{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון נובמבר 2020              تشرين ثاني ٢٠٢٠                חשון-כסלו תשפ"א

זה היה השבוע שלנו, הנשים! 

עם שלל אירועים לציון 20 שנה להחלטה 1325 של האו"ם ויום המאבק באלימות נגד נשים. דרשנו שילוב נשים במוקדי קבלת ההחלטות בכל הנושאים, הצגנו נשים יזמיות ונשים בתפקידי מפתח, דרשנו טיפול ממשלתי באלימות כלפי נשים וקראנו בקול גדול:

עד כאן! לא מחליטים בלי נשים

בשלום, בביטחון, בכלכלה, בחינוך, בבריאות וברווחה

لا قرار بدون النساء -  بالسلام ، بالامن ، بالاقتصاد ، بالتربية ، بالصحة ، والرفاه            

אירועי 20 שנה ל-1325 בירושלים
أحداث مرور ٢٠ سنة لقرار ١٣٢٥ بالقدس

כולנו יחד - אקטיביסטיות ואקטיביסטים, ארגונים חברתיים, חברות וחברי כנסת, שגרירות ושגרירים - עלינו לירושלים לעצרת חירום בגן הוורדים מול הכנסת ודרשנו יישום מיידי של החלטה 1325. ח"כ תמר זנדברג בעצרת: "היום אנחנו מציינות לא רק 20 שנה ל-1325 אלא גם 20 שנה ליציאה מלבנון הודות לתנועת ארבע אימהות שהוכיחה את יכולתן של נשים לקדם שלום וביטחון". צפו בסרטון מהעצרת.

המשכנו בתהלוכת רכבים ססגונית מרחבת מוזיאון ישראל למתחם התחנה עם נהגות משאית, אוטובוס, טרקטור, כבאית, אופנועים ורכבי אספנות, וכן רוכבות על סקייטבורדס, קורקינטים ורולרבליידס. כל אלה בליווי תזמורת הפיראטיות, דגלניות, אקרובטיות וג'אגלריות בקריאה: "לוקחות את ההגה לידיים!"

סיימנו לפנות ערב בכינוס שמח ומרגש במתחם התחנה עם מוזיקה טובה ונאום נוקב של השרה לשעבר ציפי לבני שהובילה ב-2007 את המשא ומתן האחרון (בינתים) עם הפלסטינים. יחד עם ציפי אנחנו מוכנות למו"מ הבא...

תודה לשותפות שלנו בעמותת איתך مَعَكِ (מעכי) - משפטניות למען צדק חברתי, ולכל האחרות והאחרים הפועלים ופועלות איתנו ללא הפסקה להבטיח את השתתפותן של נשים במוקדי קבלת ההחלטות.

השבוע הסתיים אבל עבודה רבה עוד לפנינו - ואנחנו לא עוצרות!

תרמו לנשים עושות שלום

מאירות את 1325 גם במפגשים אזוריים
يضئن ١٣٢٥ بلقاءات اقليمية

צוות נשים עושות שלום בגליל המערבי שחברות בו נשים יהודיות, דרוזיות, מוסלמיות ונוצריות מכל הישובים באזור הוא אחד הצותים הפעילים ביותר בתנועה שלנו. לפני שבועיים הקבוצה הזמינה את הרכזות הארציות של 1325 לפאנל זום עם נשים מצליחות באזור שסיפרו על הדרך שעברו עד למעמד הנוכחי שלהן, על השאיפות שדחפו אותן להישגים ועל ערך השיוויון המגדרי שממשיך להנחות אותן.

צוות 1325 במרחב דן קיים גם הוא מפגש תחת הכותרת: התמודדות נשים במציאות משתנה. גם כאן התארחו נשות אקדמיה ומנהלות שהגיעו למעמד בכיר בתחומי עיסוקן. במפגש דובר על חינוך מגדרי וחינוך לאזרחות פעילה, על יצירת רשתות תמיכה הדדית וסיוע בקידום נשים, על נשים בדואיות שרוכשות השכלה גבוהה למרות הקשיים ועל נשים משכילות שנכנסות לתפקידים בכירים בארץ ובעולם אך עדיין מתקשות להשתלב בפוליטיקה המקומית או הארצית.... קראו עוד .

הצטרפו אלינו מחר בצמתים!
انضموا الينا غدا في المفترقات

לעשות שלום זו עבודה חיונית גם בימי קורונה!

מחר, 1 בדצמבר

יוצאות לצמתים ב- 15:30 - 17:00

מעתה יוצאות לצמתים בימי שלישי כדי להבליט את נוכחותנו ולא להתערב במחאות האחרות :))

רשימת הצמתים והרכזות

לפרטים: תמנע 050-5943427

 חיבוק ארגנטינאי    عناق ارجنتيني

ביום שבת 21 בנובמבר התקיים מפגש זום שארגנו החברות בארגנטינה שתומכות בנשים עושות שלום. כותרת המפגש הייתה : שלום הוא יותר מאשר היעדר מלחמה. השתתפו כ-80 נשים וגברים דוברי ספרדית ממדינות שונות: ארגנטינה, ישראל, ספרד,צרפת, קנדה, פרו וצ'ילה. המשתתפים והמשתתפות באו ממגוון רחב של דתות וגילאים, ביניהן צעירה פלסטינית המתגוררת בצ'ילה. התומכות בארגנטינה פועלות מתוך תחושת שליחות, גאות לקחת חלק במשימת קידום השלום ומודות לנו על ההזדמנות להשתתף בעשייה משנה מציאות ... קראו עוד.

הזמנה בספרדית

מסך זום רב-לאומי

אילנה אולוס - אישה עושה שלום
ايلانا اولوس امراءة تصنع السلام

אם אתן נוסעות בכבישי הנגב המערבי, יתכן שפגשתן כבר את אילנה והאופנים הממותגים שלה בצומת צאלים. "כל השנים הייתי פעילה למען השלום ולמען אוכלוסיות מוחלשות. השתתפתי בהפגנות והתנדבתי בעלה נגב לחיבוק ראשון לתינוקות פגועים נטושים. לנשים עושות שלום התוועדתי בפרויקט צום איתן ב-2015 דרך אורנה אשכנזי, חברת ילדות. באתי לבקר אותה במשמרת של הנשים מול בית רה”מ בירושלים, הצצתי והתמכרתי". קראו עוד על אילנה, על הערכים המנחים אותה ועל פעילותה.