{{preheader}}

יום שישי | 24.7.2020

שותפות היסטורית

לאחר זמן רב ובשעה טובה, אני שמח לבשר ששר הפנים, ח״כ אריה דרעי, אישר את הסכם וועדת הגבולות שבנינו יחד- שער הנגב ושדרות. הסכם הגבולות מאפשר פיתוח אזורי תעשייה ותעסוקה איכותית, לצד חיזוק העיר שדרות ושער הנגב. בנוסף הוא מעגן את שיתוף הפעולה בין הרשויות לטובת פיתוח האזור כולו. מועצה אזורית שער הנגב והעיר שדרות קשרו קשר היסטורי יחד, על מנת לקדם את האינטרסים המשותפים שלנו- המרחב הכפרי לצד המרחב העירוני. ככה אנחנו נהנים האחד מיתרונותיו של השני. בתחילת השבוע נפגשתי עם ראש עיריית שדרות, אלון דוידי ויחד הרמנו כוסית לכבוד חתימת ההסכם ההיסטורי. אני רוצה להודות לאלון שוסטר, ראש המועצה הקודם ושר החקלאות הנוכחי, שהוביל את ההסכם הגבולות, תוך אחריות וראיה רחבה לטובת האזור כולו. תודה לשותפים המרכזיים בעבודה- דניאל סנרמן, מהנדס המועצה ושמעון קרן צבי, גזבר המועצה. תודה להנהגות הישובים שעבדו איתנו בשיתוף פעולה וכמובן לאלון דוידי ראש עיריית שדרות, על הדרך שעשינו יחד בעבר ועוד נעשה בעתיד.

אשריי המאמין

בשעה טובה, החלו העבודות על בנית הרמזור בצומת ניר עם. אחרי שהצלחנו לנצח את כל הביורוקרטיה, ולפצח את כל החסמים שעמדו בדרכנו, התבשרנו לפני מספר שבועות על אישורו של צו תחילת העבודה במקום. השבוע הגיעו המשאיות וניתן לראות כבר את העבודה בשטח. זוהי בשורה משמחת לכל תושבי שער הנגב ולתושבי ניר עם בפרט. בנוסף, אני שמח לבשר שקיבלנו אישור רשמי לבניה של שני כיכרות חדשים- בכניסה לקרית החינוך ובכניסה לאזור התעשיה שער הנגב. יש פרויקטים נוספים שנמצאים בשלבים שונים של אישור- רמזור בכניסה ליכיני, הסדרת צומת גבים, אי התנועה במפלסים ועוד. צוות המועצה ואני דוחפים בכל הכוח על מנת לקדם את מפת הדרכים החדשה במרחב שער הנגב. כולי תקווה שבקרוב הכבישים והצמתים יראו אחרת. הרמזור החדש בניר עם הוא רק סנונית ראשונה, מרגשת מאוד. תושבי ניר עם תתחדשו!

מתגייסים להגברת המודעות

בימים האחרונים, כמו בכל שנה בעונת הקיץ, אנחנו שומעים על מקרים רבים של שכיחת ילדים ברכב. לאחר מחשבות רבות כיצד ניתן לעלות את המודעות בנושא, החלטנו במועצה להצטרף למבצע הארצי "לא שוכחים ילדים ברכב" בתקווה שנוכל להגביר את המודעות בקרב התושבים ואולי אפילו למנוע מקרים של שכיחת ילד ברכב בעתיד- בשער הנגב ובכלל. במסגרת הפרויקט יתלו בימים הקרובים שלטים במרחב הציבורי ונציגי מחלקת הביטחון יחלקו מחזיקי מפתחות עם תזכורות בכניסה לגני הילדים בישובים. אני רוצה להודות מכל ליבי לשוטר הקהילתי שלנו, רס"מ יהודה אהרוני, על היוזמה וההובלה של הפרויקט, למחלקת הביטחון וקב"ט המועצה אייל חג'בי, על קידומו. תודה גם להנהלת מחוז דרום של הרלב"ד על שיתוף הפעולה. אסון כזה יכול לקרות לכל אחד ואחת מאיתנו. על המועצה והקהילה מוטלת האחריות לוודא שזה לא יקרה.

שירות חדש

השבוע התקדמנו צעד נוסף ומשמעותי בתהליך שירות לתושב במועצה. אחרי השקת והפעלת המוקד המועצתי, אנחנו פותחים השבוע שירות חדש- גם ירוק וגם חסכוני. שירות 'בא-לה מכולה' שמאפשר הצבה, פינוי, טיפול והטמנה של פסולת בניין, במחיר מסובסד והזול ביותר בשוק. השירות הוא תוצר של שיתוף פעולה בין האגף המוניציפלי במועצה לבין אשכול נגב מערבי, שפועל בסיוע המשרד להגנת הסביבה על מנת למזער ככל שניתן את תופעת השלכת פסולת הבניין הפיראטית. לצערי, השטחים הירוקים והפתוחים של שער הנגב סובלים מהשלכה פיראטית של פסולת בניין. בהעדר טיפול והטמנה נכונים, הפסולת מזהמת את הקרקע, את מי התהום, פוגעת בבעלי החיים ובאיכות חיינו. כל זה בנוסף כמובן, לפגיעה האסתטית בשטחים הפתוחים והחקלאיים של שער הנגב. השירות החדש זמין כבר עכשיו, גם לתושבים וגם לישובים, וניתן להזמינו דרך אתר המועצה- תחת האגף המוניציפלי (כאן). השותפות שלנו באשכול נגב מערבי ממשיכה להניב פירות מהם נהנים כל תושבי ובאי שער הנגב. אני רוצה להודות לכל העוסקים במלאכה באשכול נגב מערבי. תודה גם לאגף המוניציפלי במועצה, על ההובלה של הפרויקט ושל כל תהליך השירות המוניציפלי לתושב. עוד דברים טובים בדרך.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

נפתחה ההרשמה לבקשת מלגה של קרן גרשוני לשנת תשפ"א!