{{preheader}}

יום שישי | 17.7.2020

הקורונה ואנחנו

בשבוע האחרון אובחנו שלושה מתושבי שער הנגב בקורונה. מדובר בשלושה מקרים שאינם קשורים ולשמחתי הרבה, מטופלים היטב בתוך הקהילות- הן מבחינת קטיעת שרשרת ההדבקה והן מבחינת התמיכה החברתית והקהילתית. למעשה, אנו עדים לראשונה מזה זמן רב, לעליה במספר החולים. גם אם מדובר בעליה מינורית וקטנה, זה מספיק בשביל להדליק נורות אזהרה. מגמת העליה בתחלואת הקורונה ברחבי הארץ, מדאיגה את כולנו. הממשלה אישרה אמש שורת הגבלות חדשות שאנחנו עוד לומדים את המשמעויות שלהן בשער הנגב ובייחוד את משמעותה של סגירת מערכות החינוך בישובים. המועצה עובדת בשיתוף פעולה עם הישובים ואנחנו נחושים לנסות ולהעמיד מסגרות לילדים ושגרה בישובים, תוך שמירה על ההגבלות ובאחריות גדולה כלפי קהילת שער הנגב. אסור לנו לנוח על זרי הדפנה. המשימה שלנו היא למנוע תחלואה נוספת. יחד נמשיך לשמור על הסולידריות הגבוהה שמאפיינת אותנו. זהו הזמן לנהוג באחריות לטובת בריאותנו, בריאות המשפחה והקהילות.

את המנגינה הזו אי אפשר להפסיק

בימים אלה מסתיימת עוד שנה של פעילות ענפה בקונסרבטוריון שער הנגב. הקורונה אמנם קטעה לרגע את העשייה המוזיקלית, אבל לשמחתנו החודש אושרה החזרה לפעילות והתלמידים נהרו בהמוניהם בחזרה לשיעורים הפרטניים, להרכבי הנגינה והמקהלות. למרות השנה המאתגרת, סיימנו סבב של קונצרטים בכל 11 הישובים בגני הילדים. סך הכל נחשפו כ- 500 ילדים בגילאי שנה עד שש, למוסיקה המיוחדת של תלמידי הקונסרבטוריון. לאחרונה סיכמנו את הפעילות במסגרת בית הספר המנגן, בה תלמידי כיתות ג ו- ד' (כ- 300 תלמידים) למדו לנגן על מגוון רחב של כלי נגינה. מדובר בשיתוף פעולה עם בית הספר אלונים שנמשך כבר קרוב ל- 20 שנה, כאשר בשנת תשפ"א יצטרף גם בית הספר קשת לחגיגה. את השנה המיוחדת חתם קונצרט חגיגי לזכרו של עידן גפן ז"ל בו הופיעו מיטב הרכבי הנגינה והמקהלות שלנו. הקונצרט צולם והוקלט באולפן הקהילתי של שער הנגב, ע"ש בועז גרימן ז"ל. בימים הקרובים ישודר לכל הקהילה. הקונסרבטוריון שלנו הוא מהטובים והאיכותיים בארץ. למעשה, היינו אמורים לארח השנה, בשידור ישיר, את תחרות רובינשטיין המפורסמת לפסנתרנים מכל העולם. לצערי, כמו הרבה אירועים אחרים, הקורונה שינתה את תוכניותינו. אני מקווה שבקרוב יקבע מועד חלופי. אני רוצה להודות לנטע בן אשר מנהלת הקונסרבטוריון, למתנ"ס שער הנגב, למורים ולתלמידים המסורים ומוכשרים שלנו.

היסטוריה ותיירות

ביום שני האחרון נפגשתי עם נציגי הרשות לשימור אתרים ונציגי קיבוץ ניר עם, כדי לדון במהלך השיקום של אתר מוזאון המים בניר עם ולקראת תהליך של גיוס שותפים ותקציבים לשיפוצו. שרון אוצרת התערוכה במוזאון הציגה יחד עם נציגי חברת גרופה, החברה המתכננת, רעיונות לחידוש האתר. מתקנים חדשים במתחם, משחקים אינטרקטיביים ומסלולי הליכה שמלמדים על ההיסטוריה של המקום, כל אלו רק חלק מהאטרקציות החדשות שתוקמנה במקום, בנוסף כמובן, לכניסה המרשימה למאגר המים. המוזיאון מספר את סיפור הגנת הנגב בתקופה שקדמה למלחמת השחרור ואת סיפורו של קו המים שנחפר בניר עם ב- 47', בזכותו יכולים היו יישובי הנגב לעלות על הקרקע. המוזאון קודם במשך שנים ע״י ניסן צורי ז"ל, ממייסדי קיבוץ ניר עם, שמשפחתו היא חלק פעיל בהנהלת המוזאון. מוזאון המים והביטחון בניר עם הפך עם השנים לנקודה תיירותית משמעותית במרחב שלנו ולצערי בשנים האחרונות נסגר בגלל מצבו הפיזי. השדרוג צפוי להפוך אותו לאחד ממוקדי התיירות ההיסטורית המרשימים באזור. התהליך אמנם ארוך והוא רק התחיל, אבל אנחנו יצאנו לדרך.

תודה

שביתת העובדות והעובדים הסוציאליים נמשכת כבר שבועיים. כפי שכתבתי בשבוע שעבר, בשער הנגב, מחלקת השירותים החברתיים תופסת מקום מרכזי. השפעתם של העובדים הסוציאלים ניכרת בכל פינה במועצה. כדי להודות לעובדי ועובדות המחלקה, וכדי לתמוך בהם במאבקם הצודק לתנאי העסקה ראויים, החלטנו להפיק סרטון קצר שממחיש בצורה הטובה ביותר את התמיכה הרחבה של כל קהילת שער הנגב בעובדות ועובדים הסוציאליים של שער הנגב. בגאווה גדולה אני משתף אותו איתכם. בתקווה שבקרוב עבודתם הקשה של העובדים הסוציאליים בישראל, תקבל תגמול ראוי ונכון יותר.

לחצו כאן כדי לצפות בסרטון

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

נפתחה ההרשמה לבקשת מלגה של קרן גרשוני לשנת תשפ"א!

6.8

אולם דורות

ערב הוקרה לנשים מנהיגות פורצות דרך בשער הנגב ע"ש מרוה מיזלס