{{preheader}}

יום שישי | 28.8.2020

אי אפשר בלי קורונה

אמנם התכוונתי לייחד את הדברים השבוע לפתיחת שנת הלימודים, אך לאור העלייה המדאיגה במספר החולים המאומתים במועצה, בדגש על כפר עזה, אנחנו חייבים לשוב ולחדד כמה זה חשוב להקפיד על הנחיות משרד הבריאות. היכולת שלנו לשמור על שגרת פעילות כמעט מלאה קשורה בהיותנו מועצה "ירוקה". אם המגמה הזו תימשך, אני חושש שנידרש לצמצום היקף הפעילות. זה תלוי גם בנו- יש להקפיד על חבישת מסיכות ושמירת מרחק. מכאן אאחל רפואה שלמה לחולים.

הערכות לשנת הלימודים החדשה

בשבועות האחרונים עמלנו רבות כיצד לפתוח את שנת הלימודים הקרובה, באופן שיאפשר רציפות לימודית לצד מסגרת יציבה לילדינו. לאחר עבודה מאומצת של כל הצוותים המעורבים, גיבשנו מתווה פורץ דרך של למידה, המשלבת את החינוך הפורמלי עם החינוך הבלתי פורמלי בישובים. המתווה החדש, עומד בכל תקנות והנחיות משרד הבריאות לעת הזו. עיקרי המתווה:

  • גני הילדים לומדים כרגיל כל השבוע • כיתות א' – ד' לומדים כל השבוע בבית הספר
  • כיתות ה' – ו' ילמדו 3 ימים בשבוע בבית הספר ויומיים נוספים במרכזי למידה שהקמנו ביישובים בשיתוף עם החינוך החברתי.
  • תלמידי כיתות ז' – יב' ילמדו 2-3 ימים בשבוע בבית הספר וישלבו בשאר הזמן למידה מרחוק לצד פעילויות של החינוך החברתי.

זהו שיתוף פעולה ייחודי שנבנה במיוחד לילדי שער הנגב, מתוך מחשבה על צרכי הילדים והאחריות של צוותי החינוך- הן הפורמלי והן בחינוך הבלתי פורמלי. בתוך חוסר הוודאות והימים המורכבים אפשר גם להתעודד מנקודות של אור. השבוע התבשרנו על עלייה של 17% באחוז הזכאים לבגרות מ – 48% זכאות ל – 65% במהלך שנת תשעט הודות לעבודה מאומצת של צוות התיכון, ועדיין יש לפנינו עוד עבודה. התחלנו ביישום תוכנית להפחתה משמעותית במספר התלמידים בתיכון באופן שיאפשר לנו לתת יחס טוב יותר לכל תלמיד. במקביל, מאז נפתח ביה"ס קשת, ירדנו בצורה משמעותית במספר התלמידים בכיתה בבתי הספר היסודיים. בשכבה א' ממוצע של 26 תלמידים בכיתה, ובשכבות ב'-ג'– 28 תלמידים בכיתה. ועדיין – אחרי כל זה, אנחנו לא שוכחים שכל תלמיד הוא עולם ומלואו. המספרים הם רק חלק מתמונה חינוכית וערכית גדולה שאנו מציירים היום מחדש לנגד עינינו. תמונה שצבעי היסוד שלה הם הערכים, אהבת הזולת ודרך ארץ.

מחלקת הביטחון שלנו, בשיתוף מחלקת החינוך ובתי הספר, קיימו הערכות מיוחדת לקראת תחילת שנת הלימודים. השנה אנו מגבירים באופן משמעותי את האבטחה סביב גני הילדים ובקרית החינוך. הצוותים החינוכיים יתדרכו את התלמידים כיצד להתנהג בעת איתור של חפץ חשוד וצוותי האבטחה של הקריה ינקטו משנה בטיחות אך ללא הפרעה לשגרה החינוכית.

במהלך החופשה הארוכה עמלנו רבות על שדרוג התשתיות של קרית החינוך. צבענו את בתי הספר בשלל צבעים, הקמנו מתקני שעשועים חדשים, שיפצנו מבנים ושתלנו צמחים. הכל לכבוד הילדים והנוער של שער הנגב.

אני רוצה להודות לכל הצוותים המעורבים, על חשיבה מאומצת, מקצועיות ובעיקר המסירות הגבוהה- למחלקת החינוך ולצוותים בבתי הספר, לצוות החינוך החברתי, למחלקת התחבורה, מחלקת הביטחון, ההנדסה והחברה הכלכלית של שער הנגב. אני רוצה גם להודות למנהלי הקהילות בישובים על שיתוף הפעולה ועל הדרך המשותפת.

לסיום, כמה מילים מהלב

שבוע לא פשוט עבר על בית הספר התיכון שלנו עם פרסום החשדות כנגד תלמידי בית הספר במקרה האונס באילת. על אף שלא מדובר בתושבי המועצה, יש לנו חובה כמועצה לצאת באמירה ערכית ברורה. לצד האמירה יש כמובן גם את המעשה - הצוותים המקצועיים פעלו השבוע מסביב לשעון על מנת לתת מענה לצרכים שעלו מהיישובים שלנו. במקביל אנו כמובן מלווים מקרוב את בית הספר אשר פועל בתיאום עם המועצה האזורית בה מתגוררים החשודים.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

נפתחה ההרשמה לבקשת מלגה של קרן גרשוני לשנת תשפ"א!