{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון ספטמבר 2020                آب ٢٠٢٠                אלול תש"פ-תשרי תשפ"א

חברות יקרות,

בכל שנה בסתיו אנחנו עורכות אירוע שנתי סוחף לקידום השלום. ב-2016 יצאנו לצעדת התקווה, ב-2017 למסע השלום, ב-2018 קראנו בגבולות: אמרו כן לשלום, ובשנה שעברה צעדנו בכל הארץ במסע תקווהלקראת הבחירות בספטמבר 2019.

השנה נאלצנו לגנוז את התכנית לאירוע מתגלגל בסוכות ונראה שנאלץ לחיות בצד הקורונה עוד ימים רבים. אבל גם במגבלות המגפה והסגר, אנחנו בנשים עושות שלום ממשיכות לפעול תוך העברת חלק ניכר מאירועים למרחב הדיגיטלי באמצעות הזום והפייסבוק. 

צעדת התקווה 2016, צילום: גל מוסנזון

לנצל את המומנטום!                         الاستفادة من الظروف الراهنة ؟؟

השינויים הכלכליים והחברתיים שהמגפה העולמית מחוללת פותחים הזדמנויות לשינויים מבורכים גם באסטרטגיה המדינית. הסכמי הנורמליזציה שנחתמו עם איחוד האמירויות ובחריין, מחייבים לנצל את המומנטום למען תפנית ביחסי ישראל עם שכנינו הפלסטינים.

כן זה אפשרי!         نعم هذا ممكن

أمس مع الاردن ومصر ، اليوم مع الامارات والبحرين وغدا مع الفلسطينيين

יוצאות לצמתים - מחר, 1 באוקטובר
غدا اول واكتوبر نقف في مفترقات الطرق

גם בתקופת הסגר אנחנו לא עוצרות. מחר, יום חמישי, 17:30-19:00 נעמוד בצמתים כמו בכל חודש.

נעמוד בהתאם להנחיות למען שמירה על בריאותנו, עם מסיכות ורווחים של 2 מטר בין חברה לחברה.

נשוב ונזכיר שהסכמי השלום עם האמירויות ובחריין מבורכים וחשובים, אך השלום האיזורי המיוחל יגיע רק כשהפלסטינים יהיו חלק ממנו.

ונקרא: גם לדרום מגיע הסכם שלום!

רשימת הצמתים והרכזות
לפרטים: תמנע 050-594-3427

תרומה לנשים עושות שלום

יום השלום הבינלאומי 20.9.2020
يوم السلام العالمي

יום השלום שנחגג כל שנה ב-21 בספטמבר מוקדש לשלום עולמי ובמיוחד להיעדר מלחמה ואלימות. התאריך הזה מספק לכל העולם הזדמנות להתחייב לקידום השלום ולתרבות של שלום.

נשים עושות שלום מציינות את היום הזה כל שנה. לאור ההסכמים עם שתי מדינות המפרץ התקיים בשבוע שעבר מפגש וירטואלי ברשת ביוזמת צוות מגוון, בהשתתפות ראש העיר טייבה, עו”ד שועאע מנסור ופאנל של פעילות ופעילי שלום מכל חלקי החברה האזרחית. קראו את דבריהם במפגש.

סולידריות עם נוה שלום        تضامن مع واحة السلام

נוה שלום, יישוב ייחודי המבוסס על חיים משותפים של יהודים וערבים, אירח בעבר כמה מהאירועים של נשים עושות שלום. בלילה של ה-1 בספטמבר נשרף בית הספר לשלום ביישוב, מה שנותר מתכולתו הועבר למבנה הספרייה על שם פרד סיגל. לאחר יומיים פרצה שריפה במבנה הספרייה. שתי השריפות גרמו נזק כבד למבנים. לפי מערך הכבאות קיים חשד כי השריפה, נגרמה מהצתה.

ביום שישי באנו יחד עם אזרחיות ואזרחים אחרים לתמוך בנווה שלום, לגנות את המעשה הנפשע, ולהבהיר שאנחנו, יהודים וערבים, חיים ונחיה יחד במדינת ישראל. אלימות היא אף פעם לא הפתרון. רק שיח והיכרות בינינו יביאו שלום וחיים נורמליים.

גאדיר האני - אישה עושה שלום יומיום
غدير هني امراءة تصنع السلام يوميا

חברתנו גדיר האני, חברת צוות ההיגוי השנה, זכתה בפרס תקווה ישראלית!תקווה ישראלית היא תכנית הדגל של נשיא המדינה, ראובן ריבלין, לחיזוק וביסוס השותפות בין ארבעת המגזרים המרכזיים המרכיבים את החברה הישראלית – חילונים, חרדים, דתיים וערבים.

וכך אמרה גדיר בטקס: “אנשים רבים שואלים מאיפה יש לך את הזמן הזה? אז אני אגלה לכם, אני ישנה כשלוש שעות בשביל לנוח, לחלום ולקום בבוקר כדי להגשים את החלום”.

אנחנו גאות בגדיר ומבטיחות להיות לצידה בכדי להגשים את חלום השלום.

#זה השלט שלי           #لافتتي أنا

אלה השלטים של הרָבָּה סיגלית אור ושל וידאד זייד. עשרות חברות התנועה ונשים אחרות זכו לשלט אישי לאחר ששלחו לנו תמונה ומשפט אישי למען השלום. השלטים היפים, בעיצוב ענת נגב, התפרסמו עד כה בתפוצה רחבה ברשתות החברתיות ויתפרסמו בקרוב גם בפלטפורמות אחרות.