{{preheader}}

יום שישי | 19.6.2020

חם בחממה

אני שמח לחלוק איתכם את ההצלחה של חברת Youtilgent, סטרטאפ שיושב ב SouthUp, החממה הטכנולוגית שלנו. חברת Youtilgent גייסה 1.5 מיליון דולר מקרן ההשקעות Cornerstone Venture ומקרן ההשקעות Tau Ventures, של אוניברסיטת תל אביב. מדובר בהישג גדול שמצטרף לשורת הישגים נוספים של החברה, כגון קבלת שני מענקים מהרשות לחדשנות על סך של 1.5 מיליון. חברת Youtilgent פיתחה מוצר המאפשר לחבר מכשירים שונים של נותני שירות לאינטרנט ובכך לנתח את השימושים באותם מכשירים ואת העדפות היומיומית של הצרכנים. מדובר בכלי שימושי בעל ערך רב לנותני שירות מתחומים רבים. בעזרת הפיתוחים של החברה ניתן להסיק תובנות עסקיות משמעותיות, לסייע לנותני השירות להתמודד עם אתגרים, לשפר את התקשורת עם לקוחותיהם ולהתאים באופן אישי את השירות ללקוח. החברה כבר עורכת פיילוטים עם חברות מובילות בישראל ובעולם כמו חברת קוקה קולה, בן אנד ג'ריס, נסטלה, מי עדן ועוד. חברת Youtilgent נותנת קדימות להעסקת עובדים מהאזור שלנו. נכון להיום היא מעסיקה שמונה עובדים מהאזור ועם המשך התפתחותה היא עתידה לגדול ולגייס עובדים נוספים. אחד היעדים שאני עוסק בו באופן אינטנסיבי הוא קידום תעסוקה איכותית ופיתוח ההייטק באזור. אנו משקיעים המון על מנת לפתח את התעסוקה בשער הנגב ובאזור כולו. SouthUp החממה הטכנולוגית של שער הנגב,, היא ראש החץ שלנו בקידום היעד הזה. הצלחת החממה והחברות היושבות בה, היא הצלחה שלנו ושל האזור כולו. כבוד גדול וגאווה לצוות החממה הטכנולוגית בראשות אלעד יאורי, קרן מגן וחברי הועד המנהל שחר בלקין, אהרל’ה רוטשטיין, גיל שוורצמן, ינינה ברנע, אודי צורי וניר קידר.

מתוך הקהילה ולמען הקהילה

קרן גרשוני פרסמה השבוע את הקול הקורא לחלוקת המלגות של הקרן. לטובת המעטים שאולי עדיין לא מכירים את קרן גרשוני, הקרן מחלקת מלגות הניתנות לתושבי שער הנגב לטובת מיזמים מתחומי התרבות, החינוך, הקהילה והחקלאות. הקרן נוסדה לזכרו של צבי גרשוני ז"ל, ממייסדי קיבוץ ניר עם שנפטר ב1976. צבי ז"ל הגה את הרעיון להקים קרן מלגות מטעם שער הנגב ולמען שער הנגב, אך לא הספיק להוציא את הרעיון לפועל. הקרן שנוסדה כשנה לאחר מותו, היא מפעל ההנצחה שהפך לרבות השנים להיות אבן יסוד של הקהילה שלנו, ומרכיב ייחודי בדי אן איי של שער הנגב. השבוע נפתחה ההרשמה לקבלת מלגות. כל מי שאי פעם חלם על מיזם לטובת הקהילה באחד מתחומי הרוח, התרבות או החקלאות, זאת ההזדמנות של כולם לקבל מקהילת שער הנגב על מנת לתת לקהילת שער הנגב.

