 משתתפות תרגמה ללא ליאות נאדיה יונס. נפרדנו עם טעם של עוד.

Shalom de France
نساء فرنسيات يدعمن السلام

נשים עושות שלום זוכות לתמיכה רחבה בצרפת. לפחות פעם בחודש אנחנו מקבלות מייל או הודעת עידוד והערכה לתנועה שלנו. משלחות שונות מצרפת שהגיעו ארצה ביקשו להיפגש אתנו ושמחנו לפגוש ולהכיר גברים ונשים בנות דתות, דעות פוליטיות וגילאים שונים (בתמונה, מפגש עם משלחת בני ברית מצרפת שביקרה בארץ לפני כמה חודשים).
ולא רק כאן בישראל, בזכות הנשים התומכות, הצגנו את התנועה כמה פעמים בצרפת, גם בפרלמנט ובסנאט הצרפתי, במפגשים ואירועים שזכו לסיקור תקשורתי ער. בתקופת משבר הקורונה, צרפתיות וצרפתים גילו את תנועת נשים עושות שלום בעקבות הקרנה חוזרת של הסרט התיעודי עלינו  בטלוויזיה הצרפתית.

חברתנו חיה רווה ז"ל
صديقتنا المرحومة حايا رافيه 

חברתנו חיה רווה נפטרה לפני שבוע לאחר מאבק הירואי במחלה קשה. את חיה הכרנו לפני ארבע שנים, כשחיפשנו מתנדבים לצעוד מראש הנקרה לירושלים. היא הגיעה עם מנחם, עם חיוך שובה לב ועיניים טובות. כבר במפגש הראשון ראינו את האור הגדול שקורן ממנה, את האופטימיות, ההומור, ההתגייסות לכל משימה, האמונה בדרך העשייה ובעיקר – רוח טובה ומפרגנת.

חיה ריכזה את צוות פרויקטים ואת צוות קשרי חוץ בתנועת נשים עושות שלום ולכל משימה היתה הראשונה להתנדב, כשמנחם שלה תומך ואוהב. חיה האמינה בעבודת צוות, בשותפות, בהתמדה ובהשקעה בידיעה שרק כך נוכל להתקדם לעבר המטרה שלנו. נמשיך לשאת את הרוח הטובה שהביאה לכל מקום, נחבק את מנחם בן זוגה ואת שושי אחותה, שניהם חברים לדרך ויחד נמשיך ללכת לאורה. נתעודד ונתגבר על הקשיים באמונה גדולה ובהתמדה הנדרשת לריצה למרחקים ארוכים, בדיוק כמו שחיה לימדה אותנו.