{{preheader}}

יום שישי | 18.9.2020

דרושה אסטרטגיה!

השבוע קיבלנו תזכורת למה שמעולם לא שכחנו. בלילה שבין שלישי לרביעי, נורו לכיוון יישובי שער הנגב והסביבה, 13 רקטות. לשמחתי ורק בגלל התנהגות נכונה של תושבים, אין נפגעים בגוף. נזק נגרם לרכוש בקיבוץ ניר עם, בעקבות נפילה של שברי כיפת ברזל. את השעות המוקדמות של בוקר יום רביעי, העברתי בדיונים עם כוחות הביטחון באזור. יחד קיבלנו את ההחלטה לקיים לימודים כסדרם ביום רביעי, כדי לאפשר לילדינו יציאה בריאה ונכונה יותר, לסגר אשר נכנס לתוקפו הבוקר. לא באמת משנה הסיבה להתחממות הפעם, המציאות שלנו ב- 20 השנים האחרונות מעידה על כך שאין צורך בסיבות. לכן, אין גם צורך לבחון כל ירי באופן נקודתי. מדינת ישראל יודעת לעשות דברים גדולים. חדרנו לארכיון המבצעים של אירן, חתמנו על שלום עם איחוד האמירויות. לא יתכן שמדינת ישראל לא יודעת לבנות אסטרטגיה להתמודדות עם ארגוני הטרור בעזה. לא יתכן שממשלת ישראל בוחרת כל פעם מחדש להסתכל על האירוע בצורה נקודתית. להתנהל בתוך האירוע במקום לנהל אותו. בינתיים ילדי, ילדיכם וילדי עוטף עזה, משלמים את המחיר. מתי בפעם האחרונה התקבלה החלטה אסטרטגית לגבי ארגוני הטרור ברצועה? מתי בפעם האחרונה הציגו בפנינו, ראשי רשויות עוטף עזה ושדרות, תכנית סדורה לניהול המצב? כבר שנים שאלו לא קורים. ושוב, אנחנו משלמים את המחיר. כולי תקווה שממשלת ישראל תשכיל לגבש תכנית אסטרטגיה לאזורינו, ויפה שעה אחת קודם.

לקראת הסגר

בעוד מספר שעות יכנס לתוקפו סגר החגים כפי שאושר השבוע על ידי הממשלה. לתקופת החגים אנו בשער הנגב נכנסים כשביישובינו יש מספר רב של מבודדים אך מספר נמוך יחסית של חולי קורונה. כל מקרה של חולה מאומת, מטופל בצורה מעוררת השתאות על ידי הנהגות הישובים, צוותי הקורונה בישובים והצוותים הרלוונטיים במועצה. בעבודה אינטנסיבית ומקצועית, אנו מונעים שרשראות הדבקה ומצליחים לשמור על מספר חולים נמוך, אך המצב בקלות יכול להתהפך. אם לא נשמור על ההגבלות וההנחיות, כמות המבודדים בשער הנגב תהפוך לכמות חולים. לסגר הנוכחי יש השלכות לא פשוטות. מערכות החינוך סגורות ואת תקופת החגים הנוכחית כנראה נבלה איש איש בביתו. היציבות הכלכלית מתערערת והמורל לא בשמיים (עם קצת עזרה משכנינו בעזה). בתוך כל זה אני מבקש להזכיר לכולם את הסגר הקודם. את היוזמות מחממות הלב. את השמירה על דור המייסדים והוותיקים ואת העזרה ההדדית. יחד צלחנו את הסגר הקודם. יחד צלחנו אתגרים אחרים וקשים לא פחות. יחד נצלח גם את שלושת השבועות הקרובים. אנא, הקפידו על ההגבלות ושמרו על ההנחיות. רק ככה נמנע את הסגר הבא.

יפה ושונה

היום בערב נתכנס כולנו לחגוג את ראש השנה וזוהי הזדמנות מצוינת לקחת רגע בתוך מירוץ האירועים, כדי להודות לשותפים שלנו למסע. בראש ובראשונה אני רוצה להודות להנהלות הישובים שפועלים ללא הפסקה, בשותפות אמיתית עם המועצה על כל שלוחותיה. יחד אנחנו פועלים למיגור הקורונה בשער הנגב. אני רוצה להודות לחיילי ומפקדי צה"ל ששומרים עלינו בערב החג, כמו בכל ימות השנה. תודה ששמתם את הביטחון ותחושת הביטחון בראש סדרי העדיפויות. תודה לכל עובדות ועובדי המועצה, על העבודה האינטנסיבית והמסורה בימות הקורונה ובכלל.
בדומה לחג הפסח, גם את החג הזה נחגוג במתכונת משפחתית מצומצמת. לשמחתנו, הראש היהודי לא מפסיק להמציא לנו פטנטים, כך שלכל אחת ואחד מאיתנו יש את הכלים לייצר חג משמעותי למרות ההגבלות הסגר. נצלו את החג לטייל בתוך הישוב, להכיר לילדים פינות חדשות, לבשל יחד ולייצר חוויות חדשות ויחודיות. לסיכום, אודה לכם תושבים יקרים. תודה על שנה מלאה הצלחות לצד אתגרים, מוכרים יותר ומוכרים פחות. שנה של צמיחה דמוגרפית. שנה של חוסן אישי, נפשי וקהילתי. שנה של התמודדות קהילתית מרשימה בעיצומו של משבר בריאותי וכלכלי עולמי.

אני מאחל לכולנו שהשנה החדשה שמתחילה לה היום, תהיה יפה, ואם אפשר גם קצת שונה.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

נפתחה ההרשמה לבקשת מלגה של קרן גרשוני לשנת תשפ"א!