{{preheader}}

יום שישי | 3.7.2020

עושים היסטוריה

השבוע עברנו שלב משמעותי בתהליך מאומץ וחשוב של מושב יכיני. השבוע, אושר שמושב יכיני יהפוך לישוב בעל סמכויות ניהול עצמאיות ומלאות כמו כל יישובי המועצה. בחודש נובמבר התקבלה החלטה בשולחן הועד המקומי, להתחיל בתהליך בקשה להטלת ארנונה יישובית. הבקשה הגיעה אל שולחן המועצה ויחד יצאנו אל המסע אותו הובילו בגאון הוועדים ביכיני לאורך כל הדרך. יחד עם שמעון קרן צבי, גזבר המועצה, ואורן חדד, הפרויקטור הנבחר לליווי הנושא, עבדו הנהלות הישוב והמועצה על מנת לעמוד בכל דרישות משרד הפנים וזאת כדי שמושב יכיני יהיה שווה בסמכות ובאחריות ליתר יישובי המועצה. מדובר בבחירה אמיצה וערכית אשר מחזקת את הקהילה במושב. יחד, בחרה הנהגת מושב יכיני בדרך המשקפת צמיחה ואחריות קהילתית. החובה והזכות לנהל את הישוב באופן עצמאי, מטרתן היא שיפור חיי הקהילה, הצמחת הדור הבא של המושב ומתן יחס הולם לדור המייסדים. יש להחלטה זו השפעה גדולה על עתיד המושב- בתחומי התרבות, הנוי, החינוך, הצמיחה הדמוגרפית ועוד. השבוע הוגשה באופן פורמלי התוכנית המלאה למליאת המועצה, שאישרה אותה פה אחד. אני רוצה להודות לכל חברי הוועדים ובמיוחד לציון חג'בי, יו"ר הועד המוניציפלי ולזכריה חג'בי, יו"ר ועד האגודה, על השותפות הנהדרת. תודה לכל השותפים וכמובן לחברי מליאת המועצה. תושבי יכיני היקרים, השבוע עשיתם היסטוריה של ממש, לא פחות. בחרתם לבנות במו ידיכם את ההווה וחשוב מכך- את העתיד שלכם, של הילדים והילדות שלכם ושל קהילת יכיני.

קהילה בשיא תפארתה

השבוע סיימו בתי הספר היסודיים את שנת הלימודים. זאת היתה שנה מיוחדת במינה ובבית ספר קשת החליטו לסיים את השנה בצורה מיוחדת עוד יותר. ביוזמה של פורום ההורים, בשיתוף צוות בית הספר, החליטו כולם לתרום את כספי מתנת סוף השנה לילדים לקייטנת שמים במים. גאווה גדולה לשמוע שילדי בית הספר קשת הסכימו לוותר על מתנת סוף השנה לטובת תרומה לילדים אחרים מהקהילה. איזו יוזמה מקסימה. מוקדם יותר השנה, תרם גם פורום הורי בית הספר אלונים, את החזרי ההזנה למועדונית שמים במים. בעקבות מספר הסלמות שגררו ביטול ימי לימודים, קיבל כל תלמיד זיכוי על תשלומי ההזנה. ביוזמת פורום ההורים ובשיתוף בית הספר, תרמו ההורים את כספי ההחזר למועדונית. למי שעדיין לא מכיר, קייטנת שמים במים היא מסגרת קיץ, לילדים עם צרכים מיוחדים בשער הנגב והסביבה. את המועדונית שמפעילה את הקייטנה ואת הפעילות לאורך השנה, מנהלת אורלי דורון (כפר עזה) לצד מתנדבים (מבוגרים ונוער) משער הנגב. הבחירה של בתי הספר לתרום ולסייע למועדונית לקיים את הפעילות שלה בקיץ ובשאר חודשי השנה, היא בחירה ראויה וערכית ואני גאה בהם מאוד. זוהי קהילת שער הנגב בשיא תפארתה. תודה לפורום הורי בית ספר קשת ופורום הורי בית ספר אלונים על היוזמה הנהדרת. תודה רבה גם לבתי הספר קשת ואלונים, על שיתוף הפעולה.

