{{preheader}}

יום שישי | 21.8.2020

על סדר היום

השבוע נפגשתי עם ח"כים ושרים רבים מכל קצוות הקשת הפוליטית, שהגיעו אלינו על מנת להביע הזדהות ודאגה. לשמחתי, יצא לי להכיר חברי כנסת רבים, חלקם חדשים, שזהו הביקור הראשון שלהם בגזרה שלנו. כולם נרתמו לסייע, כל אחד בתחומו, לקדם נושאים שחשובים לנו. סיירתי איתם ברחבי המועצה ובאתרים שנפגעו בשבועות האחרונים באירועי השריפות ובלוני הנפץ. כולם בלי יוצא מן הכלל, התרשמו והתפעלו מהחוסן האישי והקהילתי שלנו ומהנעשה במועצה- מהבניה המואצת, תוכניות הפיתוח הכלכלי והתעסוקתי, מרכז החוסן שלנו ועוד. לכולם הבהרתי שחוסנה של הקהילה בשער הנגב תלוי גם ביכולתה של הממשלה להבטיח שקט לאזור ותוכנית אסטרטגית ברורה שאינה תלויה על בלימה בימים של חוסר יציבות פוליטית.
בשער הנגב קורים דברים נפלאים ומרשימים, גם ברמה המקומית וגם ברמה הבינלאומית. אני שמח שהצלחנו לרתום לחזוננו עוד ממקבלי ההחלטות בישראל - אני מקווה שכך נוכל להבטיח את עזרתם באתגרים הקשים שלפנינו.

מדריך ליום

במושב יכיני החליטו להקדיש את כל חודש אוגוסט לבני ובנות הנוער. שיתוף פעולה של המושב עם מחלקות המועצה הרלוונטיות יצר תכניה עשירה במיוחד. מסע אופניים ופעילות שהעבירו אמהות המושב בנושא אורח חיים בריא ותזונה נכונה, אלו רק חלק ממה שעברו החודש והכל בהתנדבות. בני הנוער יפגשו עם רס"מ יהודה אהרוני, השוטר הקהילתי של שער הנגב, לשיחה על ביטחון, בטיחות והתנהגות נכונה. את השיחה יחתמו באימון פונקציונלי שיהודה מעביר במיוחד להם. גם אני גויסתי בשמחה רבה לחודש בנות ובני הנוער ביכיני. כך, בערב יום שלישי, נפגשתי בדשא המושב עם קבוצה מרשימה של בני נוער בכיתות י'-יב' לשיחה על אקטיביזם בקהילה. שוחחנו יותר משעתיים יחד, שיחה כנה ופתוחה על היכולת לחלום ולהגשים חלומות, על אחריות אישית, אמונה אישית ועל מידת השפעה שלהם בקהילה. נהניתי מאוד מהמפגש הפורה שהשאיר אותי מלא בתחושות גאווה והערכה לנוער של שער הנגב.

סיבה לחייך

ביום שלישי, התקיים האירוע הראשון של "חיוכים במדרכות"- הפנינג של תאטרון רחוב, פסלים חיים, מוסיקה וכיף ברחבי יישובי המועצה. השבוע הגיע הפסטיבל הנהדר לגבים, מפלסים, איבים, אור הנר וברור חיל. שמחתי לראות עשרות משפחות בכל ישוב, שלקחו חלק בהפנינג תוך אחריות אישית וקהילתית גבוהה ושמירה על הנחיות משרד הבריאות. ההפנינג הנודד הוא תוצר של חשיבה יצירתית במיוחד, פרי שיתוף פעולה של מחלקת התרבות, רכזות התרבות בישובים והמועצה. אין ספק שהצלחנו להרים אירוע ססגוני, ייחודי ומהנה מאד. תודה לכל רכזות התרבות הנהדרות שלקחו חלק בהובלת האירועים ביישובים. נפגש שוב בשבוע הבא והפעם בישובים דורות, כפר עזה, ארז, רוחמה וניר עם.

דואגים לחוסן

בשבועות האחרונים חזרנו להתמודד עם מלחמת ההתשה שלצערי, אנחנו מכירים היטב. כמו תמיד - על מנת להמשיך ולעמוד איתן מול המציאות הביטחונית, נדרשת מאיתנו חשיבה מתמדת בנושאי החוסן האישי והקהילתי במועצה. המציאות בשבועות האחרונים, היא לא הסלמה אלינו אנחנו רגילים, על אחת כמה וכמה כשברקע משבר בריאותי וכלכלי עולמי. נכון, אלו לא זמנים פשוטים בשבילנו, אך אני בטוח שכפי שהתמודדנו יחד בעבר עם משברים, מהם קמנו חזקים ומלוכדים יותר, כך גם נצלח כל משבר שתזמן לנו המציאות הביטחונית היום ובעתיד. בימים אלו אנו – הנהגת המועצה וצוות מרכז החוסן, עובדים על דרכים חדשות למפגש ושיחה על חוסנה של הקהילה והחוסן האישי של כל אחד מאיתנו, במפגש נוכל להעלות סוגיות הקשורות למתיחות הביטחונית העולה לצד ימי הקורונה המאתגרים. אני מזמין אתכם לשתף (דרך מרכז החוסן) את התחושות, התובנות האישיות שלכם וכמובן נושאים שתרצו שנתייחס אליהם במהלך המפגש שיתקיים. לצד זאת אני מזמין את כל מי שחש צורך לפנות למרכז החוסן (הפרטים נמצאים באתר המועצה). כולי תקווה כי בקרוב תחזורנה הרגיעה והשגרה לאזורינו.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

נפתחה ההרשמה לבקשת מלגה של קרן גרשוני לשנת תשפ"א!