{{preheader}}

יום שישי | 10.7.2020

למענם

מדי שנה מתכנס כל צוות המרכז ההידרותרפי שער הנגב לערב הוקרה גדול וחגיגי שנערך לכבוד כל מתנדבי המרכז. השנה, בגלל משבר הקורונה, נאלצו בהידרו לפרוס את הערב הגדול למספר מפגשים עם הגבלת כמות המשתתפים, אך זה לא פגע בהתרגשות או בהוקרת העשייה המבורכת של מתנדבי שער הנגב במרכז. ההתנדבות והמתנדבים מהווים את אבן היסוד של המרכז ההידרותרפי. מעבר לתרומה הענקית, ישנה חשיבות גדולה לחיבור בין הקהילה למרכז. קהילת שער הנגב לא רק מקבלת בהידרו שירותים אלא גם מעניקה לו בחזרה. ללא המתנדבים, פעילויות רבות במרכז לא היו יכולות להתקיים. עם השנים הפך המרכז ההידרותרפי למרכיב מרכזי בדי אן אי של הקהילתיות שלנו. הכל בזכות המתנדבים המסורים והמופלאים שמגיעים משער הנגב והסביבה. אני שמח שהקורונה והגבלות משרד הבריאות לא פגעו ביכולת שלנו כקהילה להודות למתנדבים. אני רוצה להודות לצוות המרכז על החשיבה היצירתית וכמובן למתנדבים היקרים שלנו והצוות המדהים, על השותפות ועל העשייה המבורכת. מגיעים לכם את כל הכבוד וההערכה.

כיום פועלים במרכז ההידרותרפי לא פחות מ-70 מתנדבים בכל טווח הגילאים. המתנדבים לוקחים חלק פעיל במגוון פעילויות ומיזמים לאוכלוסיה עם צרכים מיוחדים. שיתופי הפעולה הם רבים ומרשימים במיוחד. במסגרת מועדונית שמים במים, תלמידי בית החינוך שער הנגב מלווים וחונכים מתבגרים על הרצף האוטיסטי בפעילות במים, ביבשה ובקייטנות המתקיימות פעמיים בשנה. בתוכנית "חצב", ילדים מגיל 4-8 על הרצף האוטיסטי מתנדבים כחונכים, תלמידי בית החינוך שער הנגב, ללווי במגוון פעילויות. מתנדבים מבוגרים וסטאג'רים מקורס הידרותרפיה (שמתקיים במרכז) חונכים קבוצת פעילות במים, המיועדת לילדים החולים בדושן. נבחרת שחייני שער הנגב מתנדבים בתחרויות השחייה של הספיישל אולימפיקס (בשיפוט, ארגון, אימון ועוד). קבוצת הריצה האתגרית של שער הנגב מארגנת את מרוץ "זזים" עם שמיים במים. בני הגיל השלישי בשער הנגב מתנדבים בקייטנת שמים במים וכן בפעילות בחדר הכושר עם מכינת כנפיים (המיועדת לצעירים עם מוגבלויות). נשות שער הנגב, מכל טווח הגילאים, מתנדבות בפעילות הילדים על הרצף האוטיסטי ומסייעות להורים גם בפעולות ההתארגנות של הילדים ובכך למעשה מפנות להם זמן לעצמם ולמפגשי התמיכה המיועדים להורים של ילדים עם מוגבלויות. מי שמנצחות על המערך המרשים והמכובד, הן אורלי דורון (אחראית על כלל המתנדבים), לימור (רכזת אדמיניסטרטיבית של ההתנדבות), אנדריאה (התנדבות הסטאג'רים מקורס ההידרותרפיה), רוויטל (מתנדבים בפרויקט כנפיים ובית לחיים) וכמובן מיה זילברבוש רכזת ההתנדבות במועצה. אם אתם רוצים להצטרף למשפחת המתנדבים של המרכז ההידרותרפי- צוות המרכז וקהילת שער הנגב כולה צריכים אתכם. מוזמנים לפנות לאורלי- 0506491938