לחצו כאן להגשת בקשה למלגה

ממשיכים לבנות

ביום חמישי האחרון נפגשתי יחד עם מהנדס המועצה דניאל סנרמן, שמעון קרן צבי הגזבר ומנהל החכ"ל מיכאל גוטסמן, עם אסנת קימחי, מנהלת המינהל לענייני הכפר במשרד הבינוי והשיכון. אסנת מלווה את שער הנגב כבר שנים רבות והיא שותפה בפיתוח יישובי המועצה. העבודה הצמודה עם אסנת מאפשרת לנו לגבות את הצמיחה הדמוגרפית בתשתיות מותאמות ובניה מואצת המותאמת לביקוש. לפגישה הגענו עם רשימה מפורטת של נושאים שדורשים את טיפולו של משרד השיכון- מתאורת רחוב ועד מבני ציבור. אני סמוך ובטוח שאסנת וצוות המינהל ידאגו שנקבל את המיטב. כמו תמיד, אמשיך לעדכן אתכם בהתפתחויות.

בדלת פתוחה ולב פתוח

אתמול אירחנו אצלנו באיבים את פנינה תמנו שטה, שרת הקליטה והעליה. את הסיור הוביל אשר וקנין, מנהל מרכז הקליטה באיבים. השרה התרשמה מאוד מהנעשה במרכז הקליטה ומהשותפות הפורה והאמיתית שלנו עם הסוכנות היהודית שמפעילה את מרכז הקליטה. יחד סיירנו במרכז, בגינה האקולוגית ובבתי העולים. העליתי בפני השרה את הצורך בשביל הולכי רגל מסודר לרווחת העולים החדשים והיא הבטיחה שמשרד העליה והקליטה יסייע לנו בסוגיה הבהולה. אני רוצה להודות לתושבי איבים על האירוח החם ועל שפתחו לנו את דלתם בנדיבות גדולה. תודה גם לאשר מנהל מרכז הקליטה על הסיור המקיף והמרשים וכמובן לסוכנות היהודית על השותפות ארוכת השנים.

כאן זה בית

אתמול נפרדנו מבוגרי כיתות יב' בבית החינוך שער הנגב. בגלל הגבלות הקורונה, הטקס השנה היה שונה (במתכונת כיתתית), אך ההתרגשות היתה גדולה. בית החינוך שער הנגב הוא עוגן קהילתי בשער הנגב. אליו מגיעים במשך שש שנים תלמידי כל הישובים לא רק כדי ללמוד ולהתחנך אלא גם כדי לקבל את הכלים להפוך להיות בוגרים בעלי דעות עצמאיות, ערכים, סולידריות ואחריות קהילתית. לכלל תלמידי בית החינוך אני מאחל חופשה נעימה. תהנו, תחגגו, תנוחו אחרי שנה לא קונבנציונלית, שמרו על עצמכם ועל חבריכם. תחזרו לספסל הלימודים בעוד כחודשיים בריאים, בטוחים ושמחים. לכם בוגרי יב' היקרים, אני מאחל את כל הטוב שבעולם. אני מסתכל עליכם ורואה את הדור הבא של הקהילה שלנו. מי שבעוד כמה שנים יבנה ויבסס את הישובים שלנו, מי שיבטיח את העתיד של שער הנגב. בפעם הראשונה אתם נכנסים למסע שאין לו סוף, רק התחלה. הלב מתמלא בגאווה למראה הנערים והנערות הנהדרים שלנו, כשהם יוצאים לעולם המבוגרים כבוגרים דעתניים, בעלי סולם ערכים יציב. צוות בית הספר העניק לכם את כל הכלים הדרושים ועכשיו זה הזמן שלכם לבנות עם הכלים האלו, כל מה שתבחרו. תהנו מכל צעד במסע אליו אתם יוצאים. שמרו על עצמכם. אני וקהילת שער הנגב כולה, תמיד פה בשבילכם.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

12.6

מועצה אזורית שער הנגב

נפתחה ההרשמה לבקשת מלגה של קרן גרשוני לשנת תשפ"א!

27.6

אולם דורות

קונצרט מיוחד לסיום עונה

30.6

מתנ"ס שער הנגב

ביתמלאכה ומרכז צעירים בסדנת פוטותרפיה ייחודית עם אלה רסקין

2.7

ישובי שער הנגב

מדע על הבר שער הנגב

6.8

אולם דורות

ערב הוקרה לנשים מנהיגות פורצות דרך בשער הנגב ע"ש מרוה מיזלס