{{preheader}}

יום שישי | 14.8.2020

לשמור על הבית

טרור בלוני התבערה והנפץ חזר לחיינו. בשבוע האחרון פרצו עשרות שריפות ברחבי עוטף עזה, לא מעט מהן בשער הנגב. בנוסף, מספר בלונים עם פריטים חשודים אותרו בתוך הישובים. גם הפעם, בדיוק כמו בפעמים קודמות, תושבי שער הנגב לא נשארו אדישים למראות השדות השרופים והתנדבו לסייע. כוחות מתנדבים גדולים של צח"י, סיירות כיבוי אש ישוביות, חקלאים ותושבים יצאו לשטחים במהירות ובמסירות לסייע לכבות את השריפות, לצד כוחות הצבא וכיבוי האש. לעיתים, הפעולה המהירה, מנעה התפשטות וסיכון של בתים או תושבים. כל פעם מחדש אני נפעם מהכוחות הגדולים שלנו כקהילה. לצד הכאב והכעס על מראה השטחים שעולים באש, אני מתרגש גם מהמראות בשטח- מהמאבק שלנו לשמור על הבית שלנו, על האדמה והפרנסה שלנו כהתיישבות חקלאית. אני רוצה להודות ללוחמי האש ולחיילי צה"ל בשם תושבי שער הנגב שפועלים בימים האחרונים לשמור לא רק על הביטחון, אלא גם על תחושת הביטחון שלנו. תודה רבה למחלקת הביטחון שלנו ולרבש"צים בישובים על העבודה המסורה והזמינות הגבוהה, יחד עם כל מתנדבי שער הנגב בחירום ובשגרה. אתם הכוח האמיתי, המגן ושומר על לב הקהילה. אזכיר שאנחנו בעיצומו של החופש הגדול. ילדים רבים בבית ובקרוב גם גני הילדים יצאו לימי הערכות. זה הזמן שלנו, ההורים, לוודא שוב, שילדינו יודעים מה לעשות כאשר מאתרים חפץ חשוד- להתרחק ולקרוא למבוגר קרוב/רבש"צ/משטרה. כמובן שכל מי שמרגיש צורך לשאול או להתייעץ, מוזמן לפנות למוקד המועצה, למרכז החוסן ולגורמי הרווחה ביישובים.

קרדיט תמונה: טום דננברג

קהילה גם מהמסך

ביום שלישי האחרון לקחתי חלק באירוע לציון עשור לטלויזה הקהילתית של שער הנגב. למי שעדיין לא מכיר, מדובר במיזם קהילתי מקסים של כמה חברים, צעירים בנפשם וברוחם, שלקחו על עצמם לפני עשר שנים, לייצר כתבות וידאו על הנעשה במועצה ויישוביה. הקבוצה- יוקי גלעד (גבים), אריה דותן (נחל עוז), חיים ליבנה (נחל עוז), חיים בוגנים (שדרות), קלוק סער (גבים) וצביה בר נתן (ברור חיל). כולם מוותיקי שער הנגב, מייצרים כל חודש, במקצועיות ומסירות אין קץ, מהדורות שלמות של חדשות שער הנגב שמשודרות בערוץ המקומי (ערוץ 98). היה לי כבוד גדול לסגור איתם מעגל מרגש- לפני עשור הקמנו יחד, דרור מיוחס ז"ל ואני, את פרויקט דולפינים, במסגרתו הוקם ותוקצב המיזם. השבוע חגגתי עשור לטלויזיה הקהילתית- מיזם שהתחיל בדולפינים והפך לפרויקט דגל מרשים, שפועל תחת מועדון יחדיו. הטלויזיה הקהילתית נתמכה לאורך השנים על ידי משרד התקשורת אך גם מכוחות פנים קהילתיים ומרגשים, כמו קרן גרשוני, מפעל כפרית בכפר עזה ובני הזוג- איציק ורונית איפרגן, שמעניקים לקבוצה ייעוץ ולווי מקצועי. הייחוד של מיזם הטלויזיה הקהילתית טמון בעובדה שהחבורה הייחודית הזו, עושה הכל בהתנדבות ומתוך אהבה גדולה לשער הנגב. זוהי עדות מנצחת לכך שאצלנו המתנדבים הם כוח אמיתי והם המניע של העשייה הקהילתית שלנו. ולמי מכם שעדיין לא צפה באחת המהדורות, אני מזמין אתכם לצפות בכתבה האחרונה על ההתמודדות בימי הקורונה.

ניתן לצפות בכתבה כאן

משנים את המרחב

כחלק משדרוג ושיפור התשתיות במרחב המועצה, השבוע התחילו העבודות באזור התעשייה שער הנגב. אזור התעשייה שלנו סבל בשנים האחרונות מקיפאון בפיתוח. האזור מהווה בית לחברות גדולות וחזקות בשוק, שמעסיקות רבים מתושבי האזור. יחד עם זאת, נדרשת עבודה רבה לשדרוג התשתיות והפיכתן לתשתיות חכמות וטובות יותר. לאחר עבודה מאומצת וממוקדת לקידום הפרויקט, אני שמח לבשר כי השבוע התחילו העבודות באופן רשמי, במסגרתן תשודרגנה התשתיות של המפעלים (מים וחשמל), דרכי הגישה, הכבישים והחניות. אני רוצה להודות למחלקת ההנדסה שלנו על הובלת הפרויקט. תודה גם לינינה ברנע, מנהלת איזור התעשיה ולחברה הכלכלית שלנו, על הטיפול המהיר והמקצועי. אזור התעשייה שלנו הוא עוגן מרכזי, שמייצג את ההיסטוריה הענפה והמכובדת של מפעלי שער הנגב המיתולוגיים, ובו בעת משמש בסיס לפיתוח העתידי של אזור "לב העוטף"- פארק הייטק שיספק תעסוקה איכותית לכל אזור הנגב המערבי. העבודות שהתחילו השבוע הן צעד ראשון. המלאכה רבה והזרוע עודנה נטויה.

לסיום

עמותת התיירות שקמה בשור יצאה בקמפיין חדש לחיזוק עסקי עוטף עזה והאזור. במסגרת הקמפיין, העמותה תסבסד עשרות פעילויות, אירועים, מוצרים ומנות במסעדות, כך שיוצעו במחיר של 10 שקלים בלבד לקהל הרחב. מדובר במעשה של סולידריות קהילתית בזמן קורונה, שמבטא בצורה הטובה ביותר את המטרה שלשמה הקמנו יחד, חמש הרשויות של צפון הנגב, את עמותת התיירות שקמה בשור. אני מזמין את כולם להכנס לאתר ולהזמין מקומות בשלל הפעילויות המסובסדות.

ניתן להכנס לאתר כאן

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

נפתחה ההרשמה לבקשת מלגה של קרן גרשוני לשנת תשפ"א!