{{preheader}}

יום שישי | 13.11.2020

הקורונה בשער הנגב

בשבוע האחרון מרכזי הלמידה החלו לפעול בכיתות ה-ו בכל הישובים. במקביל עסקנו בהנהלת המועצה, יחד הפורום הרב מקצועי וגורמי החינוך, לגיבוש מענה מתאים לבני הנוער שצפויים, ככל הנראה, להמשיך בזמן הקרוב בלמידה מרחוק. אתמול הצגנו למנהלי הקהילות ורכזי החינוך החברתי ביישובים, סל מענים ראשוני שיאפשר לא רק מפגש חברתי אלא גם תמיכה וסיוע בתקופה המורכבת בה אנו נמצאים. לצד מענה מיידי למפגשים חברתיים של הילדים (חלק מהפעילות לכיתות ז'-יב' תחל כבר בשבוע הבא בהתאם להיערכות ביישובים), אנחנו ממשיכים בצוותי חשיבה מצומצמים ואינטנסיביים, שנדרשים להתייחס להשלכות החברתיות והנפשיות לטווח הארוך. בנוסף ולא פחות חשוב מכך, אנחנו עוסקים בתמיכה וליווי לצוותים המקצועיים בבתי הספר ובחינוך החברתי. יש עוד עבודה לעשות ועוד אתגרים לפצח, אך אנחנו עובדים יחד- המועצה, הפורום הרב מקצועי, האגף לשירותים חברתיים, מערכת החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, על מנת להעניק לילדים והנוער של שער הנגב את המענה המיטבי במסגרת האישורים הקיימים וההנחיות שבתוקף. כמו תמיד, אמשיך לעדכן אתכם בכל התפתחות.

מפת הצמתים

ביום רביעי האחרון התרחשה בצומת שער הנגב תאונת דרכים. רק בנס יצאו כל המעורבים עם פציעות קלות בלבד. בעשור האחרון אנו חווים צמיחה דמוגרפית מבורכת. מספר התושבים בשער הנגב כמעט והכפיל את עצמו. המצב הזה הביא לצפיפות בכבישים ובהתאמה גם לעומס ותאונות דרכים. בשנתיים האחרונות אני פועל באופן אישי ואינטנסיבי לשרטוט מחדש של מפת הצמתים והסדרתם. את העבודות ברמזור ניר עם ניתן כבר לראות בשטח. בקרוב תתחלנה הפעולות בשטח לרמזור חדש בכניסה לצומת יכיני – מהלך שיסייע ביצירת מרווחי זמן בטוחים למעבר רכבים בצומת גבים. בשבוע האחרון דאגתי באופן אישי להגברת האכיפה המשטרתית לאור כביש 334 (כביש דורות- רוחמה), בתקווה שכך נוכל למנוע תאונות וסיכון חיי אדם. בנוסף, אנחנו מתחילים בחודשיים הקרובים בתכנית הסדרת צומת גבים והכניסה לקרית החינוך. בינתיים אנו גם עוסקים בפתיחת ציר מעבר זמני לקרית החינוך, במקום הכביש העוקף שנחסם בשל העבודות להקמת מרכז הצעירים והספורט, בשעות האיסוף והפיזור של ילדי בית הספר. אני פועל במספר ערוצי תקשורת, מול מספר משרדי ממשלה על מנת להצליח להסדיר את כל הצמתים בשער הנגב. כולי תקווה שבקרוב נוכל לראות לא רק עוד עבודות בשטח, אלא גם צמתים חדשים שיכנסו למעגל השיפור וההסדרה.

על המדרכות הווירטואליות

במהלך השבוע האחרון קיימתי יחד עם מנכ"לית המועצה, מפגשים עם תושבי רוחמה ותושבי ארז. שמחתי לפגוש תושבים מעורבים ואכפתיים, שמשקיעים זמן ומחשבה בקהילת שער הנגב. חשוב שתדעו שכל השאלות או הנושאים שעלו בפגישות, נרשמו ואני אעדכן אתכם בכל נושא ונושא. בשבועות הקרובים נמשיך לפגוש את כל הישובים במועצה. ברוח התקופה, המפגשים עד כה התקיימו במסגרת הנחיות הקורונה ואילצו אותנו להגביל את ההשתתפות ל- 18 איש במרחב הפתוח. במטרה לאפשר לעוד תושבים להגיע, החלטנו להעביר את המפגשים העתידיים למפגשים בזום. מפגש הזום הקרוב יתקיים ביום ראשון הקרוב ב20:30 בכפר עזה. אני מזמין את כל קהילת הקיבוץ להתחבר, הלינק ישלח בסמוך למועד הפגישה.

חג הסיגד בשער הנגב

ביום ראשון הקרוב נחגוג ביחד עם חברי מרכז הקליטה איבים את חג הסיגד. בניגוד לחגים אחרים שמסמלים את החיבור בין האדם לאלוהיו, חג הסיגד מסמל את הברית הקבוצתית שלנו עם אלוהים. חלק מעקרונותיו הוא החגיגה הקהילתית, חגיגית ה- ביחד. אגב, חג הסיגד נקרא גם "יום הקיבוץ". אין ספק שזהו החג המתאים ביותר לציין את השותפות החזקה שלנו עם כפר העולים איבים. השנה אנחנו חוגגים את החג ביומיים של פסטיבל אירועים מיוחדים ויוצאי דופן. כל האירועים יתקיימו בשיתוף כפר איבים, באירוח והנחיה של תושבי הכפר, באופן וירטואלי ובזום. כולם מוזמנים, אך נדרשת הרשמה מראש. להרשמה לחצו כאן. לפרטים נוספים ניתן לפנות לסיון כהן, מנהלת מחלקת התרבות 052-5693156

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

קהילה ברשת- אירועי תרבות ופנאי בשער הנגב. נעבור את זה יחד