{{preheader}}

יום שישי | 27.11.2020

מקום לכולם

ביום שלישי האחרון חזרו תלמידי שכבות ה-ו לבתי הספר והצטרפו לחבריהם בכיתות א-ד. צוות בית הספר אלונים קיבל את הילדים בשמחה ובהתרגשות. בבית הספר נתלו שלטי ברוכים הבאים שקיבלו את פני הילדים. בעקבות חזרתם של כל ילדי היסודי לבתי הספר, החלטנו לפתוח עוד שער לקרית החינוך שלנו, שיוריד את הלחץ מהכניסות הקיימות, במיוחד לאור העבודות על מרכז הצעירים והספורט, שתורמות גם הן לעומסים. השער החדש נמצא בסמוך לשער אקדמיה של מכללת ספיר והוא פתוח בבקרים, לרכבים בלבד, לאורך כל תקופת עבודות השדרוג והבניה בתוך הקריה. במקביל לפתיחה המלאה של בתי הספר היסודיים, השבוע פרסם קבינט הקורונה את מתווה החזרה של כיתות ז-יב' לספסל הלימודים. המתווה הוא מדורג וכמובן כפוף לרמת התחלואה ומקדם ההדבקה בשער הנגב ובכלל בישראל. עד שבני הנוער שלנו יחזרו ללמידה רציפה, החל מיום ראשון הקרוב תתחיל לפעול ביישובי המועצה תוכנית הנוער שבנינו במהלך השבועיים האחרונים. התוכנית מורכבת משעות למידה במרחבי הלמידה בישובים, הרחבת השעות של מדריכי הנוער בישובים, שעות נוספות עם מדריך מוגנות שמאפשר מפגש נוסף עם מבוגר משמעותי, חוגי ספורט ומוסיקה בהדרכת הצוותים השונים במועצה (הידרו ומתנ"ס) ושלושה חוגים נוספים שנבחרו ע"י הצוותים בכל ישוב במועצה, מתוך מגוון רב של חוגים. התוכנית נותנת מענה לטווח הקצר והארוך ותפעל כל עוד יהיה בה צורך. תודה לכל הצוותים המעורבים- מחלקת החינוך החברתי, צוותי החינוך, המתנ"ס, האגף לשירותים חברתיים, הפורום הרב מקצועי, מרכז החוסן, השפ"ח וכמובן הנהגות הישובים.

עד הבית

כפי שכבר סיפרתי בעבר, אני נמצא בעיצומו של סבב מפגשים עם תושבים, יחד עם מנכ"לית המועצה- לילך שיינגורטן ומנהל אגף האסטרטגיה- ליאור ניסקי. המפגשים מתקיימים בזום והם אינם מוגבלים במקום. עד כה נפגשתי עם מחצית מהישובים. בכל פעם, מספר המשתתפים עולה ויותר תושבים מצטרפים לשיחה הערה. זוהי הזדמנות מצויינת בשבילי להכיר תושבים חדשים, לשמוע מה נמצא על סדר היום שלכם, מה מעסיק אתכם, לשמוע את הביקורת ואת השאלות. כל נושא שעולה מקבל מענה, בין אם במהלך השיחה ובין אם אחריה. זוהי הזדמנות גם בשבילכם להכיר את המועצה ואותי. אני מזמין את כל תושבי שער הנגב שעדיין לא הגענו אליהם, שלא לוותר על ההזדמנות. המפגשים הבאים יתקיימו ביום ראשון הקרוב בדורות וביום שני באור הנר. מידע נוסף יתפרסם דרך הישוב.

הם משלנו

קרן גרשוני פרסמה השבוע את רשימת הנבחרים למלגות לשנת 2020. השנה תיזכר כשנה של אתגרים כלכליים. דווקא בשל כך קרן גרשוני החליטה להעניק תמיכה רחבה יותר לזוכי המלגה השנה. הרשימה מורכבת מזוכים רבים, יותר משנים קודמות, בתחומים שונים- אומנות, מחקר, כתיבה, מיזמים קהילתיים ולימודי חקלאות. לטובת המעטים שאולי עדיין לא מכירים את קרן גרשוני, מדובר בקרן מלגות של קהילת שער הנגב למען קהילת שער הנגב. הקרן נוסדה לזכרו של צבי גרשוני ז"ל, ממייסדי קיבוץ ניר עם שנפטר ב- 1976. צבי ז"ל הגה את הרעיון אך לא הספיק להוציאו לפועל. הקרן שנוסדה כשנה לאחר מותו, היא מפעל ההנצחה שהפך לרבות השנים להיות אבן יסוד של הקהילה שלנו, ומרכיב ייחודי בדי אן איי של שער הנגב. מדובר בתעודת הצטיינות לקהילתנו ומקור גאווה לכולנו. ברכות חמות לזוכים. את רשימת הזוכים המלאה ניתן למצוא באתר המועצה.

לרשימת הזוכים לחצו כאן

לסיום

השבוע ציינו את שבוע העלאת המודעות לאלימות נגד נשים. זוהי הזדמנות להכיר לכולם את המרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה שפועל במועצה, תחת האגף לשירותים חברתיים. המרכז נותן מענה למשפחות, נשים, גברים וילדים שנמצאים במעגל האלימות. לציון שבוע המודעות לאלימות נגד נשים, המרכז מציע הכשרה ייחודית לנשים "שומרת אחותי"- מתן כלים לאיתור נשים במעגל האלימות. ההכשרה מיועדת לנשים שעובדות במקצועות בהם פוגשים נשים- יופי, טיפוח, רפואה משלימה, פרא רפואי ועוד. אני מזמין את מי שמעוניינת, להירשם כאן. חשוב- אלימות במשפחה יכולה להתקיים בכל מקום, גם בקהילות קטנות ומלוכדות. בכל חשש, שאלה, דיווח או התייעצות ניתן לפנות למרכז שלנו. הפרטים נמצאים כאן.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

מועצה אזורית שער הנגב

קהילה ברשת- אירועי תרבות ופנאי בשער הנגב. נעבור את זה יחד