הקורונה ואנחנו

ביום שלישי האחרון אובחנה אחת המדריכות בחינוך החברתי של ניר עם (שאינה מתגוררת בקיבוץ) כחולת קורונה מאומתת. בהתאם להנחיות משרד החינוך נכנסו לבידוד כל מי שבא במגע עם המדריכה. צוות צח"י קורונה של קיבוץ ניר עם פעל במהירות ובמקצועיות, במהלך השבוע נדגמו בדיקות למבודדים ועד כה כל הבדיקות שחזרו היו שליליות. כפי שכבר כולנו יודעים, הקורונה פה, היא מעולם לא הלכה. ההערכות וההנחיות למניעת קורונה ילוו אותנו במהלך הקיץ הרוב במגוון פעילויות הקיץ, מסגרות הילדים והאירועים בישובים. המועצה פועלת לסייע לישובים ליישם את ההנחיות. מחלקת החינוך החברתי והמתנ"ס עומלים על לוח פעילויות עשיר, לטובת הילדים שגם הם נאלצים להתמודד עם השגרה החדשה שלנו. חשוב שכולנו נדע- מערך הקיץ והשגרה שלנו, תלויים באחריות האישית והסולידריות של כל אחת ואחד מאיתנו. אני מפציר בכם להמשיך ולשמור על ההנחיות- ריחוק, היגיינה ועטיית מסכה.

יחדיו כל הדרך

בתחילת חודש יוני נפתחו שעריו של מועדון יחדיו אחרי תקופה מאתגרת במיוחד, בה התמודד צוות המועדון עם אתגרי הקורונה והסכנה המוגברת לאוכלוסיית הגיל השלישי. הפעילות נפתחה תחת הנחיות והגבלות שנאכפו באדיקות על ידי הצוות. חוגי הפעילות הגופנית, היצירה והמלאכה חזרו לפעילות במועדון, כמו גם סיירת המתנדבים של שער הנגב שאפשרה הרגשה של שגרה לבאי המועדון. ביצירתיות וחשיבה רבה, הצליח בצוות להסב חלק מהפעילויות לפעילות בתוך הישוב וכך נמנעה יציאה של בני הגיל השלישי מהישובים. תוכנית "ותיקדמי" (תכנית הרצאות לבני הדור השלישי) וחוגי הבוקר לפעילות גופנית, הן רק חלק מהשירותים שהועברו למתכונת יישובית. אני רוצה להודות לחיה ברדמן ולצוות המסור של המועדון שמצליחים לקיים כל בוקר שגרה, בתקופה לא שגרתית בה אנו חיים. היכולת שלנו להמשיך ולדאוג לרווחת דור הותיקים של שער הנגב, היא חשובה מאין כמוה. זהו חלק בלתי נפרד מהסולידריות והלכידות שלנו כקהילה.

לסיכום

בתי הספר היסודיים סיימו השבוע את שנת הלימודים תש"פ. אני מאחל לכל בוגרי כיתות ו' מעבר קל ושמח לבית החינוך שלנו, ולעולים לכיתה א' השתלבות מהירה וטובה. לכל הילדים, ההורים, המורות והמורים- שיהיה לכולנו חופש בטוח ובריא. נפגש כולנו בשנת הלימודים הבאה- שמחים יותר ובוגרים יותר.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

נפתחה ההרשמה לבקשת מלגה של קרן גרשוני לשנת תשפ"א!

10.7

איבים

בגאווה בקהילה

6.8

אולם דורות

ערב הוקרה לנשים מנהיגות פורצות דרך בשער הנגב ע"ש מרוה מיזלס