{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון אוגוסט 2020                آب ٢٠٢٠                אב-אלול תש"פ

הציבור הישראלי רשם באחרונה ניצחון חשוב!

תוכנית הסיפוח הסתלקה לטובת שלום עם איחוד האמירויות
عملية الضم غادرتنا لمصلحة السلام مع اتحاد الامارات

זה המקום להודות לפעילוֹת שלנו, לתומכות ולתומכים, לציבור שהתנגד למהלך ולארגוני השלום האחרים על ההתמדה וההתעקשות.

הרווח כפול: נמנע צעד שהיה פוגע קשות בסיכוי להגיע להסכם עם הפלסטינים והושגה נורמליזציה עם מדינה ערבית. נורמליזציה שמחזקת את מעמד ישראל באזור ומחזירה את שיח השלום לקדמת הבמה. שוב הוכח שהתנגדות ציבורית יכולה להיות אפקטיבית ושרק הידברות מביאה להסכם.

ההתלקחות בגבול עזה מזכירה לנו שהשכנים שלנו הם הפלסטינים. לא דובאי ולא בחריין, לא סודן ולא ערב הסעודית. בדרום שוב השדות בוערים, שוב עפים בלונים וטילים ועכשו גם עזה הצפופה נפגעת מהקורונה.
ولكن ... الاندلاع على حدود غزة تذكرنا بان لنا جيران وهم الفلسطنيون

לכן, בדרך מירושלים לדובאי חייבים לעצור ברמאללה ובעזה ולדבר עם שכנינו. זה מה שרוב הישראלים רוצים, זה מה שאנחנו חייבות להמשיך לקדם.في طريقنا من القدس الى دبي يجب ان نتوقف برام الله وغزة والتحدث مع جيراننا 

שדה שרוף ליד כיסופים

שדה שרוף ליד כיסופים

העיר אבו דאבי

נשות ה"קולחוז" בסולידריות עם תושבי העוטף
نساء "الكواحوز " في تضامن تام مع مواطني غلاف غزة 

במגדלון בבארי

חברות נע"ש באזור עמק הירדן, בית שאן והכנרת מכנות את האזור שלהן קולחוז, כמחווה היתולית לכפרים השיתופיים שהיו בברית המועצות. ביום שישי לפני שבועיים הן עזבו הכול ונסעו כמעט 3 שעות לביקור סולידריות ותמיכה בתושבי עוטף עזה הסובלים מסבב נוסףשל טילים, בלוני נפץ ושדות שרופים. קראו עוד על הביקור.

צעדת האימהות למיגור האלימות בחברה הערבית
مسيرة الامهات لاستئصال العنف في المجتمع العربي 

מתוך הזדהות ותמיכה במאבקן הצודק הצטרפנו לאימהות הערביות שצעדו למען חיי ילדיהן. השנה נרצחו כבר 59 גברים ונשים ו-96 בשנה שעברה. זאת מציאות מזעזעת ובלתי אפשרית וברור לנו שאפשר לשנות אותה.

אחרי ארבעה ימים הגיעה הצעדה לירושלים, שם נפגשו הצועדות עם נשיא המדינה ועם נציגי משטרת ישראל. אנו מצטרפות לקריאה לממשלה לטפל מיד באלימות ובפשיעה בחברה הערבית ולתקן את המדיניות המאפשרת אותה... קראו עוד

לאחרונה הגיע מענק ממשלתי לכל אחד ואחת מאיתנו. חלקנו זקוקות מאוד למענק, אחרים ואחרות פחות. מאלה אנחנו מבקשות לתרום לנו מַעֲשֵׂר (75 ₪), ובכך לאפשר לנו להמשיך לפעול גם בזמנים קשים אלו.

מדוע מעשר?                                                                           عشر للسلام

כי רבים מתומכות ותומכי נשים עושות שלום תורמים גם לארגונים אחרים העושים בימים אלה עבודת קודש בהגנה על הדמוקרטיה ובסיוע לאזרחיות ואזרחים שנקלעו לקשיים כלכליים.

רק מעשר? אפשר גם יותר...

ואיפה תורמים?   >>  https://www.womenwagepeace.org.il/donate/

יש מה לעשות - קריאה לפעולה!
يوجد الكثير من العمل - نداء للعمل

ביום חמישי, 3.9 נעמוד בצמתים עם שלטים הקוראים:

גם לדרום מגיע הסכם שלום!
لافتتي أنا

נוסף לצמתים בכל הארץ, נחזק ונעודד את נשות העוטף, שעומדות בצומת היחיד שלנו בנגב המערבי, צומת מעון.
נשים מתנדבות יגיעו ויצטרפו אליהן, ביחד עם רכזות השטח הארציות, יעל ונעמה, ומוזמנים נוספים.

