{{preheader}}

יום שישי | 25.9.2020

הקורונה בשער הנגב

אנחנו נמצאים בתחילתו של סגר הדוק ומשמעותי, אחרי שאת חג ראש השנה העברנו איש איש עם משפחתו הגרעינית. זה לא היה פשוט אבל כולנו מבינים את הצורך בשמירה על הבריאות וקטיעת שרשראות הדבקה. בשבועות האחרונים ירד מספר החולים המאומתים ביישובי שער הנגב. למרות ההישג הזה, מספר המבודדים עדיין גבוה. לצד הקושי, החשיבות בשמירה על בידוד אפקטיבי ידועה לכולנו. אם כולנו נשמור על הנחיות הבידוד של משרד הבריאות, כמות המבודדים בשער הנגב לא תתורגם לחולים.
בימים האלו כולנו עסוקים בהתכנסות. סגירת מערכות החינוך, הניסיון להעסיק את הילדים, שמירה על רציפות לימודית גם במודל הלמידה מרחוק והצורך לעבוד כרגיל או מהבית. כל אלו מקשים עלינו להצליח ולייצר שגרה רציפה ויציבה. המועצה מקיימת חשיבה תמידית כיצד ניתן להקל איפה שניתן. מכיוון שאף אחד לא מבטיח לנו חזרה מלאה ללימודים בסוף תקופת הסגר, בימים האחרונים אנו בוחנים מחדש את מודל הלמידה בישובים ומקוים להצליח לייצר איזה שהוא מתווה ייחודי שיקבל את אישור משרד הבריאות, משרד החינוך וכל הגורמים המעורבים. בינתיים נבנה לכל שכבת גיל בבתי הספר היסודיים ובבית החינוך, מערך שיעורים של למידה מרחוק. נכון, הלמידה מרחוק מאתגרת בפני עצמה, אך נכון להיום היא המענה הנכון והטוב ביותר שניתן להעמיד לילדינו על מנת לשמור על רציפות לימודית ומפגש חברתי.

קהילה ברשת

החל מיום שני האחרון פועלת בפייסבוק של המועצה תכנית תרבות עשירה ומיוחדת לשער הנגב, הבנויה כולה על צפיה או השתתפות מרחוק. ניתן למצוא בה תכנים המיועדים לטווח גילאים רחב מגילאי הגן ועד פעילויות לוותיקים. רועי לוי במופע סטנדאפ, סדנת כתיבה יוצרת, יצירה לילדים ושיעורי כושר. הכל נבנה במיוחד לתושבי שער הנגב ובחינם. גם במועדון יחדיו ממשיכים בכל הכוח לנסות ולסייע בהתמודדות של דור הוותיקים עם הסגר והשלכותיו. התעמלות, הרצאות וסדנאות- בלו"ז קבוע ועשיר, צוות המועדון מעניק לדור הוותיקים שגרת פעילות גם במפגשים בישובים (על פי ההנחיות) וגם מהבית. גם את הלוז של יחדיו וגם את הלוז של קהילה ברשת ניתן למצוא בפייסבוק של המועצה. תודה לכל העוסקים במלאכה החשובה- לצוות יחדיו המסור, לצוות המתנ"ס, למחלקת תרבות, לצוות המרכז ההידרותרפי, לעמותת הספורט, למרכז לשירות הפסיכולוגי, לתנועה הרפורמית בשער הנגב, למדריכים, המפעילים, המטפלים והמאמנים.

לעגן את ההטבות

בשבועיים האחרונים, אני וחברי ראשי רשויות עוטף עזה ושדרות, מקיימים מרתון של פגישות (בזום) עם כל שרי ממשלת ישראל, לקראת מועד הסיום של תקציבי עוטף עזה- סוף שנת 2020. המחשבה שכל הטבות העוטף, תילקחנה מאיתנו בגלל העדר תקצוב או דיון ראוי, היא מחשבה בלתי נסבלת. כבר ישבנו עם כל השרים ונציגי המשרדים- מהגדולים ועד הקטנים, על מנת להבטיח שבעיצומו של משבר בריאותי וכלכלי, תושבי עוטף עזה ושדרות לא יצטרכו להתמודד גם עם אתגרים כלכלים הקשורים לחוסר היציבות הביטחונית באזורינו. בפגישות אני מביע כל פעם מחדש את האבסורד. המציאות הביטחונית שלנו, נמשכת כבר למעלה משני עשורים. לכן אין כל סיבה שהטבות עוטף עזה תצטרכנה להיות מאושרות כל פעם מחדש. לשמחתי אנחנו רואים התקדמות יפה ואני מאמין שעד סוף אוקטובר תגיע הבשורה המשמחת ונצליח לעגן את ההטבות, אם לא באופן קבוע אז לפחות לשנים הקרובות.

לקראת כיפור

כל שנה אנחנו לוקחים ביום הכיפורים הפסקה ממרוץ החיים התובעני, מנתקים את עצמנו מרעשי הרקע ומתכנסים פנימה אל המשפחה ואל עצמנו. לצערנו, ביום הכיפורים השנה, כמעט בלתי אפשרי להתנתק מכל מה שקורה בחוץ. במיוחד עכשיו כשאנחנו כבר שבוע בתוך מרוץ עמוס, מבלבל ומוזר, כולנו מנסים למצוא את הנוסחה לנצח את אי הוודאות. צוותי המועצה השונים עושים לילות כימים לענות על כל צורך, לסייע בכל מה שניתן, לתושבים ולהנהגות הישובים. קחו לכם את הימים הקרובים לנשום עמוק, לנוח ולהנות מההסתכלות הפנימית שמאפיינת את יום הכיפורים. זהו מרוץ מאתגר ומתיש, אך אני באמת מאמין שנגיע לסוף חזקים יותר. בינתיים בואו נרוץ בו יחד, כדי שתמיד יהיה לנו על מי להישען.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

קהילה ברשת- אירועי תרבות ופנאי בשער הנגב. נעבור את זה יחד