{{preheader}}

יום שישי | 16.10.2020

לטווח הקצר

במהלך השבוע האחרון כל מדינת ישראל עסקה ועודנה עוסקת במתווה היציאה מהסגר- פתיחת גני הילדים, קפסולות כן או לא, פתיחת עסקים קטנים, ביטול מגבלת התנועה ועוד. נדמה שאין סוף לסוגיות הפתוחות וההחלטות מתקבלות תמיד רק בדקה האחרונה. לצד אי הוודאות הגדול, יש עובדה אחת ידועה וקבועה- כל מתווה היציאה מסגר, מתי ואיך שיקרה, יוכל להתקיים רק במידה ושער הנגב תישאר רשות ירוקה. צבע הרשות נקבע על פי מדדים רבים שמתרכזים על ידי משרד הבריאות לכדי ציון משוכלל. כל ציון בין 0-4.5, מזכה רשות בצבע הירוק המיוחל. שער הנגב קיבלה את הציון 2.1, ציון מכובד שבהחלט ניתן להתגאות בו. במהלך החודשיים האחרונים הצלחנו להוריד את תחלואת הקורונה בשער הנגב באופן משמעותי. הקמנו מטה קורונה מועצתי, פעלנו במהירות וביעילות למניעת שרשראות ההדבקה, דאגנו לאכיפה משמעותית ולבדיקות מרוכזות ביישובי המועצה. תושבי שער הנגב פעלו על פי הנחיות משרד הבריאות ובאחריות גדולה. התוצאה לא אחרה להגיע. בייחוד בימים אלו, כשכולנו נושאים עיניים להקלות בסדר, חשוב לזכור שיש עוד עבודה רבה. במהלך השבוע הקרוב יוקמו ביישובי המועצה מתחמי בדיקות שאינם מצריכים הפניה מרופא או בידוד עד מתן תוצאה. אני ממליץ בחום להיבדק ולו רק בשביל להרגיש בטוחים יותר. במיוחד עכשיו עלינו לשמור על הנחיות משרד הבריאות, על מנת שנתחיל כמה שיותר מהר את תהליכי היציאה מהסגר בצורה הנכונה, המהירה והבריאה ביותר.

לטווח הארוך

לפעמים זה נראה כאילו בחצי השנה האחרונה התעסקנו רק בקורונה ובהשלכות שלה על כל תחומי החיים. אז לא, לצד הקורונה, ניצלנו את התקופה האחרונה כדי ליזום ולהאיץ פרויקטים רבים שמהווים חלק משמעותי מתוכניות הפיתוח של המועצה והאזור. הקמנו חברה כלכלית שמטרתה צמיחה ופיתוח כלכלי, מערך השירות לתושב שודרג, הקמנו מוקד ואגף אסטרטגי. מרכז החוסן שלנו התחדש במנהל חדש, נדב פרץ. נדב החליף את תהילה רביבו שמונתה למנהלת האגף לשירותים חברתיים, במקום חנה טל. לאחרונה הצטרף אלינו גם סמי עטר, כממלא מקום מנהל מחלקת חינוך, במקום אורי מלול. גם נדב וגם סמי מגיעים אלינו עם רזומה עשיר ומרשים, כל אחד בתחומו.

בחודש האחרון התחלנו לבנות את מרכז הצעירים והספורט בתוך קרית החינוך שלנו. המרכז כולל אולם ספורט כולל מיגון, מרכזי פעילות (בפנים ובחוץ), כיתות לימוד ומקום לקיום פעילויות תרבות. במקביל הקמנו מתחם חניה חדש לבאי הקריה, שיכול לאכלס עד 500 כלי רכב ויסייע להקלה משמעותית על מצוקת החניה בקרית החינוך.

בחודשים האחרונים התקדמנו גם בפרויקט התב"עות (תוכנית בניין עיר) של יישובי שער הנגב. הפרויקט, אותו מובילה מחלקת ההנדסה בשיתוף עם הנהלות היישובים, מאפשר לנו לעצב תמונת עתיד אמיתית וממשית בהתאם לאופי, לרצונות ולצרכים של כל קהילה.

קידמנו משמעותית את התוכניות להרחבת אזור התעשייה ספירים ב'. אזור התעשייה ספירים א' הפך לרבות השנים להצלחה גדולה, הן מבחינת הביקוש והמפעלים והן מבחינת שיתוף הפעולה של שער הנגב עם שדרות. לשמחתנו, הביקוש לספירים ב' גבוה. במקביל התחלנו בחודשיים האחרונים במבצע רחב לשדרוג התשתיות באזור התעשייה שער הנגב הכולל מערכות מים, חשמל, כבישים ומדרכות.

בשבועיים האחרונים הקמנו מרכזי למידה בכל יישובי המועצה. המרכזים מיועדים לישובים ולתושבים, לא רק בעתות קורונה. הכיתות המאובזרות יהפכו למשאב של הישובים והן עתידות לשמש את הישובים, לכל צורך שרק תבחרנה הקהילות.

כל הפרויקטים אלו, מצטרפים לעוד הרבה אחרים. את השינויים ניתן כבר לראות בשטח והם יוצרים התרגשות וגאווה גדולה. דווקא בימים אלו, כשהדאגות הפרטיות שלנו רבות, חשוב לנו להיות אלו שדואגים ליום שאחרי. אני, יחד עם כל צוותי המועצה, פועלים ללא הפסקה כדי לצבוע את עתיד שער הנגב בצבעים רבים, שהם לאו דווקא צבעי הרמזור.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

קהילה ברשת- אירועי תרבות ופנאי בשער הנגב. נעבור את זה יחד