{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון יולי 2020         آب ٢٠٢٠           תמוז-אב תש"פ

גל המחאות הולך ומתגבר...
موجة الاحتجاج تعلو وتتضخم

משבר הקורונה חשף כשלים בתהליכי קבלת ההחלטות אשר פגעו ברווחה ובבריאות של כולנו. אנחנו מודאגות גם מערעור מרכיבי הדמוקרטיה ומהדרת נשים ממוקדי קבלת החלטות, אפילו מקבינט הקורונה!

ואנחנו ממשיכות לפעול בזמנים סוערים אלה
ونحن نكمل المسيرة في هذا الزمن العاصف

  • לחיזוק קשרים של סולידריות בין קבוצות שונות, לקידום השתתפות נשים ועידודן לקחת תפקידי הובלה
  • להגנה על נשים, לשמירת זכויותיהן בכל התחומים
  • לשיפור תהליכי קבלת החלטות באמצעות חוק חלופות מדיניות. ניהול משבר הקורונה משקף את הכשלים שזיהינו בנושאי שלום וביטחון
  • פעלנו ונמשיך לפעול באופן יזום בכל מקום שבו הפגיעה בדמוקרטיה נוגעת לסדר היום של התנועה ולאפשרותה לפעול. נגן על השוויון, על חופש הביטוי ועל חופש המחאה
תרמו לנשים עושות שלום

אקטיביסטיות מהכורסא - מאירות הזדמנויות לשלום
تسليط الاضواء واعطاء فرص السلام من قبل نساء يصنعن السلام

תכניות הסיפוח ירדו לפי שעה מכותרות העיתונים אך לא ירדו מהפרק. שדולת ארץ ישראל הגישה באחרונה הצעת חוק להחלת ריבונות בשטחי יהודה ושומרון! אנחנו בנשים עושות שלום לא ניתן לתכנית הרעה הזאת לקרום עור וגידים. צוות אקטיביסטיות מהמקלדת כותבות לחברות ולחברי הכנסת, מפצירות בהן ובהם ללמוד את הנושא ומפנות אותם לחוברת המומחיות שפרסמנו באחרונה על הסיפוח. חברות אחרות כותבות לאנשי תקשורת ומציעות להם ולהן להציג פחות אירועים של הסתה ושנאה ולחשוף יותר את שפע הקשרים החברתיים והכלכליים שנרקמים בין חילונים וחרדים, בין יהודים וערבים, ובעיקר בימי קורונה.                            

מדברות שלום בוועדות הכנסת
حديث عن السلام في لجان البرلمان

אחרי שנה וחצי של השבתה (דצמבר 2018 - מאי 2020) חזרו ועדות הכנסת לעבוד והן פועלות במרץ רב. מרבית הדיונים המתקיימים בימים אלה (לעיתים עשרות ביום!) עוסקים בהתמודדות עם משבר הקורונה אולם פה ושם מתכנסות הוועדות לדיון מעמיק בנושאים חשובים אחרים.

בוועדה לביקורת המדינה התקיים דיון בדוחות ביקורת על תהליכי קבלת ההחלטות בקבינט, בהכנות לסיפוח כשהסיפוח היה על סדר היום. יעל אדמי ותמי יקירה שייצגו אותנו הציגו לחברי הוועדה את הצעת חוק החלופות שבא להסדיר, בשגרה ובחירום, תהליכי קבלת החלטות מסודרים ושקופים בנושאים של ביטחון ושלום. האזינו לדברי יעל בוועדה בלחיצה על הסרטון ולדבריה של של תמי בערוץ הכנסת כאן .

ועדת החינוך של הכנסת דנה לבקשת ח"כ עופר כסיף ב"העלמה והשתקה של הסכסוך הישראלי – פלסטיני בספרי הלימוד הישראליים". לדברי ח"כ כסיף, בספרי הלימוד במערכת החינוך הישראלית יש הכחשה של הכיבוש והשתקה של דעות שאינן מתיישבות עם דעות השלטון. רני יבין שייצגה אותנו בדיון זה שאלה מדוע כל צד מעלים ומכחיש את הצד השני. מערכת החינוך אמורה לקדם הכרה וכבוד לתרבות ולמורשת של כל קבוצות האוכלוסיה ואלה יאפשרו הנחלת ערכים של סובלנות ופלורליזם. לחצו על הסרטון לשמוע את דבריה של רני.

קיום משותף ויזמות נשית בגליל המערבי
وجود مشترك ومبادرات نسائية مشتركة في الجليل الاعلى

באזור הגליל המערבי מתקיימת כבר כמה שנים פעילות משותפת של נשים יהודיות, דרוזיות, מוסלמיות ונוצריות. לפני חודשיים סיפרנו כאן על קבוצת נעימה והפעם על מעגל קפה נור בג'וליס, אחד ממעגלי השיח הערבי-יהודי שפועלים באזור. המעגל הוקם בפברואר 2019 במטרה לעסוק במשמעותה של פעילות נשים והשפעתה במרחב הקהילתי ציבורי, בעידודן של נדיה חמדאן, יו"ר נעמת מרכז הגליל וקטיה קרינר רכזת הדיאלוג בנס-עמים...". קראו את הפוסט של אירית פילמוס על הנשים היזמיות שהשתתפו בו החודש.

כשהכל מסביב רותח אנחנו על המפה! 
بينما الوضع في غليان نحن على الخريطة الاجتماعية

ב-6 באוגוסט, 17:30-19:00

אנחנו שוב בצמתים (גאות על הבכורה שלנו ביציאה למרחב הציבורי...) גאות בדגלי הטורקיז, גאות בעקביות ובמסרים שלנו: כן לשלום בינינו ובין שכנינו, כן לשוויון ולדמוקרטיה, לא להסתה, כן לשילוב נשים במוקדי קבלת החלטות. כן לשלום ולא למלחמה, למען עתיד ילדינו, כי יכול להיות כאן אחרת....

הצטרפו אלינו!

רשימת הצמתים והרכזות כאן
לפרטים: תמנע 050-5943427

ענת נגב - אישה עושה שלום
عنان نغف - امراءة تصنع السلام

התנועה שלנו מזוהה בציבור עם עיצוב מקצועי בצבעי לבן וטורקיז (עם נגיעות ורודות). הכירו את האישה המוכשרת מאחורי הפרסומים האלה. "כשהגעתי לתנועה היה לנו רק לוגו. בעבודת נמלים עקשנית ומתמידה, ועם עזרה מתחלפת במשך השנים, הצלחתי לבנות קו מובהק של עיצוב שכל הרואה אותו מקשר אותו מיד לנשים עושות שלום. זו עבודה מתמשכת, כפוית טובה, לעיתים ולא דמוקרטית שהתוצאה שלה משתלמת וחשובה.

קראו עוד על הקריירה המרשימה של ענת ועל תרומתה לקידום המסרים שלנו.