{{preheader}}

יום שישי | 6.11.2020

עדכון ממרכזי הלמידה בישובים

אני שמח לעדכן שבשבוע הקרוב נפתח את מרכזי הלמידה בישובים בפעם הראשונה. המרכזים יתנו מענה לתלמידי כיתות ה- ו בלמידה מקוונת בימים מרוכזים. התלמידים ישהו במרכזי הלמידה במשך ארבע שעות (כל שכבה יומיים בשבוע) וילמדו יחד, בסיוע מדריכי החינוך החברתי. צוות המורים בבית ספר אלונים, התאים את מערכי השיעורים כך שיועברו באופן שכבתי. הלמידה תעשה על ידי צוות המורים הקבוע של הילדים, כאשר מדריכי החינוך חברתי יסייעו במקום. זהו פתרון חלקי, שאינו ממצה את הפוטנציאל הטמון במרכזי הלמידה בישובים, אך בהעדר אישור משרד החינוך לקיים למידה פרונטלית בישובים, החלטנו בחשיבה יצירתית ובשיתוף צוותי החינוך במועצה, להפעיל את מרכזי הלמידה במסגרת האישורים הקיימים, באופן שיאפשר למידה מיטבית לצד מפגש חברתי ושיח. ילדי כיתות ה-ו צריכים לצאת, להיפגש ולקיים אינטראקציה חברתית במהלך היום. במקביל, כבר בתחילת השבוע הקרוב, תגובש תכנית שמטרתה לייצר למידה ומפגשים חברתיים, בהקדם, גם לכיתות ז-יב'. תודה למחלקת החינוך, להנהלת בית הספר אלונים ולצוותים החינוכיים על ההיערכות המהירה וכמובן לצוותי החינוך החברתי, על ההתגייסות והנכונות לסייע.

שער הנגב- מרחב של קיימות

כידוע, קיימות, מחזור ושמירה על הסביבה הייחודית והיפיפייה בה אנו חיים, הם חלק מעקרונות המנחים את המועצה ואותי באופן אישי. על מנת לקדם נושאים אלו לא רק בתוך המועצה אלא גם בישובים ובקרב התושבים, שדרגנו את מערך השירות לתושב באופן משמעותי, ובכך הרחבנו משמעותית את יכולות המחזור שלנו. השימוש הנכון בפחים הכתומים שהצבנו לפני כשנתיים, נמצא בעליה כל הזמן. היקף הפסולת המיועדת למחזור בפחים הכתומים של שער הנגב, ממשיך להיות מהגבוהים בקרב הרשויות בישראל. בחודש האחרון נכנס לפעולה שירות ה"בא-לה מכולה" שמאפשר לכל תושב שצריך, להזמין שירותי איסוף וסילוק פסולת בניין במהירות, יעילות ובעלות מופחתת. בנוסף נכנס לפעולה שירות איסוף וסילוק של פסולת אלקטרונית פרטית. בשבוע האחרון הסתיים מבצע ההצבה של הפחים הייעודיים בישובים וכעת, ניתן להפטר מפסולת אלקטרונית בצורה מהירה, בחינם ובצורה שאינה מסכנת את הסביבה והאדמה שלנו. לפני כשבועיים קיבלנו את תוצאות דגימת המים (בדיקה שמתבצעת אחת לשלוש שנים) והתוצאות, מצוינות. זהו רק מקבץ קטן של בשורות מהחודש האחרון. שער הנגב ממשיכה להיות חוד החנית בכל הקשור לקיימות, כלכלה מעגלית, מחזור ושמירה על הסביבה. אלו קשורים באופן ישיר לפיתוח שלנו, ההתרחבות וביסוס הישובים. אני רוצה להודות לאגף המוניציפאלי ולכל הצוותים המעורבים, על העבודה הקשה, במיוחד בתוך משבר הקורונה. על הדאגה וההרחבה של שירות לתושב, למען נוחות התושבים אך גם למען פיתוח שער הנגב ושמירה על המרקם העדין שבין אדם לסביבתו.

נפגש על המדרכות

החודש אני מציין שנתיים מיום כניסתי לתפקיד ראש המועצה. החודשים האחרונים היו עמוסים באתגרים, מורכבויות והצלחות. הקורונה השפיעה על כולנו- על אורח החיים, הקהילה, התנהלות המועצה ועוד. השנה האחרונה היתה יוצאת דופן מכל הבחינות וזאת היזדמנות נהדרת לצאת ולשמוע אתכם. לכן החלטנו לצאת לסבב מפגשים עם התושבים. מנכ"לית המועצה לילך שיינגורטן ואני נגיע לכל הישובים למפגשים בהתאם להנחיות משרד הבריאות- עד 18 משתתפים. בשבוע הקרוב נגיע לרוחמה (יום א'), נחל עוז (יום ב') וארז (יום ד'). כאמור, במהלך החודש הקרוב נגיע למדרכות\הדשא הקרוב לביתכם. המפגש פתוח לכולם והוא מוקדש לכל הנושא או עניין שתרצו לעלות, לשתף או לשאול. אני מזמין אתכם להגיע לפגוש את לילך ואותי. אנחנו נפרסם את מועד המפגש מראש, אך ניתן להתעדכן אצל הנהלת הקהילה.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

קהילה ברשת- אירועי תרבות ופנאי בשער הנגב. נעבור את זה יחד