{{preheader}}

יום שישי | 23.10.2020

הקורונה בשער הנגב

בסוף השבוע האחרון קיימנו מבצע בדיקות סקר לכל התושבים. בעקבות הבדיקות התגלו מספר חולים. נאחל להם החלמה מהירה ומלאה. גם לאחר קבלת הרוב המכריע של תוצאות הנבדקים, נכון לעכשיו אין שינוי בסיווג המועצה כירוקה אך הסיווג הזה, כפי שאנו יודעים, יכול להשתנות בכל רגע. אני חוזר וממליץ לכל התושבים להיבדק, בייחוד לצוותים החינוכיים. במהלך השבוע יוכלו תושבי שער הנגב לבצע בדיקות ללא הפניה בשדרות. ניתן לפנות למוקד המועצה לקבלת פרטים נוספים.

בין מתיחות ביטחונית לקורונה

ביום שלישי בערב הותר לפרסום שצה"ל איתר באזור הדרומי של רצועת עזה, מנהרה התקפית של ארגוני הטרור. איתור המנהרה והריסתה התאפשרו בעיקר בזכות המכשול שבנייתו הושלמה לא מזמן. בערב שבין שלישי לרביעי נורתה רקטה אל עבר מועצה אזורית שער הנגב. לשמחתנו, אין נפגעים בגוף ואין נזק לרכוש. עוד פעם קיבלנו תזכורת כואבת שהשקט באזורנו הוא זמני ומדומה. בעוד שכל ילדי ישראל מתמודדים עם ההשלכות של הקורונה על המציאות ביום יום, ילדי שער הנגב ועוטף עזה, נדרשים להתמודד בנוסף, גם עם אתגרי המצב הבטחוני שמערערים את תחושת הביטחון ומקשים על היכולת לייצר שגרה יציבה. לצערי אנחנו למודי ניסיון. אנחנו יודעים היטב שבשביל לייצר חוסן ושגרה בטוחה עלינו לייצר מסגרות לילדים. לא להתמודד לבד, אלא ביחד. מסגרות וקהילה חזקה הם המפתח לחוסן אישי וקהילתי. השבוע האחרון רק מחדד את ההבנה כמה חשובים מרכזי הלמידה בשער הנגב. זהו המאבק המרכזי שלי בחודש האחרון. חזרתי והדגשתי זאת מול כל השרים ששוחחתי איתם השבוע. במסגרת המאבק לפתיחת מרכזי הלימוד, שלחתי יחד עם פורום ההורים של בתי הספר היסודיים וכ- 500 הורים משער הנגב, מכתב ליואב גלנט שר החינוך, בו אנחנו חוזרים ודורשים לאפשר את פתיחת מרכזי הלימוד בישובים. המרכזים האלו הם האלטרנטיבה הטובה והבריאה ביותר לילדינו- הן פיזית והן נפשית. מדובר במתווה שמאפשר החזרה בטוחה של הילדים לספסל הלימודים באופן שיבטיח את חיזוק החוסן הנפשי של ילדינו על רקע המציאות הבלתי אפשרית של מתח בטחוני ומשבר הקורונה. ילדי שער הנגב חייבים לחזור למסגרת שתשיב להם את השגרה ואת תחושת הביטחון. המאבק בעיצומו, ישנה התקדמות אך אין עוד החלטה או אישור. אמשיך לעדכן.

פותחים את הגנים

השבוע נפתחו גני הילדים לגילאי לידה עד 6, בכל יישובי המועצה. איזה כיף היה לראות את הילדים הקטנים בגנים. התמלאתי בגאווה כשראיתי את הגננות בפתח הגנים, מחכות בהתרגשות כמעט כמו הילדים, למפגש המחודש, אחרי יותר מחודש ימים בהם לא נפגשו. בשער הנגב, אחוז ההגעה לגן היה מהגבוהים בכלל הרשויות המקומיות בישראל. 98% מכלל ילדי הגנים בשער הנגב הגיעו למסגרות. נתון זה מעיד בעיקר על האיכות הגבוהה של הצוותים החינוכיים בגנים, על המרכזיות שיש להם בחיי הפעוטות ועל רמת האמון שהורי שער הנגב נותנים בצוותים החינוכיים. אני רוצה להודות לגננות והמטפלות, על העבודה המקצועית והמסורה. החזרה לגנים היא שלב משמעותי ביכולת שלנו כהורים לייצר שגרה לילדים ולעצמנו. תודה למחלקת הגיל הרך ולצוותי הגנים בישובים על שאפשרתם זאת, על המסירות ועל האהבה לילדים.

לסיום

עלון שער הנגב, שיצא במיוחד לתקופת הקורונה, הגיע ביום חמישי לכל הישובים. עשרות מתושבי שער הנגב כתבו על הנעשה בישובים, טיפים, שירה ואפילו המלצות על ספרים, סרטים וסדרות. עוד תוכלו למצוא בעלון טיפים להתמודדות עם מציאות הקורונה, שנכתבו על ידי הגורמים המוסמכים במועצה. אני רוצה להודות לכל מי שהשקיע מזמנו וכתב לעלון המיוחד. קריאה מהנה לכולם.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

קהילה ברשת- אירועי תרבות ופנאי בשער הנגב. נעבור את זה יחד