שותף חדש

ביום רביעי האחרון נפגשתי עם מפקד פיקוד העורף החדש, אלוף אורי גורדין. במהלך הפגישה שוחחנו על ההישגים הרבים אליהם הגענו בשנתיים האחרונות- עשרות מיגוניות הוצבו בישובים ובשטחים הציבוריים במועצה, מיגון צירי התנועה והקשר החזק שלנו עם גורמי הצבא בגזרתנו. הצגתי לאלוף גם את האתגרים שלנו, בהם אני מתכוון לעסוק באינטנסיביות- מיגון נופי של צירי התנועה לצד שביל ממוגן לרוכבי אופניים, חישופי שטח והגדלה של מרכיבי הביטחון לישובים העורפיים. האלוף שמע על המוכנות הגבוהה שלנו לתרחישי חירום- לא רק הסלמות אלא גם בכל הנוגע להתפשטות נגיף הקורונה. בביקור לקחו חלק גם ראש מחלקת מיגון, אלוף-משנה דודו עבאדא, ראש ענף עורף בפיקוד הדרום, סגן-אלוף ניר עוגן וסא"ל איציק וקנין קצין העורף של אוגדת עזה. אני רוצה להודות למחלקת הביטחון שלנו על ארגון האירוע המכבד. בסיכום פגישתנו ציין גורדין את ההתרשמות שלו מהחשיבות הגבוהה שאנו מעניקים לחיזוק החוסן- האישי והקהילתי. הוא הוסיף שכל אזרח במדינת ישראל צריך להיות גאה בכך. זוהי תמצית העבודה שלנו כאן. אני מודה לאלוף אורי גורדין על המילים המרגשות ועל הביקור.

הקורונה ואנחנו

כמו כולם, גם אנחנו קיבלנו את ההנחיות החדשות של משרד הבריאות ומיד פתחנו בשיח מול הנהלות הישובים כיצד נערכים אליהן. זמן לא רב אחר כך התקבלה החלטה אצל הרופאה המחוזית לסגור את הבריכות בישובים. אני מודע היטב לקושי שקיים סביב ההנחיה, דווקא עכשיו באמצע הקיץ. אנחנו פועלים על פי הנחיות משרד הבריאות ונמצאים בשיח מתמיד וישיר עם הרופאה המחוזית. במקביל ישנו ניסיון של מרכז המועצות האזוריות להחריג את הבריכות היישוביות כדי שתוכלנה להיפתח. כמובן שנעדכן בכל התפתחות. מועצה אזורית שער הנגב הוגדרה על ידי משרד הבריאות כמועצה ירוקה. זהו הישג אדיר, יוצא דופן וכל כך לא מובן מאליו! זהו הישג משותף לכולנו שנובע מההתנהגות האחראית והסולידרית של התושבים והנהגות הישובים. אנחנו חייבים לשמור על ההישג הזה. שמירה על ההנחיות, גם כשהן מורכבות ולא פשוטות, היא הדרך היחידה לשמור על שער הנגב נקיה מקורונה. הדרך היחידה לשמור על הבריאות שלנו, של המשפחה שלנו ושל הקהילות.

המאבק של כולנו

ביום ראשון האחרון יצאו כל העובדות והעובדים הסוציאליים לשביתה, במחאה על תנאיי העסקתם. גם אצלנו במחלקה לשירותים חברתיים יצאו העובדות והעובדים לשביתה. עבודת המחלקה לשירותים חברתיים בשער הנגב שזורה כחוט השני בכל תהליך, הצלחה, הישג או התמודדות של קהילת שער הנגב. בראש ובראשונה בחירום, אך לא רק. העו"סיות ממלאות תפקיד מרכזי גם בלווי הישובים, קידום והכלה של אנשים וילדים עם צרכים מיוחדים, קשישים ועוד תחומים רבים אחרים. אין ספק שמגיע להם הרבה יותר. לנו בשער הנגב, בעוטף עזה ובכלל, מגיע עו"סיות שמקבלות יותר. זהו אינטרס של החברה הישראלית. עובדות ועובדים סוציאליים בשער הנגב- המועצה כאן לגבות אתכם במאבקכם הצודק.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

נפתחה ההרשמה לבקשת מלגה של קרן גרשוני לשנת תשפ"א!

10.7

איבים

בגאווה בקהילה

6.8

אולם דורות

ערב הוקרה לנשים מנהיגות פורצות דרך בשער הנגב ע"ש מרוה מיזלס