{{preheader}}

יום שישי | 20.11.2020

בני הנוער שלנו

לאט לאט ובזהירות ילדי כיתות היסודי חוזרים למסגרות בתי הספר, כשבמהלך שבוע הבא צפויים להצטרף גם כיתות ה-ו. מי שבינתיים נשארים בלמידה מקוונת אלו תלמידי כיתות ז- יב. זו תקופה ארוכה ומתמשכת, כשעבור בני הנוער נעצרו/הצטמצמו חלק ניכר מהמפגשים הפרונטליים. שכבות יא- יב מגיעים לבתי ספר לסירוגין ועל פי ההערכות יחזרו בקרוב ללימודים. שכבות ז-י שכרגע לא מדברים על מועד חזרתם לתיכון, לא יישארו מבחינתנו ללא התייחסות. בשבועות האחרונים קיימנו תהליך חשיבה אינטנסיבי של כל הגורמים המקצועיים והחינוכיים במועצה, במטרה לתת מענה מהיר ואיכותי בסוגיית הנוער. בנוסף להגעה של כיתות ז-י למפגשים קצובים בבתי הספר, בימים הקרובים תצא לדרך תכנית חדשה תתמקד במספר היבטים מרכזיים: רגשי, גופני, לימודי- פדגוגי והיבט חברתי- העשרתי בתחומי עניין מגוונים.

התפיסה שהנחתה אותנו בדיונים היא הצורך להגיע לכל נער ונערה, בעיקר בתקופה זו. חשוב לנו להעצים ולחזק את מסגרת הנעורים ובמקביל לדאוג לכך שכל בני הנוער שלנו חווים מפגש חברתי (במסגרת ההנחיות) ומפגש עם מבוגר משמעותי. בנוסף, הקמנו צוות לאיתור בני נוער שזקוקים ללווי פרטני/מקצועי לאור המצב. מדובר על תוכנית ארוכת טווח אשר מושקעים בה כוחות ומשאבים רבים. היא תמשך לפחות בשלושת החודשים הקרובים וככל שנראה בכך צורך.

מדובר בתוצר של שותפות נפלאה בין מתנ"ס שער הנגב, החינוך החברתי, האגף לשירותים חברתיים, מרכז החוסן,השפ"ח, הפורום הרב מקצועי של המועצה וכמובן הישובים. תודה לכולם על המסירות והיצרתיות בתנאים לא פשוטים. פרטים נוספים על התוכנית ואיך היא באה לידי ביטוי בכל ישוב במועצה, יתפרסמו בתחילת השבוע על ידי הישובים. לצד התוכנית אני מבקש מכל הורה או בן נוער שמרגיש צורך לשתף, להתייעץ או לשאול שאלה פרטנית לפנות לצוות תכנית להב"ה של המועצה (לווי הנוער במרחב הכפרי). ניתן לפנות לעו"ס הישוב או לשי בורדה, עו"ס תוכנית להב"ה בטלפון- 0528741839

מחליטים עוטף עזה

משבר הקורונה, לצד משבר פוליטי והעדר תקציב מדינה, הביאו לכך שאנחנו עומדים בסוף שנת 2020 בואכה 2021, כשכל הטבות העוטף והתקציבים הייעודיים, עתידים לפוג בעוד מספר שבועות. בחודשים האחרונים אני וחברי, ראשי רשויות עוטף עזה, עבדנו קשה לאישור תכנית ההטבות לעוטף עזה לשנים 2021-2022. בהעדר תקציב נדרשנו לפרק את תכנית העוטף לתחומים שונים ולאשר כל תחום מול המשרד הממונה. לצורך כך, נפגשתי עם כל שרי הממשלה. היום אחרי עשרות פגישות ודיונים, הבאנו לאישור סופי תכנית רחבה שמעגנת לשנתיים הקרובות, לא רק את מה שקיים היום (מרכזי החוסן, הטבות המס, ארנונה ועוד) אלא גם עוד תקציבים לקידום תוכניות בחינוך, קידום החדשנות בשער הנגב, פיתוח כלכלי, עוגן תעסוקתי וחקלאות חכמה בשער הנגב. התוכנית כפי שהיא תגיע לאישור סופי- כוללת עשרות סעיפים חשובים מאוד לפיתוח שער הנגב והאזור, בתחומים שונים ומגוונים- חינוך, בניה, תעסוקה כבישים ועוד. אני מקווה כי כבר בזמן הקרוב התוכנית תעבור במתכונתה הנוכחית. כמו תמיד, אמשיך לעדכן.

מטיילי השולחן העגול

בחודשים האחרונים אנחנו נמצאים בעיצומו של תהליך שיפוץ ושדרוג שביל השקמה. מרחב השקמה הייחודי שלנו, הוא מרחב ביוספרי המשתרך לאורך שטחי שער הנגב ועד דרום מועצה אזורית חוף אשקלון. הוא מנוהל על ידי מנהלת משותפת לכל הגופים המעורבים באזור, בראשותי. במסגרת השדרוג החלטנו להפוך את שביל השקמה לעוגן אזורי, שעובר בכל נקודות התיירות של שער הנגב. כבר בשבוע האחרון התחלנו את העבודות על גבעת הגמל, בשיתוף חברינו מקק"ל. על מנת שכולם ייקחו חלק בתוכנית הנהדרת, החלטנו לצאת בסדרת מפגשי שולחן עגול (מקוון) של שיתוף ציבור. כל מפגש הוקדש לנושא ספציפי (אקולוגיה, חקלאות, תיירות, חינוך וקהילה). במפגשים נדון יחד, במשמעות מרחב השקמה בשביל התושבים ובשביל הסביבה ועל תוכניות העתיד לפיתוח האזור. כולם מוזמנים להצטרף לתהליך המיוחד.

לפרטים נוספים לחצו כאן

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

קהילה ברשת- אירועי תרבות ופנאי בשער הנגב. נעבור את זה יחד