{{preheader}}

יום שישי | 12.6.2020

שער הנגב ונגיף הקורונה

השבוע נוכחנו לדעת כמה נגיף הקורונה יכול להיות מתעתע. בסוף השבוע האחרון הובא לידיעת המועצה כי תלמידה בשכבה ט' בבית החינוך שער הנגב אובחנה כחולת קורונה מאומתת. כידוע לכולם, בית החינוך שלנו עבר ללמידה מקוונת כבר כמה ימים קודם לכן, בהחלטה שבדיעבד סייעה לשמור על תלמידי שער הנגב. תלמידי שכבה ט נכנסו לבידוד ביתי מניעתי לשבועיים. בינתיים מי שדואג להם לתעסוקה ולמורל גבוה הם מדריכי החינוך החברתי בישובים השונים בשלל פעילויות מיוחדות, במטרה לשמר את תחושת הביחד.
ביום שני האחרון התבשרנו על ילד חולה קורונה במערכת הגיל הרך של קיבוץ גבים. הגן נסגר, כל אנשי הצוות והפעוטות נכנסו לבידוד ביתי מניעתי ונערכו להם בדיקות קורונה. מרבית הבדיקות- הן של ילדי שכבה ט' בבית החינוך והן של ילדי הגן בגבים, כבר חזרו. אני שמח לעדכן כי עד כה ועד כמה שידוע לנו, שער הנגב נותרה נקייה מקורונה, אך מספיקה התרופפות קטנה או נקודתית בשביל שנאבד את ההישג הזה. לאורך שלושת החודשים האחרונים, הדגשתי את ההתגייסות וההתמודדות הקהילתית שלנו במשבר הקורונה. כמה חשובה הערבות הקהילתית והסולידריות בהתמודדות עם משבר, קל וחומר התמודדות עם מגפה. הסולידריות הקהילתית היא לא רק בתמיכה, לווי והתנדבות אלא גם בשמירה על עצמנו על מנת לשמור על הקהילה. הרשויות בדרום מתמודדות בשבוע האחרון עם הדבקות חדשות ואנחנו חייבים לנקוט משנה בטיחות כדי לשמור לא רק על עצמנו אלא גם על הקהילה כולה. אל תקלו ראש בהנחיות. דווקא עכשיו יש לשמור עליהן ביתר שאת. זאת הסולידריות הקהילתית אליה אנחנו נדרשים. זאת משימתנו כעת.

גאווה מקומית

למי שפספס את השלט בצומת שער הנגב, השנה אנו מציינים בשער הנגב את חודש הגאווה, תחת הסיסמה- "בדיוק כמו שאני, ככה זה טוב". מועצה אזורית שער הנגב שמה לעצמה כעיקרון להיות בית לכל התושבים, בכל הגילאים. שכל ילדה וילד בקהילת שער הנגב ידעו שכאן הם מוגנים ועטופים. המועצה משקיעה משאבים רבים על מנת שכל אחת ואחד יוכל למצוא מקום- בפעילות, בחוגים, האירועים ובתוכניות הלימוד השונות. בעיני זאת גאווה אמיתית וזהו בקצה המזלג חודש הגאווה בשער הנגב. בחינוך החברתי יעברו בחודש בקרוב מערכי תוכן על קבלת האחר ועל הכלת השונות בין בני אדם. אני רוצה להודות לצוות המתנ"ס- למרכז הצעירים, למחלקת התרבות והחינוך החברתי על היוזמה החשובה והובלתה. בהחלט סיבה לגאווה.

משלנו!

ביום רביעי האחרון התבשרנו כי תלמידי כיתה ט' שלנו זכו במקום הראשון (!!) בתחרות המחוזית של ארגון יזמים צעירים ישראל. ארגון יזמים צעירים הפועל בבית החינוך שער הנגב, הוא חלק מארגון בינלאומי בשם JAW שמוביל ומכין בני נוער למנהיגות ויזמות. במסגרת התוכנית התלמידים מקבלים כלים והתנסות מעשית להשתלבות מיטבית בעולם העבודה וההייטק. הרעיון המרכזי הוא הקמה ובניה של חברה, על כל המשתמע מכך- גיוס תקציב, פיתוח מוצר, שיווק וכו'. התלמידים שלנו פיתחו אפליקציה שנקראת "red" למניעת גניבת נשק, המיועדת לכוחות הביטחון. החברה מונה 13 תלמידי שכבה ט' כאשר לכל אחד מהם תפקיד מוגדר. התוכנית מלווה על ידי שרון סייבי, סגנית מנהלת החטיבה התחתונה בבית החינוך. כבוד גדול לדעת שתלמידי שכבה ט', למרות אירועי השבוע האחרון והבידוד בו הם נמצאים, זכו במקום הראשון בתחרות המחוזית מבין 18 בתי ספר שהתחרו. למרות הקורונה - הם ממשיכים לתחרות הארצית שתתקיים בשבוע הבא. בשמי ובשם כולנו- בהצלחה!

לסיכום

ביום רביעי התקיים מפגש של ועדת חינוך המועצתית. הועדה מורכבת מנציגי ציבור, נציגי מליאה, הנהלות מערכות החינוך ונציגי פורום הורים. בישיבה הציג מנהל התיכון, יעקב חדד ביחד עם הנהלת התיכון, את עקרונות התהליך של בית החינוך בשנה החולפת ולשנים הבאות. ניהלנו שיח פתוח שהציף את האתגרים ואת הציפיות. כפי שפירטתי שבוע שעבר באריכות, בית החינוך נמצא בתהליכי שינוי מאתגרים, כשהמועצה נותנת את מלוא התמיכה והרוח הגבית. זהו תהליך משותף של בית החינוך, המועצה והקהילה. אנחנו עוסקים בו באופן אינטנסיבי ובמסירות גדולה. אני מלווה את התהליך באופן אישי ואמשיך לעדכן אתכם.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

12.6

מועצה אזורית שער הנגב

נפתחה ההרשמה לבקשת מלגה של קרן גרשוני לשנת תשפ"א!

12.6

קיבוץ כפר עזה

מיזם חריש- יום היכרות וראיונות

16.6

מתנ"ס שער הנגב

סדנת פוטותרפיה ייחודית עם אלה רסקין