רשימת הצמתים והרכזות
לפרטים: תמנע 050-594-3427

#השלט_שלי          #لافتتي أنا

זה השלט של נינה איזקוב מתל אביב.

ומה השלט שלך?
רוצה שנכין גם לך שלט עם תמונה?

* שלחי נא לנטע 054-4890530 תמונת פנים (לא סלפי), משפט בן עד 10 מילים שיופיע על השלט ליד תמונתך, ושם מלא

* כל אחת תקבל תמונה (כמו בדוגמא) שתוכן ע"י ענת נגב

* את התמונה שתקבלי תעלי לרשתות החברתיות, עם השטאג #השלט_שלי בתוספת כמה מילים. ️התמונות יעלו גם לרשתות החברתיות של התנועה.

️** בונוס קטן, במידה ונצא בקרוב למרחב הציבורי נשקול הדפסת המשפטים על שלטים אישיים, כך שכל אחת תוכל באמת להניף את השלט שלה. יאללה, מחכות למשפטים ולתמונות שלכן.

הפיצו את ההודעה בכדי שיהיו לנו כמה שיותר שלטים. כל אחת יכולה לקבל שלט, לא רק חברות תנועה.

עושות ועושות ועושות...
نعمل ونعمل ونعمل...
  • חברות הקולחוז וצוות מגוון ארגנו לנו ביקור בבית איל באשדות יעקב. הבית שהוקם ע"י חברתנו אורנה שמעוני לזכר בנה איל שנפל בלבנון, מנציח את הנופלים בכל מלחמות לבנון ומזכיר לכולנו את מחיר המלחמה ואת חובתנו לקדש את החיים.
  • צוות שיח בנשים עושות שלום ממשיך לקיים השנה מפגשי זום בכותרתמדברות על זה בהמשך למפגשי שיח מקרב משנים קודמות. זו במה קבועה לדיון פתוח בשאלות שמעסיקות את חברות התנועה. קראו עוד על המפגש האחרון שהוקדש לשאלה: מה אני צריכה כדי להרגיש שייכת ובטוחה?
  • קפה מדיני - צוות הגליל המערבי ממשיך לקיים מפגשים רב-תרבותיים. והפעם, מעגל שיח על התמודדות עם הקורונה ושיתופי פעולה בהיבט עסקי. השתתפו ח״כ (לשעבר) זוהיר בהלול, יזמיות עסקיות ואורחים אחרים.
  • עוד פעילות בגליל המערבי - מפגש היכרות עם נשים התקיים בשבוע שעבר בחוף הסוסים בעכו ביוזמת כיפאיה עאיטי. קראו עוד על המפגש ותודות לאדהם ג׳מל, סגן ראש העיר עכו, על האירוח.
  • צוות 1325 במרחב דן עורך סדרת מפגשים במטרה להפיץ את הידע והמשמעות של החלטת 1325 ויישומה בחיי יומיום. במפגש האחרון....עוד 

מניו זילנד וטייוואן, דרך פינלנד ועד גרמניה, נשים שעומדות בראש מדינות מנהלות בדרך כלל את משבר הקורונה בהצלחה רבה יותר. מהם המאפיינים של סגנון הניהול הנשי שהופכים אותו לאפקטיבי יותר בזמנים של קושי וחוסר ודאות? את השאלה הזו שאלנו נציגות ונציגים דיפלומטיים של הארצות האלה בישראל, בשיח ודיון שקיימנו החודש. סגנון ניהול המבוסס על אמפתיה, חמלה, שיתוף פעולה, שקיפות והקשבה מייצר אמון ויציבות החשובים כל כך לציבור בתקופת משבר... קראו עוד

لماذا النساء القياديات تعاملت بنجاح مع ازمةًالكورونا في بلادهم ؟؟؟

צפריר איתן - איש עושה שלום
تسافرير ايتان - رجل يعمل السلام

כן, יש גברים שעושים שלום בכל מיני דרכים ובכל מיני ארגונים. אנחנו גאות שכמה מהם, שוחרי שלום מצטיינים, חברו אלינו לתנועה. נכון שנע"ש היא תנועת נשים בהובלה נשית אבל איננו מדירות אף אחד ונעים לנו שיש בסביבה גבר בוטח בעצמו (אחרת לא היה מצטרף אלינו...) ותומך שיודע גם להקים אוהל, למתוח שלט ענק על גשר ולשנע ציוד כבד מהמשאית.

התודעה הפוליטית של צפריר התפתחה במהלך שנים רבות של שירות מילואים. קראו עליו עוד בראיון שערכנו איתו. 

נשים עושות שלום מברכות אתכן ואתכם
בשנה טובה ובבריאות טובה

מי יתן ובערב ראש השנה הבא, תשפ"ב, הקורונה תהפוך להיסטוריה והשלום למציאות